Wprowadzone w marcu 2023 roku maszyny ILLIG UA serii F to uzupełnienie (obok wysokowydajnych maszyn do formowania arkuszy UA G) portfolio o urządzenia przystosowane do częstej i szybkiej wymiany oprzyrządowań.
Firma ILLIG zmieniła kolorystyke nowych maszyn. Powszechnie stosowany kolor RAL 9002 w dekorowaniu maszyn ILLIG zosłał zastąpiony przez nowy RAL 7035. Niebieski RAL 5013 pozostaje bez zmian.
Firma ILLIG wprowadziła do sprzedaży nowy system odwijania folii. Stanowiska mogą odwijać z wałków na których bobina foliowa jest zacisnięta za pomocą stożków zaciskowych lub klient może wybrać sobie system odwijający z wałka rozprężnego z bobiną foliową.
Ishida Europe wprowadza na rynek ulepszoną gamę wag kontrolnych zaprojektowanych w celu spełnienia najnowszych wymagań rynku europejskiego. Nowa platforma Ishida DACS-GN wykorzystuje prawie 50-letnie doświadczenie firmy w technologii wag, aby przenieść ważenie kontrolne na wyższy poziom, zachowując jednocześnie znajomość istniejącej gamy, aby umożliwić firmom płynne przejście na nowe modele.
Ishida Europe wprowadza na rynek system kontroli rentgenowskiej nowej generacji IX-G2 o podwójnej energii promieniowania rentgenowskiego, który oferuje znacznie zwiększoną czułość wykrywania ciał obcych o małej gęstości i trudnych do wykrycia, w tym kości.
Ishida prezentuje technologie zwiększające wydajność i rentowność
Targi przetwórstwa tworzyw sztucznych i gumy Plastpol, największe w tej branży w Europie Środkowej, są żywym pokazem przemysłu. Od 20 do 23 maja hale wystawiennicze Targów Kielce staną się międzynarodową fabryką. 600 firm z 30 krajów pokaże, jak cyfryzacja, automatyzacja i gospodarka cyrkularna zmieniają światową branżę. Maszyny już są przywożone do ośrodka i montowane w linie produkcyjne, by przez cztery dni prezentować możliwości.
Robotyka, cyfrowe sterowanie, zaawansowane tworzywa biodegradowalne i recyklaty nowej generacji – te i wiele kolejnych przełomowych rozwiązań zwiedzający poznają podczas XXIX Międzynarodowych Targów Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL. Od 20 do 23 maja Targi Kielce staną się centrum innowacji i biznesu. Ofertę w siedmiu halach ośrodka zaprezentuje 600 firm z 30 krajów. Bilety dla zwiedzających cały czas dostępne są na stronie plastpol.com.
Mamy przyjemność poinformować, że firma ILLIG wprowadziła do sprzedaży nową maszynę do termoformowania prózniowo-ćiśnieniowego RV 74 d. Termoformierka posiada powierzchnię formującą 704×530 mm i moze pracować z wydajnościa do 40 cykli/min. Główne zastosowanie to produkcja wytłoczek i opakowan wymagająca częstych i szybkich zmian oprzyrządowania.
Kolejna edycja kieleckich targów Ekotech odbywać się będzie w dniach 5-6.marca br. Zapraszamy na stoisko F-24 w pawolonie F.
Firma Ishida Europe we współpracy ze swoim klientem Maple Leaf Foods – jednym z czołowych kanadyjskich producentów mięsa przetworzonego, w tym drobiu – odegrała kluczową rolę w budowie nowo otwartego zakładu przetwórstwa drobiu o wartości 772 milionów CAD w miejscowości London, w prowincji Ontario.
Podczas Międzynarodowych Targów Ochrony Środowiska POLECO, które zgromadzą w tym roku ponad 150 wystawców z dziewięciu krajów, Bank Gospodarstwa Krajowego prezentować będzie Ideę 3W. Do tej inicjatywy dołączyło już 26 partnerów biznesowych oraz 12 podmiotów naukowych skupionych wokół Interdyscyplinarnego Centrum Innowacji 3W. Ale to tylko jedno z wielu interesujących wydarzeń, które będą towarzyszyły targom POLECO w tym roku.
Stowarzyszenie Natureef wydało poradnik, który dostarcza firmom, inżynierom i konsumentom oparte o najnowsze badania naukowe informacje o tym, jak ograniczyć psucie się świeżych produktów spożywczych. To niezwykle cenna wiedza, biorąc pod uwagę, że w skali Europy marnowanych jest ok. 45 proc. owoców i warzyw, co generuje ogromny ślad środowiskowy i miliony ton odpadów rocznie.
Targi Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami Ekotech zorganizowane w 2023 roku przyciągnęły do Targów Kielce jeszcze więcej Wystawców z innowacyjnymi rozwiązaniami w zakresie gospodarowania odpadami i prawie trzykrotnie więcej Zwiedzających niż podczas poprzedniej edycji. W tym samym czasie odbyły się jubileuszowe Targi Enex – największe targi odnawialnych źródeł energii w Polsce.