opakowania

Szanowny Użytkowniku,

Zanim zaakceptujesz pliki "cookies" lub zamkniesz to okno, prosimy Cię o zapoznanie się z poniższymi informacjami. Prosimy o dobrowolne wyrażenie zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez naszych partnerów biznesowych oraz udostępniamy informacje dotyczące plików "cookies" oraz przetwarzania Twoich danych osobowych. Poprzez kliknięcie przycisku "Akceptuję wszystkie" wyrażasz zgodę na przedstawione poniżej warunki. Masz również możliwość odmówienia zgody lub ograniczenia jej zakresu.

1. Wyrażenie Zgody.

Jeśli wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez naszych Zaufanych Partnerów, które udostępniasz w historii przeglądania stron internetowych i aplikacji w celach marketingowych (obejmujących zautomatyzowaną analizę Twojej aktywności na stronach internetowych i aplikacjach w celu określenia Twoich potencjalnych zainteresowań w celu dostosowania reklamy i oferty), w tym umieszczanie znaczników internetowych (plików "cookies" itp.) na Twoich urządzeniach oraz odczytywanie takich znaczników, proszę kliknij przycisk „Akceptuję wszystkie”.

Jeśli nie chcesz wyrazić zgody lub chcesz ograniczyć jej zakres, proszę kliknij „Zarządzaj zgodami”.

Wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Możesz zmieniać zakres zgody, w tym również wycofać ją w pełni, poprzez kliknięcie przycisku „Zarządzaj zgodami”.




Wynik wyszukiwania

 
Od digitalizacji branży odpadowej nie ma odwrotu. Cyfrowe rozwiązania zwiększą poziom recyklingu w Polsce zdjęcie

Od digitalizacji branży odpadowej nie ma odwrotu. Cyfrowe rozwiązania zwiększą poziom recyklingu w Polsce

Pół miliona ton odpadów jednocześnie wystawionych w aplikacji, 20 tys. użytkowników, znacznie ponad 1 000 aktywnych ofert dostępnych każdego dnia oraz 800 firm z branży. To dotychczasowy bilans funkcjonowania pierwszej w Polsce internetowej platformy obrotu odpadami. Po 7miesiącach od rozpoczęcia działalności WasteMaster sp. zo.o. kończy kluczowe inwestycje w pierwszy na krajowym rynku marketplace w branży odpadowej i zapowiada szybkie skalowanie biznesu.

Czytaj więcej

 
Innowacyjność – cecha wyróżniająca Złotych Medalistów targów POLECO zdjęcie

Innowacyjność – cecha wyróżniająca Złotych Medalistów targów POLECO

Wystawcy prezentujący swoje innowacyjne produkty, usługi i rozwiązania zostali docenieni przez jury i otrzymali tytuł laureata w konkursie o Złoty Medal Grupy MTP. Cechą wspólną wyróżnionych produktów jest innowacyjność, nowoczesność i niezawodność. Nagrodzonych będzie można zobaczyć w Poznaniu w dniach 17-19 października podczas Międzynarodowych Targów Ochrony Środowiska POLECO.

Czytaj więcej

 
Laureaci IV edycji konkursu „Produkt w obiegu” zdjęcie

Laureaci IV edycji konkursu „Produkt w obiegu”

Gospodarka o obiegu zamkniętym jest koncepcją gospodarczą, w której produkty, materiały oraz surowce powinny pozostawać w gospodarce tak długo, jak jest to możliwe, a wytwarzanie odpadów powinno być jak najbardziej zminimalizowane. Idea ta uwzględnia wszystkie etapy cyklu życia produktu, zaczynając od jego projektowania, poprzez produkcję, konsumpcję, zbieranie odpadów, aż do ich zagospodarowania. Ministerstwo Klimatu i Środowiska nagrodziło produkty zgodne z koncepcją zrównoważonego rozwoju i racjonalnego wykorzystania zasobów przyrodniczych.

Czytaj więcej

 
Konferencja PIE nt. Rozszerzona Odpowiedzialność Producenta (ROP) zdjęcie

Konferencja PIE nt. Rozszerzona Odpowiedzialność Producenta (ROP)

Już 19 maja 2022 r. w Katowicach odbędzie kolejna konferencja Polskiej Izby Ekologii nt. Rozszerzona Odpowiedzialność Producenta (ROP). Wydarzenie odbędzie się w formule hybrydowej. Uczestnicy mogą wybrać formę udziału w konferencji – stacjonarnie lub zdalnie, przy wykorzystaniu środków komunikacji elektronicznej (transmisja on-line w czasie rzeczywistym).

Czytaj więcej

 
Konferencja Środowiskowa Interzero 2026 – relacja z XIII edycji zdjęcie

Konferencja Środowiskowa Interzero 2026 – relacja z XIII edycji

Rekordowa frekwencja, 4 debaty i najważniejsze wyzwania branży – podsumowanie Konferencji Środowiskowej Interzero 2026

Czytaj więcej

 
POLECO – czas na prawdziwe spotkania zdjęcie

POLECO – czas na prawdziwe spotkania

Branżę gospodarki odpadami w najbliższym czasie czeka wiele wyzwań. O tym, jak sprostać rosnącym wymaganiom w zakresie ochrony klimatu i środowiska, będzie można porozmawiać podczas targów POLECO, które odbędą się w dniach 13-15 października.

Czytaj więcej

 
Tu spotka się cała branża ochrony środowiska – rusza rejestracja na Konferencję Środowiskową 2026 zdjęcie

Tu spotka się cała branża ochrony środowiska – rusza rejestracja na Konferencję Środowiskową 2026

W dniach 20–21 maja 2026 r. w Grand Hotelu w Łodzi odbędzie się kolejna edycja Konferencji Środowiskowej – jednego z najważniejszych i najciekawszych wydarzeń w branży ochrony środowiska. Podobnie jak w latach ubiegłych, również w 2026 r. Konferencja Środowiskowa Interzero stworzy przestrzeń do rzeczowych dyskusji o zmieniającym się otoczeniu prawnym oraz o wyzwaniach, jakie stawia przed przedsiębiorcami polski i unijny regulator.

Czytaj więcej

 
Kuriozalne zapisy w nowej ustawie o gospodarce opakowaniami zdjęcie

Kuriozalne zapisy w nowej ustawie o gospodarce opakowaniami

Nowe przepisy w zakresie gospodarki odpadami, weszły w życie wraz z początkiem 2014 roku. Dzięki nim więcej opakowań ma być powtórnie wykorzystanych i przetworzonych, zgodnie z unijnymi standardami oraz przyczynić się do redukcji szarej strefy.

Czytaj więcej

 

Nowe zasady ewidencji odpadów

Projekt nowelizacji ustawy o odpadach zakłada zmiany w prowadzeniu ewidencji odpadów. Ma się ona odbywać elektronicznie, co będzie wymagało adaptacji systemu gospodarowania odpadami w przedsiębiorstwach do nowych regulacji.

Czytaj więcej

 
Recykling czy ponowne użycie? Czy Loop zredefiniuje gospodarkę o obiegu zamkniętym? zdjęcie

Recykling czy ponowne użycie? Czy Loop zredefiniuje gospodarkę o obiegu zamkniętym?

Ubiegły rok przyniósł gwałtowny rozwój konstrukcji gospodarki o obiegu zamkniętym w tworzywach sztucznych, przy czym większość wiodących właścicieli marek, koncernów i firm chemicznych złożyło znaczące zobowiązania w zakresie recyklingu i współpracy w ramach łańcucha wartości. Fundacja Ellen MacArthur i CEFLEX pokazuje, jak łączyć wzornictwo z możliwością recyklingu z opłacalną gospodarką recyklingową.

Czytaj więcej

 
Jak to jest z torbami z tworzywa sztucznego na zakupy? zdjęcie

Jak to jest z torbami z tworzywa sztucznego na zakupy?

Po wprowadzeniu nowelizacji do ustawy z dnia 13 czerwca 2013 r., o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi w części bezpłatnego korzystania z popularnych reklamówek, wiele osób zwraca się do Polskiej Izby Opakowań z prośbą o wyjaśnienie genezy wprowadzonej nowelizacji oraz zasadach „wydawania” toreb plastikowych przy zakupach.  

Czytaj więcej

 
Polski Pakt Plastikowy na rzecz zwiększenia udziału recyklatów w opakowaniach. Przeczytaj najnowszy raport Paktu i poznaj role i zadania dla interesariuszy zdjęcie

Polski Pakt Plastikowy na rzecz zwiększenia udziału recyklatów w opakowaniach. Przeczytaj najnowszy raport Paktu i poznaj role i zadania dla interesariuszy

19 czerwca w Centrum Prasowym PAP odbyła się premiera najnowszego raportu Polskiego Paktu Plastikowego pt. "RECYKLATY. Jak zwiększyć dostępność recyklatów z tworzyw sztucznych wysokiej jakości w Polsce? Rola i zadania dla interesariuszy.” Raport podkreśla potrzebę redukcji wykorzystania surowców pierwotnych w sektorze opakowań, promując stosowanie recyklatów jako kluczowego rozwiązania w tym obszarze. Zwiększenie udziału surowców wtórnych w opakowaniach do 25% do końca 2025 roku to jeden z głównych celów Polskiego Paktu Plastikowego.

Czytaj więcej

 
POLECO 2024 – czyste technologie dla biznesowych korzyści zdjęcie

POLECO 2024 – czyste technologie dla biznesowych korzyści

Nowe regulacje i polityka klimatyczna Unii Europejskiej mają na celu promowanie zrównoważonego rozwoju i zmniejszenie wpływu działalności człowieka na środowisko. Targi POLECO stanowią doskonałe miejsce do zapoznania się z najnowszymi technologiami i trendami w zakresie gospodarki obiegu zamkniętego oraz adaptacji do zmian klimatu.

Czytaj więcej

 
I Ogólnopolski Kongres Recyklingu zdjęcie

I Ogólnopolski Kongres Recyklingu

W dniach 13-14 marca 2013 w Warszawie odbędzie się I Ogólnopolski Kongres Recyklingu. Będzie to najważniejsza międzybranżowa debata o odpadach.

Czytaj więcej

 
Relacja z I Ogólnopolskiego Kongresu Recyklingu zdjęcie

Relacja z I Ogólnopolskiego Kongresu Recyklingu

W dniach 13-tym i 14-tym marca 2013 w hotelu Intercontinental Warszawie odbył się I Ogólnopolski Kongres Recyklingu. W Kongresie wzięło udział około 350 osób, w tym prawie 270 uczestników, ponad 60 prelegentów, panelistów i moderatorów oraz wielu dziennikarzy.

Czytaj więcej

 

Wszystkich: 356