Targi KOMPOZYT-EXPO® są jedynym spotkaniem w Polsce poświęconym wyłącznie branży materiałów i technologii kompozytowych. Skupienie wydarzenia na jednym obszarze jest szczególnie cenne dla wystawców, którzy przyjeżdżają na targi z konkretnymi celami i ofertą.
Bogata oferta wystawców, znakomici eksperci z Polski i z zagranicy, nowości produktowe i ważne tematy omawiane podczas warsztatów. To wszystko podczas targów KOMPOZYT-EXPO®, które odbędą się już w tym tygodniu – 4 i 5 października w EXPO Kraków! To jedno z najważniejszych wydarzeń w Europie i jedyne targi w Polsce dla branży materiałów kompozytowych.
12. edycja Międzynarodowych Targów Materiałów, Technologii i Wyrobów Kompozytowych KOMPOZYT-EXPO® odbędzie się 4-5 października w EXPO Kraków. To najważniejsze wydarzenie branżowe w Europie Środkowo-Wschodniej i jedyne targi w Polsce poświęcone branży kompozytowej.
Środowisko, w którym przebywają ludzie, odgrywa kluczową rolę dla ich zdrowia i życia. Jeśli jest czyste, gwarantuje swoim mieszkańcom komfort i bezpieczeństwo.
Firma ML do swojej oferty wprowadza gamę produktów z serii GRAYFIN o wskaźniku MFI do 30. Ciemnoszary recyklat jest odpowiedzią na potrzeby klientów, którzy poszukują polipropylenu wtryskowego o wysokim płynięciu, z odpadów pokonsumpcyjnych. Wraz z premierą tego produktu firma prezentuje nową, odświeżoną ofertę.
Zakaz wprowadzania na rynek wielu rodzajów opakowań, obowiązek korzystania z surowców z recyklingu przy ich produkcji, ograniczenie jednorazowych kubków w gastronomii - m.in. z takimi zmianami liczyć się muszą przedsiębiorcy. Rozpoczyna się opiniowanie zmian unijnej dyrektywy opakowaniowej
Na tegoroczne Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska POLECO zaprasza grono firm produkcyjnych i usługowych z branży recyklingu, odpadów, rewitalizacji i rekultywacji, utrzymania czystości i porządku. Wystawcy reprezentować będą także branże związane z techniką komunalną, gospodarką obiegu zamkniętego, odnawialnymi źródłami energii, inteligentnymi miastami oraz ochroną klimatu.
To już jutro! W środę, 19 października, rozpoczną się w Poznaniu Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska POLECO. W tym roku spodziewanych jest blisko 150 wystawców z dziewięciu krajów. Wielu z nich zaprezentuje podczas POLECO swoje nowości. Wręczone zostaną Złote Medale, a w programie także bogata propozycja konferencji i wydarzeń towarzyszących. Targi potrwają do piątku 21 października.
Właśnie weszła w życie nowa regulacja zakazująca wprowadzania na rynek niektórych produktów jednorazowego użytku z tworzyw sztucznych takich jak np. patyczki higieniczne, sztućce, talerze czy mieszadełka do napojów. Jednak, w kontekście zmian, warto przyjrzeć się wartościom wynikającym z zastosowania tworzyw sztucznych w wybranych dziedzinach życia, takich jak technologia, medycyna, przemysł rozlewniczy czy motoryzacja, a także ich realnemu wpływowi na emisję gazów cieplarnianych.
Branża materiałów kompozytowych dynamicznie się rozwija, a kompozyty wykorzystywane są z powodzeniem niemal w każdej dziedzinie przemysłu, od motoryzacji i budownictwo po sport i branżę kosmiczną.
Jak powinien być zbudowany system gospodarki odpadami, aby osiągać najlepsze wyniki? Jakie dobre praktyki w tym zakresie sprawnie funkcjonują w naszym kraju? Na czym polega holistyczne zarządzanie odpadami? Na te i inne pytania spróbują odpowiedzieć uczestnicy wydarzenia towarzyszącego targom POLECO, które w tym roku odbędą się w dniach 19-21 października.
Grupa Plast-Box, producent opakowań z tworzyw sztucznych, po trzech kwartałach 2021 roku osiągnęła przychody na poziomie 197,6 mln zł, co jest wynikiem lepszym o 25,6% od zeszłorocznych 157,4 mln zł. Zysk operacyjny (EBIT) wyniósł 10,8 mln zł, EBITDA 22,3 mln zł, zaś skonsolidowany zysk netto 9,0 mln zł.
W dniach 10 – 11 maja 2023 roku firma ML Polyolefins będzie wystawcą na targach PRSE 2023 w Amsterdamie. Zespół działu zakupów oraz działu handlowego będzie na państwa czekał na stoisku numer K6.
Zrównoważone działania Utz dzięki tradycji i naszej wizji przyszłości.
Kilkadziesiąt tysięcy napojów izotonicznych już trafiło do sportowców z Polski, Słowacji, Czech i Łotwy w ramach działań promujących zdrowy tryb życia i recykling opakowań aluminiowych. Każda aluminiowa puszka po wypitym napoju zostanie poddana recyklingowi. Fundacja na rzecz odzysku opakowań aluminiowych Recal w ramach inicjatywy Każda Puszka Cenna połączyła siły z producentem napojów Krynicą Vitamin.