Z przyjemnością informujemy, iż objęliśmy Patronatem Medialnym II edycję Forum Drewna Poużytkowego, który odbędzie się w dniach 29-30 maja 2025 w Warszawie.
STARK Partner, spółka Grupy Plast Box, producenta opakowań z tworzyw sztucznych, poszerza swoją ofertę o nowości dedykowane branży spożywczej, w tym mleczarskiej. Jedną z nich jest wieczko z drewnianą łopatką, będące produktową odpowiedzią na unijną dyrektywę SUP. Kolejną – wieczko do lodów typu rożek, z opcją wyprodukowania z materiału rPET zawierającego recyklaty.
Rosnąca presja ze strony konsumentów i rządów zmusza właścicieli marek do stosowania opakowań przyjaznych dla recyklingu. Smithers Pira wskazuje pięć trendów, które pomagają zwiększyć rynek.
Kilkanaście godzin warsztatów i prezentacji, dwie konferencje, wystawa unikatowych puszek WOŚP z ostatnich 22 lat, czy innowacyjne rozwiązania tj. druk światła. Międzynarodowe Targi Opakowań Packaging Innovations, które odbędą się w dniach 1-2 kwietnia 2020 roku w EXPO XXI Warszawa, są przykładem na to, jak dynamicznie zmienia się branża targowa. Zachowując swój specjalistyczny charakter łączy biznes z wiedzą.
Jedna trzecia z 3,5 mln ton tworzyw sztucznych wytwarzanych przez polski rynek, wykorzystywana jest do produkcji opakowań. Jednak poziom recyklingu opakowań wprowadzonych do gospodarstw domowych wynosi jedynie 40 proc.
Ubiegły rok przyniósł gwałtowny rozwój konstrukcji gospodarki o obiegu zamkniętym w tworzywach sztucznych, przy czym większość wiodących właścicieli marek, koncernów i firm chemicznych złożyło znaczące zobowiązania w zakresie recyklingu i współpracy w ramach łańcucha wartości. Fundacja Ellen MacArthur i CEFLEX pokazuje, jak łączyć wzornictwo z możliwością recyklingu z opłacalną gospodarką recyklingową.
Stora Enso inwestuje 5 milionów euro w budowę nowej linii produkcyjnej i związanej z nią infrastruktury do produkcji wyrobów z włókien formowanych w Hylte Mill w Szwecji.
RPC Tedeco-Gizeh, jedyny w Wielkiej Brytanii producent plastikowych kubków do automatów sprzedających, uruchamia wyjątkowy program, aby pomóc klientom przekazywać do recyklingu zużyte kubki w celu przetworzenia ich na przydatne nowe wyroby.
Już od 10 do 11 kwietnia w Targach Kielce odbędzie się kolejna 24. edycja Targów Ekotech - miejsce spotkań przedstawicieli samorządów, pracowników administracji publicznej z wydziałów zajmujących się gospodarką komunalną oraz wiodących firm z tego sektora.
Zgodnie z nowymi rozporządzeniami ministra środowiska, od 1 stycznia zmieniły się roczne wielkości odzysku i recyklingu dla opakowań wielomateriałowych oraz po środkach niebezpiecznych (DzU z 11 grudnia 2018 r., poz. 2310), a także dla odpadów opakowaniowych pochodzących z gospodarstw domowych (DzU z 11 grudnia 2018 r., poz. 2306).
Targi POLECO to kluczowe miejsce spotkań i wymiany technologicznych doświadczeń liderów ochrony klimatu. To w Poznaniu rozpoczyna się transfer wiedzy oraz innowacji do branży komunalnej. Tegoroczna edycja jeszcze precyzyjniej trafi w potrzeby samorządów i przemysłu szukającego innowacji z zakresu ochrony środowiska.
W Polsce wciąż produkuje się mnóstwo śmieci, a dzikie wysypiska i pożary składowisk regularnie pojawiają się w mediach. Powinno jednak cieszyć, że rosną statystyki recyklingu – przyczyniają się do tego m. in. polskie start-upy.
Zmiany metod naliczania stawek, nienajlepsza sytuacja gospodarcza, wysokie ceny prądu i paliwa to jedne z czynników powodujących wzrost opłat za gospodarowanie odpadami.
Producenci i dystrybutorzy z 6 krajów zaprezentowali swoje rozwiązania i nowoczesne technologie podczas Targów Branży Opakowaniowej IN-PACK EXPO w kieleckim ośrodku wystawienniczym. Pierwsza edycja imprezy zakończyła się wieloma podpisanymi umowami i mnóstwem przyszłościowych spotkań biznesowych!
Międzynarodowe Targi Opakowań Packaging Innovations, które odbyły się w dniach 2-3 kwietnia 2019 r. w EXPO XXI Warszawa udowodniły, że jedna rozmowa lub jedno spotkanie warte jest więcej niż setki wysłanych maili.