To niepowtarzalna szansa, by z pierwszej ręki usłyszeć o planowanych zmianach, trendach i wyzwaniach stojących przed branżą odpadową i samorządami.
Z nowego badania zleconego przez DS Smith wynika, że w tym roku przez Internet zostanie dostarczonych dodatkowe 2 miliony prezentów bożonarodzeniowych. Wynika to z tego, że pomimo wpływu pandemii COVID-19 staramy się zachować świąteczny nastrój. Według badania przeciętny Polak w te święta kupi przez Internet średnio nawet do 10 prezentów.
Zapraszamy do udziału w 14 Międzynarodowych Targach Opakowań Packaging Innovations. Wydarzenie odbędzie się w dniach 31.05.-01.06.2022 w Centrum EXPO XXI Warszawa.
DS Smith, wiodący dostawca przyjaznych środowisku opakowań, właśnie zaprojektował dla Orbitvu, międzynarodowej firmy technologicznej, opakowanie dla sprzętu fotograficznego, w którym zastąpił plastik i materiały nienadające się do recyklingu elementami z tektury falistej. Dzięki temu Orbitvu może obniżyć koszt opakowania o 20 proc.
Firma Block House Fleischerei GmbH postawiła sobie za cel poprawę energooszczędności i obniżenie emisji gazów cieplarnianych. Producent porcjowanych świeżych produktów mięsnych i burgerów osiągnął znaczne oszczędności energii i obniżył emisję CO2 o 36,1 tony rocznie poprzez reorganizację wytwarzania próżni dla pięciu linii próżniowych. Podstawowym elementem nowego układu wytwarzania próżni jest centralny system próżniowy firmy Busch. Dzięki swej konstrukcji oraz inteligentnemu układowi sterowania zużywa znacznie mniej energii niż pompy próżniowe wcześniej zainstalowane bezpośrednio w maszynach pakujących.
W obecnym czasie mniejszej dostępności surowca drzewnego, jego wysokich cen i coraz większym nacisku na ekologię, zrównoważony rozwój i gospodarkę obiegu zamkniętego – drewno poużytkowe (inaczej mówiąc z recyklingu czy odpadowe) coraz bardziej zyskuje na wartości i jest cennym surowcem dla firm wykorzystujących drewno w swojej produkcji czy budownictwie.
Branża opakowań prężnie się rozwija, dostarczając innowacyjnych rozwiązań i technologii, które wpływają na każdy aspekt naszego życia. Będzie to można zobaczyć na własne oczy na nadchodzących Targach Taropak, które odbędą się w dniach 27-29 września. To jedno z najważniejszych wydarzeń dla profesjonalistów związanych z branżą opakowań.
Już 3-4 czerwca 2025 r. w hotelu Warszawianka w Serocku odbędzie się XII edycja Konferencji Środowiskowej Interzero, czyli największego cyklicznego wydarzenia w branży ochrony środowiska. Tegoroczny event zgromadzi znakomite grono prelegentów i prelegentek, którzy nie tylko podzielą się ekspercką wiedzą podczas indywidualnych prezentacji, ale też wezmą udział w 3 panelach. O czym usłyszysz na #KŚ2025?
Recykling to proces, polegający na ponownym przetworzeniu odpadów w celu utworzenia nowego produktu. Urban mining natomiast to trend, który zwany jest również górnictwem miejskim. Jego założeniem jest uniknięcie ekologicznej tragedii, poprzez odzyskiwanie odpadów elektrycznych i elektronicznych z miast.
Pandemia zmieniła rynek opakowań. Z jednej strony silny i dynamiczny rozwój e-commerce stał się czynnikiem napędzającym rozwój branży (w tym opakowań z tworzyw sztucznych), z drugiej strony zgodnie z europejską strategią na rzecz tworzyw sztucznych - do 2030 roku wszystkie plastikowe opakowania mają podlegać recyklingowi. Do tego należy jeszcze dodać zmiany konsumenckie, które wyraźnie zarysowały się w ostatnich miesiącach. Jak odnaleźć się w nowych realiach? Jak wyróżnić firmę spośród konkurencji? Odpowiedź znajdziemy na Targach Packaging Innovations – kluczowym spotkaniu branży w dniach 24-25 września 2020 w EXPO XXI Warszawa.
Już za kilka tygodni w dniach 4-6 października 2021 roku, na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędą się Targi Taropak poświęcone technikom pakowania i etykietowania. W tym roku po raz kolejny odwiedzający będą mogli porozmawiać z wystawcami, którzy zaoferują nie tylko surowce, półprodukty czy materiały opakowaniowe, ale także maszyny i urządzenia pakujące oraz maszyny służące do wyrobu opakowań. A w 2021 r. branża ma się czym pochwalić!
Już za niecałe dwa tygodnie - 31.05 i 01.06.2022 r. w EXPO XXI Warszawa - spotkamy się podczas 14. edycji Międzynarodowych Targów Opakowań Packaging Innovations!
W ubiegłym tygodniu Ministerstwo Klimatu i Środowiska dość niespodziewanie ogłosiło, że do projektu ustawy implementującej w Polsce rozszerzoną odpowiedzialność producenta – a przynajmniej jej fragmenty – dokłada zapisy dotyczące systemu kaucyjnego.
W dniach 3-4 czerwca 2025 r. miała miejsce Konferencja Środowiskowa Interzero – najbardziej wyczekiwane wydarzenie w branży recyklingu i ochrony środowiska. XII edycja Konferencji obfitowała w inspirujące prelekcje i merytoryczne debaty, podczas których zaproszeni goście poruszali tematy zmian legislacyjnych, najgorętszych trendów środowiskowych oraz całej przyszłości gospodarki odpadami.
Stowarzyszenie POLSKA ARMATURA PRZEMYSŁOWA zaprasza na IV Kongres Armatury Przemysłowej, który odbędzie się w dniach 05-06 października 2022 roku w Targach KIELCE.