Portal cng.auto.pl i Fundacja Green Fuel organizują na Międzynarodowych Targach Poznańskich wystawę "Strefa Metanu". Ekspozycję specjalną będzie można zwiedzać w dniach 27-30.10.2015 w Miasteczku Ekologicznym w ramach targów POL-ECO-SYSTEM, które są największą ekologiczną wystawą w Polsce.
Sześciu na dziesięciu (62%) europejskich konsumentów twierdzi, że byliby skłonni zapłacić więcej za produkty spożywcze w opakowaniach zawierających mniej tworzyw sztucznych. Podobna liczba (59%) twierdzi, że sortuje i poddaje recyklingowi więcej odpadów niż pięć lat temu.
Federacja Przedsiębiorców Polskich (FPP) oraz Centrum Analiz Legislacyjnych i Polityki Ekonomicznej (CALPE) zwracają uwagę, że gminna infrastruktura komunalna służąca do odbioru i sortowania śmieci jest w Polsce dobrze rozwinięta. Jednak gminy potrzebują pilnie wsparcia finansowego, bo dotychczas to one z udziałem mieszkańców ponoszą koszty recyklingu odpadów po opakowaniach. Tymczasem to producenci wyrobów spożywczych ponoszą odpowiedzialność za to, jakie opakowania i tym samym odpady są wprowadzane na rynek.
Taką informację kierować będzie przez najbliższe tygodnie Polska Izba Opakowań, organizator Kongresu Przemysłu Opakowań poświęconego transformacji przemysłu opakowań w kierunku gospodarki o obiegu zamkniętym (z ang. circular economy)
Tegoroczne XIV Targi Ekologiczne, Komunalne, Surowców Wtórnych, Utylizacji i Recyklingu EKOTECH pozwoliły nam po raz kolejny zaprezentować Państwu naszą ofertę handlową, a szczególnie poziomą prasę belującą HL 3521 S, która zaraz po targach trafiła do firmy Eko - Szymańscy Sp. z o.o. w Pyzdrach. Była to wspaniała okazja do spotkań ze stałymi klientami i zainteresowania nowych firm naszymi produktami.
Aż 4300 osób odwiedziło tegoroczne Targi Enex i Ekotech. Liczba Wystawców i Zwiedzających tegoroczne wydarzenie jest imponująca. To dowód na to, że bezpośrednie spotkania są bardzo potrzebne! Przed nami kolejny dzień spotkania branży.
Branża komunalna co roku spotykała się w Kielcach podczas targów Ekotech. Niestety sytuacja epidemiologiczna zmusza organizatorów wydarzeń do zmiany planów. Targi zostały przeniesione na następny rok, ale organizatorzy przygotowują szereg aktywności zarówno dla wystawców, jak i dla zwiedzających. Ekotech on-line odbędzie się 29 kwietnia.
Zgodnie z Dyrektywą Unii Europejskiej, Polska tak jak pozostałe Państwa członkowskie UE, najpóźniej do lipca 2024 roku jest zobowiązana do wdrożenia nakrętek trwale przymocowanych do butelek.
Serdecznie Państwu dziękujęmy za odwiedzenie naszego stoiska na X Jubileuszowych Targach Ekologicznych, Komunalnych, Surowców Wtórnych, Utylizacji i Recyklingu!
W drugim z serii artykułów poświęconych kompendium globalnych trendów w opakowaniach ThePackHub, Paul Jenkins, dyrektor zarządzający ThePackHub, przygląda się tematowi wkładów.
Według badań przeprowadzonych przez GlobalWebIndex 64% konsumentów uważa, że opakowanie ekologiczne to takie, które można poddać recyklingowi. Puszki aluminiowe można przetwarzać w nieskończoność, oszczędzając tym samym energię i surowce. Aby tak się stało, trzeba jednak zacząć od selektywnej zbiórki.
Od 3 lipca obowiązuje europejska dyrektywa Single Use Plastic (SUP), mająca na celu wycofanie niektórych produktów jednorazowych, wykonanych z tworzyw sztucznych. Polska, która od 2 lat nie przygotowała się do wdrożenia unijnych przepisów, musi liczyć się z reperkusjami.
Słowa „ekologia” i „zrównoważony rozwój” odmieniane są dzisiaj przez wszystkie przypadki, bo temat ochrony środowiska i dbałości o przyszłość naszej planety jest na uwadze coraz większej liczby konsumentów.
Komentarz ekonomiczny Julii Patorskiej, liderki zespołu ds. analiz ekonomicznych, Sustainability & Economics, Deloitte
Firma ALPLA, producent opakowań z tworzyw sztucznych wraz z BillerudKorsnäs, szwedzkim producentem papieru i dostawcą papierowych rozwiązań do pakowania utworzyła spółkę joint venture Paboco (The Paper Bottle Company), której celem jest opracowanie i produkcja papierowej butelki w pełni bio-pochodnej i nadającej się do recyklingu.