W dniach od 27 września do 2 października na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbywać się będzie najbardziej kompleksowe w Europie Środkowo-Wschodniej wydarzenie dedykowane branży spożywczo-gastronomicznej, hotelarskiej oraz opakowaniowej i logistycznej.
Zapraszamy Państwa do udziału w 24. edycji Konferencji Kompleksowa gospodarka odpadami, która odbędzie się w dniach 2-3 września w hotelu Novotel Gdańsk Marina (ul. Jelitkowska 20, 80-342 Gdańsk). Zgodnie z tradycją spotkamy się na początku września, aby po letnim wypoczynku, móc zmierzyć się z nowymi wyzwaniami, które czekają branżę odpadową – a ich na pewno nie zabraknie. Wśród wszystkich poprzednich edycji, tegoroczna będzie wyjątkowa – pierwszy raz odbędzie się ona w formie hybrydowej. Uczestnicy będą mogli wziąć udział w konferencji na dwa sposoby: stacjonarnie w hotelu lub online, bez konieczności wychodzenia z domu, czy biura.
Przed wyborem konkretnego modelu belownicy pionowej należy odpowiedzieć sobie na kilka pytań, które ułatwią podjęcie decyzji.
DS Smith, wiodący dostawca ekologicznych opakowań, bada, w jaki sposób włókna wodorostów mogą być wykorzystywane jako surowiec w produktach papierniczych i opakowaniowych w obliczu rosnącego zapotrzebowania na ekologiczne towary zarówno ze strony klientów, jak i konsumentów.
Do 6 września potrwają konsultacje publiczne projektu ustawy o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi. Reprezentowane przez Fundację RECAL środowisko przedsiębiorców opakowań aluminiowych pozytywnie odbiera uwzględnienie w projekcie ustawy o ROP zasady ekomodulacji stawek oraz możliwość organizowania zbiórki opakowań poza systemem gminnym gospodarowania odpadami komunalnymi.
Transport wewnątrzzakładowy pełni jedną z kluczowych ról w procesach automatyzacji produkcji.
Magazynowanie towarów powinno się odbywać w ściśle określonych warunkach. Ważne jest nie tylko efektywne składowanie, ale także zabezpieczenie zawartości.
Już 26 i 27 lutego - XXI Targi Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH.
Już tylko tydzień pozostał do XXI Targów Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH.
Europejski rynek tworzyw sztucznych intensywnie się rozwija, produkcja plastikowych pojemników, skrzynek, pokryw i palet stale wychodzi naprzeciw oczekiwaniom wielu branż.
XXI Targi Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami odbywać się będą w Targach Kielce od 26 do 27 lutego 2020 roku. Cechować je będzie jeszcze bogatsza oferta.
Plast-Box S.A., znany producent wiader plastikowych w Europie, zwiększa skalę produkcji opakowań z wykorzystaniem odpadów poużytkowych (PCR). Spółka zachęca klientów do większego wykorzystania PCR w swoich wyrobach jako rozwiązanie przyjazne środowisku. Na opakowania z udziałem recyklatów decyduje się coraz więcej europejskich firm, stosujących wiadra dla produktów non-food.
Zgodnie z Dyrektywą Unii Europejskiej, Polska tak jak pozostałe Państwa członkowskie UE, najpóźniej do lipca 2024 roku jest zobowiązana do wdrożenia nakrętek trwale przymocowanych do butelek.
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Warsztatach Technicznych – Laser czyszczący rewolucja w Przetwórstwie Tworzyw Sztucznych oraz zastosowanie robotów współpracujących z laserem.
Wielkimi krokami zbliżają się XXI Targi Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH. Poprzednia, a za razem jubileuszowa edycja zgromadziła w Targach Kielce 62 firmy z 8 krajów.