Pomimo wrażenia, że młodsze pokolenia są bardziej świadome i wrażliwe na tematy związane z ekologią, to boomerzy posiadają lepsze nawyki w kwestii recyklingu niż generacja Z i milenialsi – wynika z nowego badania, przeprowadzonego na zlecenie DS Smith, globalnego lidera w zakresie produkcji zrównoważonych opakowań. Trudno dostępne w miejscach publicznych pojemniki do recyklingu, brak wiedzy i wątpliwości związane z zanieczyszczonymi opakowaniami to główne czynniki, z powodu których zmiana nawyków „Zetek” jest tak problematyczna.
Targi EKOTECH 2026 w Targach Kielce to miejsce skutecznych rozmów biznesowych dla firm działających w obszarze ekologii, recyklingu i gospodarki komunalnej. Wydarzenie odbędzie się równolegle z targami AUTOSTRADA – Nowa Infrastruktura.
Jakich materiałów będzie używać się w produkcji armatury za parę lat? Jakie znaczenie dla przemysłu ciężkiego w Polsce mają unijne dyrektywy? Kiedy powstanie pierwsza polska elektrownia jądrowa?
Składowanie jest obecnie najmniej pożądaną metodą zagospodarowania odpadów. Składowiska są jednak nadal konieczne, choć ich eksploatacja prowadzona jest w zmieniających się uwarunkowaniach prawnych i ekonomicznych. To główny temat pierwszej sesji 32. Konferencji Eksploatacji i rekultywacji składowisk odpadów.
Przystawki i wyroby delikatesowe są specjalnością firmy Feinkost Dittmann od ponad stu lat. W zakładzie produkcyjnym w Taunusstein w Niemczech produkowane są rozmaite przetwory w opakowaniach szklanych oraz wyroby świeże w plastikowych tackach. Wytwarzanie próżni do maszyn pakujących realizowane jest przez centralny system próżniowy firmy Busch od ponad roku. Rozwiązanie to jest dużo bardziej ekonomiczne niż technologia próżniowa używana wcześniej. Zużycie energii obniżono o ponad 70%.
Wśród 500 najsilniejszych polskich marek znalazły się Targi Kielce, uplasowane w towarzystwie takich gigantów jak H&M, Philips, Visa czy MasterCard. To wynik corocznego badania medialności marek w Polsce, przygotowywanego przez magazyn „Press” we współpracy z PSMM Monitoring & More.
Ekologiczne i inteligentne, inspirowane światem roślin oraz ludzkim ciałem – to kierunki rozwoju opakowań w perspektywie najbliższych 50 lat, przedstawione przez ekspertów DS Smith. Firma, będąca liderem przyjaznych dla środowiska opakowań dla przemysłu, branży FMCG oraz eCommerce podzieliła się swoją wizją rozwiązań opakowaniowych w 150. rocznicę powstania kartonowego pudełka[1].
Setki firm z ponad 30 krajów Europy, Azji i Bliskiego Wschodu już potwierdzają udział w 29. edycji Międzynarodowych Targów Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy. Od 20 do 23 maja 2025 zaprezentują najnowsze rozwiązania dla tej gałęzi przemysłu. Rejestracja dla wystawców wciąż trwa – warto już teraz zarezerwować najlepsze miejsce.
Według szacunków, między 2025 a 2030 rokiem sektor budowlany może globalnie wygenerować około 570 milionów ton odpadów budowlanych i rozbiórkowych (Construction and Demolition Waste, C&DW). Obecnie jedynie około 40% tych odpadów jest ponownie wykorzystywanych lub poddawanych recyklingowi . W Polsce sektor budowlany zużywa rocznie aż 228,6 mln ton materiałów, co stanowi 37% całkowitego śladu materiałowego kraju . Zarządzanie odpadami w budownictwie nabiera więc coraz większego znaczenia, szczególnie w kontekście globalnych działań na rzecz zrównoważonego rozwoju.
Wraz z nadchodzącym w Polsce systemem kaucyjnym branża logistyczna i retailowa staje przed nowymi wyzwaniami. Sklepy i centra przeładunkowe będą musiały tymczasowo magazynować ogromne ilości pustych butelek PET oraz puszek zwracanych przez konsumentów.
Polska Izba Przemysłu Targowego zaprezentowała dwudziesty pierwszy raport statystyk targowych – Targi w Polsce 2013. Rok 2013 był dla większości państw europejskich okresem wygasania kryzysu.
Do polskich konsumentów, oprócz zamówionych produktów, ze względu na zbyt duże opakowania, dostarczanych jest ponad 40 milionów m3 powietrza – wynika z najnowszych badań przeprowadzonych na zlecenie DS Smith.
Wczoraj Polska Izba Przemysłu Targowego po raz czwarty przyznała tytuł Ambasadora Targów. Tegoroczna edycja była wyjątkowa, ponieważ po raz pierwszy w historii konkursu tytuł otrzymały dwie osoby.
Wczoraj na terenie Międzynarodowych Tragów Gdańskich odbyło się uroczyste wręczenie statuetek Ambasadora Targów. To honorowe wyróżnienie przyznaje Polska Izba Przemysłu Targowego.
Polska Izba Przemysłu Targowego jest pomysłodawcą ustanowienia Światowego Dnia Targów – jako dorocznego święta interesariuszy przemysłu targowego. PIPT proponuje, aby datą Światowego Dnia Targów był dzień 15 kwietnia.