Już niedługo, 20-21 września 2023r., odbędzie się 15. edycja Międzynarodowych Targów Opakowań Packaging Innovations w Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowym EXPO Kraków. Tegoroczna edycja obfituje w merytoryczne prelekcje, debatę organizowaną we współpracy z partnerem targów, obchody rocznicy drukarstwa polskiego oraz konkurs dla młodych projektantów.
Setki wystawców, tysiące zwiedzających, nowości, premiery rynkowe, innowacyjne rozwiązania – to wszystko rozmieszczone na kilkudziesięciu tysiącach metrów przestrzeni wystawienniczej Międzynarodowych Targów Poznańskich.
Międzynarodowe Targi Opakowań i Maszyn Pakujących Interpack to najważniejsze wydarzenie wystawiennicze globalnej branży opakowań. To tu, w Düsseldorfie, spotykają się najważniejsi gracze i to tu prezentowane są najnowsze trendy. Wśród tegorocznych wystawców nie mogło więc zabraknąć Grupy Plast Box.
Plast-Box, producent opakowań z tworzyw sztucznych, wypracował w 2018 roku 171,5 mln zł skonsolidowanych przychodów, co oznacza wzrost o ponad 7% w stosunku do roku ubiegłego. Grupa zamknęła rok 2018 zyskiem netto na poziomie 1,9 mln zł i EBITDA 12,9 mln zł.
Producenci i dystrybutorzy z 6 krajów zaprezentowali swoje rozwiązania i nowoczesne technologie podczas Targów Branży Opakowaniowej IN-PACK EXPO w kieleckim ośrodku wystawienniczym. Pierwsza edycja imprezy zakończyła się wieloma podpisanymi umowami i mnóstwem przyszłościowych spotkań biznesowych!
Krótko przed urodzinami dr Karl Busch wyjechał ze swoją żoną Ayhan do Holandii, aby wziąć udział w tegorocznym międzynarodowym spotkaniu menedżerów Busch Vacuum Solutions. Współzałożyciel i współwłaściciel światowego lidera rynku, który dziś świętuje swoje 95 urodziny, nadal z wielkim zainteresowaniem śledzi prezentacje produktów swojej firmy.
ALPLA rozbudowuje zakład PET Recycling Team w Radomsku, zwiększając wydajność produkcyjną fabryki z 30 000 do 54 000 ton materiału rPET przeznaczonego do kontaktu z żywnością. Przetwarzane w fabryce zużyte butelki PET w 95% pochodzą z naszego kraju, a odzyskane w procesie recyklingu tworzywo rPET trafia na rynek w Polsce, a także do krajów UE m.in. Niemiec, Włoch, Czech i Belgii.
Zapewnienie właściwej jakości etykiet samoprzylepnych dla Twojej firmy jest kluczowe dla poprawy wizerunku marki i przyciągnięcia klientów. Wymaga to jednak wyboru odpowiedniego projektu, materiałów i technik druku. W tym artykule omówimy kroki, które należy podjąć, aby zaprojektować etykietę samoprzylepną o wysokiej jakości i dopasowaną do Twoich potrzeb.
STARK Partner, spółka Grupy Plast Box, producenta opakowań z tworzyw sztucznych, poszerza swoją ofertę o nowości dedykowane branży spożywczej, w tym mleczarskiej. Jedną z nich jest wieczko z drewnianą łopatką, będące produktową odpowiedzią na unijną dyrektywę SUP. Kolejną – wieczko do lodów typu rożek, z opcją wyprodukowania z materiału rPET zawierającego recyklaty.
W ubiegłym tygodniu Ministerstwo Klimatu i Środowiska dość niespodziewanie ogłosiło, że do projektu ustawy implementującej w Polsce rozszerzoną odpowiedzialność producenta – a przynajmniej jej fragmenty – dokłada zapisy dotyczące systemu kaucyjnego.
Zakaz wprowadzania na rynek wielu rodzajów opakowań, obowiązek korzystania z surowców z recyklingu przy ich produkcji, ograniczenie jednorazowych kubków w gastronomii - m.in. z takimi zmianami liczyć się muszą przedsiębiorcy. Rozpoczyna się opiniowanie zmian unijnej dyrektywy opakowaniowej
Targi przetwórstwa tworzyw sztucznych i gumy Plastpol, największe w tej branży w Europie Środkowej, są żywym pokazem przemysłu. Od 20 do 23 maja hale wystawiennicze Targów Kielce staną się międzynarodową fabryką. 600 firm z 30 krajów pokaże, jak cyfryzacja, automatyzacja i gospodarka cyrkularna zmieniają światową branżę. Maszyny już są przywożone do ośrodka i montowane w linie produkcyjne, by przez cztery dni prezentować możliwości.
To monomateriałowe rozwiązanie opakowaniowe, wykonane z tektury falistej i w pełni nadające się do recyklingu, pozwala zaoszczędzić 100 000 plastikowych części i 310 ton emisji CO2 rocznie, przy jednoczesnym wsparciu celów zrównoważonego rozwoju.
Plast-Box S.A. staje się częścią globalnej transformacji energetycznej. Spółka informuje o kolejnej inwestycji, która potwierdza jej zaangażowanie w obszarze zrównoważonego rozwoju i odnawialnych źródeł energii. Na dachu budynku słupskiej fabryki zamontowana została mikroinstalacja fotowoltaiczna o mocy blisko 50 kW, co stanowi pierwszy etap zaplanowanych działań. Wdrażany program modułów fotowoltaicznych zakłada stopniowe zwiększanie mocy instalacji słonecznych.
Grupa kapitałowa Plast-Box w pierwszym kwartale 2018 roku osiągnęła 1,9% wzrostu sprzedaży, podnosząc przychody do 40,1 mln zł. Jednocześnie zanotowała wynik EBITDA sięgający 3,7 mln zł oraz zysk netto na poziomie 1,3 mln zł.