Od 2002 r. Polska Izba Ekologii z sukcesem organizuje Konkurs EKOLAURY, promując najefektywniejsze i ekoinnowacyjne działania i prace podejmowane na rzecz ochrony środowiska. Konkurs ma zasięg ogólnopolski i skierowany jest do przedsiębiorstw, instytucji, organizacji pozarządowych, samorządów, uczelni oraz instytutów.
HSM Polska to oddział niemieckiego producenta maszyn i urządzeń z zakresu technologii ochrony środowiska oraz techniki biurowej. To jeden ze światowych liderów w produkcji belownic do odpadów oraz niszczarek dokumentów i cyfrowych nośników danych.
Czy puste butelki PET turlają się tylko po miejskich skwerach i leśnych parkingach? Niestety, plastikowe opakowania są również tym rodzajem odpadów, których najwięcej pływa w morzach i oceanach. Zdaniem ekspertów, sytuację może poprawić kaucyjny system zbiórki opakowań, m.in. plastikowych.
Nasze raporty dotyczące rynku odpadów komunalnych w gminach w świetle rozstrzygnięć przetargów gminnych są coraz częściej dostrzegane i doceniane w środowisku branżowym. Dowodem na to było zaproszenie do zaprezentowania wyników naszych badań na konferencji Krajowej Izby Gospodarki Odpadami, której tematem przewodnim była "Gospodarka odpadami jako kluczowy element gospodarki o obiegu zamkniętym".
ZOiGO „MZO” S.A. uruchomił kolejne przedsięwzięcie związane z edukacją. Na ostrowskim składowisku odpadów powstała ścieżka edukacyjna eMZOludka.
Kongres ENVICON jest z pewnością największym i najbardziej rozpoznawalnym wydarzeniem dotyczącym ochrony środowiska w Polsce. Od lat gromadzi ekspertów z branży, przedstawicieli biznesu, firm komunalnych czy organizacji branżowych. Silnie reprezentowani są także członkowie administracji rządowej i samorządowej oraz naukowcy.
Plast-Box S.A., znany producent wiader plastikowych w Europie, zwiększa skalę produkcji opakowań z wykorzystaniem odpadów poużytkowych (PCR). Spółka zachęca klientów do większego wykorzystania PCR w swoich wyrobach jako rozwiązanie przyjazne środowisku. Na opakowania z udziałem recyklatów decyduje się coraz więcej europejskich firm, stosujących wiadra dla produktów non-food.
Gminy, muszą wkrótce zdecydować, ile będą pobierać od mieszkańców za śmieci i jak naliczać opłatę. Od połowy przyszłego roku zaczną obowiązywać nowe regulacje. Lżej finansowo będzie tym, którzy segregują odpady, ale nie tylko metal, szkło, papier czy plastik. To również szansa na niższe opłaty dla tych, którzy zdecydują się na zastąpienie tradycyjnych opakowań foliowych, tymi wykonanymi z surowców biodegradowalnych.
Nestlé Polska oraz PepsiCo Polska inaugurują pierwsze w Polsce przedsięwzięcie mające na celu zwiększenie zbiórki i recyklingu odpadów opakowaniowych po elastycznych opakowaniach wielomateriałowych oraz z tworzyw sztucznych. Istotą przedsięwzięcia jest zwiększenie masy odpadów opakowaniowych po opakowaniach elastycznych, takich jak folie po chipsach czy płatkach śniadaniowych, wysortowywanych przez instalacje komunalne. Finansowany przez obie firmy projekt „ReFlex” pozwoli na zwiększenie poziomów recyklingu tych odpadów w naszym kraju, co przyczyni się do dalszego rozwoju gospodarki obiegu zamkniętego, a tym samym ochrony planety przed zmianami klimatycznymi.
Ponad 7 tysięcy metrów kwadratowych oferty wystawienniczej – tak w siłę rosną zbliżające się targi POLECO, kluczowe wydarzenie dla branży ochrony środowiska i gospodarki komunalnej. Tegoroczna oferta wystawców i prezentowane innowacje powinny zainteresować nie tylko przedsiębiorstwa gospodarki komunalnej, organizacje odzysku, zakłady przetwarzania i zagospodarowania odpadów, ale także zarządzających odpadami FMCG. W programie targów pojawią się nowe wydarzenia, które skierowane są do szerokiego grona odbiorców i wpisujące się w rynkowe trendy.
Na tegoroczne Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska POLECO zaprasza grono firm produkcyjnych i usługowych z branży recyklingu, odpadów, rewitalizacji i rekultywacji, utrzymania czystości i porządku. Wystawcy reprezentować będą także branże związane z techniką komunalną, gospodarką obiegu zamkniętego, odnawialnymi źródłami energii, inteligentnymi miastami oraz ochroną klimatu.
Nowy rok zaczniemy z przytupem — jako partner 9. już edycji Międzynarodowej Konferencji Selektywna zbiórka, segregacja i recykling odpadów, która odbędzie się w dniach 24-26 stycznia 2018 r. w Łodzi.
Taką informację kierować będzie przez najbliższe tygodnie Polska Izba Opakowań, organizator Kongresu Przemysłu Opakowań poświęconego transformacji przemysłu opakowań w kierunku gospodarki o obiegu zamkniętym (z ang. circular economy)
Wiele z nas zna sytuacje, kiedy wychodzimy na balkon lub przechodzimy w okolicy naszego osiedla i mijamy dobrze nam znane altany śmietnikowe. Często bywa, że nie jest to najprzyjemniejszy widok.
Jesień to bardzo aktywny okres jeśli chodzi o ilośc odbywających się konferecji i zjazdów. Firma HSM Polska została Partnerem dwóch takich wydarzeń: XX jubileuszowej konferencji "Kompleksowa Gospodarka Odpadami", która odbyła się w dniach 6-8 września w Białymstoku oraz towarzyszącego targom Pol-Eco-System w Poznaniu Międzynarodowego Kongresu Ochrony Środowiska ENVICON w dniach 10-11 października.