Pierwsze partie napojów Pepsi oraz Mirinda rozlewane do butelek wykonanych w 100% z przetworzonego plastiku (rPET) opuszczają polskie zakłady produkcyjne PepsiCo w Michrowie i Żninie. Napoje w nowych opakowaniach będą pojawiać się sukcesywnie na sklepowych półkach jeszcze w grudniu 2021 r. Tym samym Pepsi staje się pierwszą tak dużą marką napojów gazowanych na polskim rynku dostępną w plastikowych butelkach pochodzących wyłącznie z recyklingu. W ten sposób firma przyczynia się do realizacji założeń gospodarki obiegu zamkniętego, w której surowce mogą być wykorzystywane wielokrotnie. To kolejny ważny krok do realizacji wizji świata PepsiCo, w którym plastik nigdy nie stanie się odpadem, a jednocześnie spełnienie przez firmę złożonego pod koniec 2020 roku zobowiązania.
Właściwa organizacja przestrzeni magazynowej - ułatwiająca zachowanie porządku w miejscu przechowywania towaru - nie tylko wpływa na jakość i wydajność pracy, ale również bezpieczeństwo pracowników i składowanych produktów.
Ich dalsze funkcjonowanie nie musi oznaczać tylko ponoszenia kosztów. Gospodarcze wykorzystanie jest coraz częstszą formą ich dalszego zagospodarowania.
Nuria García Batista, badaczka z działu kontaktu z żywnością AIMPLAS i Elena Aurecchia Giménez, badaczka z laboratorium chemicznego AIMPLAS , przyglądają się kwestii migracji antymonu w butelkach PET.
W transporcie ważną rolę odgrywa nie tylko logistyka związana z samą organizacją przewozu towarów, ale i sposób, w jaki te rzeczy będą dostarczane.
Dzięki rozłożeniu specjalnej, antywirusowej folii, można bezpiecznie wracać na zakupy w warszawskim centrum handlowym Sadyba Best Mall.
O zaletach pojemników z tworzyw sztucznych służących do przechowywania i transportu towarów informowaliśmy już wielokrotnie.
Od 3 lipca obowiązuje europejska dyrektywa Single Use Plastic (SUP), mająca na celu wycofanie niektórych produktów jednorazowych, wykonanych z tworzyw sztucznych. Polska, która od 2 lat nie przygotowała się do wdrożenia unijnych przepisów, musi liczyć się z reperkusjami.
Z okazji Światowego Dnia Środowiska 5 czerwca w przestrzeni publicznej Wrocławia pojawią się animatorzy z kolorowymi plecakami, którzy będą zachęcać mieszkańców do recyklingu puszek po napojach. Specjalne plecaki posłużą animatorom do zbiórki puszek. Podczas wydarzenia przeprowadzona będzie również ankieta świadomości na temat recyklingu.
Stora Enso dołączyła do globalnego zobowiązania New Plastics Economy w celu wyeliminowania odpadów plastikowych i zanieczyszczeń u źródła.
Zespół projektowy Ishida, we współpracy z klientem, opracował nową, wysokowydajną linię pakującą, składającą się z w pełni automatycznych naważarek wielogłowicowych i systemów kontrolnych. Linia zapewnia pełną elastyczność i lepszą kontrolę jakości podczas produkcji płatków owsianych i musli w Peter Kölln GmbH & Co.
Grupa Mondi wprowadziła Project Proof, projekt pionierski prowadzony przez Ellen MacArthur Foundation (EMF).
Stora Enso wprowadza Cupforma Natura Solo, odnawialny karton na papierowe kubki.
W trosce o atrakcyjną formułę wydarzenia i intensywność biznesowych spotkań, tegoroczne Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych odbędą się od 6 do 8 października.
ALPLA stworzyła miniaturowe pojemniki na koncentraty domowych środków czystości. Rozwiązanie to, pod względem ekologicznym i ekonomicznym, wyznacza nowe trendy w branży opakowaniowej.