ALPLA, globalny lider produkcji opakowań i recyklingu, odpowiada za przetwarzanie w zakładach PET Recycling Team w Radomsku (PRT Radomsko) opakowań, które w pilotażowym projekcie „closed loop” sieci Żabka zostaną zebrane od jej klientów.
Najnowszy system pakowania przekąsek Ishida Europe umożliwił czołowemu producentowi z Serbii sprostać rosnącemu popytowi, potroić moce produkcyjne i niemal podwoić wydajność.
Za nami trzy intensywne dni targów Warsaw Food Expo 2025, które po raz kolejny udowodniły, że branża spożywcza ma ogromny potencjał i potrzebuje przestrzeni do rozwoju. Od 20 do 22 maja hale Ptak Warsaw Expo tętniły życiem – na Food Warsaw Expo 2025 pojawiło się 402 wystawców, ponad 16 100 odwiedzających i niemal nieprzerwane pasmo inspirujących wydarzeń uczyniły z tegorocznej edycji rekordową odsłonę.
Nowa drukarka etykiet M211 firmy Brady Corporation to lekkie, wytrzymałe i przenośne urządzenie, które drukuje zarówno etykiety cięte, jak i ciągłe umożliwiające identyfikację kabli i komponentów. Pozwala na tworzenie nawet skomplikowanych etykiet, które można projektować, drukować i przeglądać z poziomu telefonu.
1 października 2025 roku polski rynek detaliczny wkroczył w nową epokę - od tego dnia zaczął obowiązywać system kaucyjny, który od miesięcy był przedmiotem dyskusji w branży i wśród konsumentów. Z jednej strony to rozwiązanie powszechnie postrzegane jako krok milowy w kierunku gospodarki o obiegu zamkniętym, z drugiej - ogromne wyzwanie organizacyjne i finansowe, szczególnie dla mniejszych punktów handlowych.
Brother wprowadza do oferty nową serię drukarek etykiet RJ-3200, która składa się z dwóch modeli – RJ-3230BL i RJ-3250WBL. Te kompaktowe i pozwalające na wydajną pracę urządzenia znajdą zastosowanie w branżach wykorzystujących oznaczenia termiczne.
Nie jest tajemnicą, że dobre działanie sklepu w dużej mierze uzależnione jest od sprawnego zaplecza.
Według raportu Deloitte, całkowity koszt wdrożenia systemu kaucyjnego w Polsce może przekroczyć 14 mld zł. Ta liczba dobrze obrazuje skalę wyzwania, przed jakim stoi zarówno sektor handlu detalicznego, jak i cała branża napojowa. Od października br. każde opakowanie objęte kaucją będzie musiało zostać przyjęte z powrotem w sklepie, a jego wartość rozliczona zgodnie z nowymi zasadami. Oznacza to, że właściciele sklepów - od największych sieci po niewielkie, rodzinne punkty handlowe - staną się jednym z kluczowych ogniw systemu, który ma nie tylko zwiększyć poziom recyklingu, ale także zbliżyć Polskę do celów gospodarki obiegu zamkniętego.
„W Targach Kielce przyszedł do nas klient, z którym od miesięcy szukaliśmy skutecznego kontaktu”. „Sprzedaliśmy pięć maszyn, w tym premierowe modele”. „Zdobyliśmy klientów z Litwy, Włoch, Niemiec, Holandii, Anglii i Słowacji” – efekty 29. Międzynarodowych Targów Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy przekładają się na konkretne otwarcie na nowe rynki. W czterodniowym wydarzeniu, które zakończyło się w piątek, 23 maja, udział wzięło 600 wystawców z 30 krajów oraz blisko 15 tysięcy zwiedzających.
Kolejna edycja Targów TAROPAK odbędzie się w dniach 23–25 września 2026 roku na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Podobnie jak podczas minionej edycji, wydarzenie będzie odbywać się równocześnie z Targami Polagra, co stanowi kontynuację udanej współpracy łączącej świat opakowań z branżą spożywczą. Synergia tych wydarzeń pozwala wystawcom zaprezentować innowacyjne rozwiązania jeszcze szerszemu gronu odbiorców i budować relacje międzysektorowe.
Busch Vacuum Solutions, Pfeiffer Vacuum i centrotherm clean solutions współpracują teraz jako grupa Busch. Wspólnie oferują szerokie portfolio produktów i jeszcze lepsze usługi. Grupa Busch z siedzibą w Schwarzwaldzie w Niemczech jest jednym z największych na świecie producentów kompleksowych rozwiązań próżniowych, w tym pomp próżniowych, systemów próżniowych, dmuchaw, sprężarek i systemów oczyszczania gazów.
Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich, którzy chcą wziąć udział w Konkursie 11. Strefa Studenta, ale nie zdążyli jeszcze wypełnić formularzy.
ALPLA rozbudowuje zakład PET Recycling Team w Radomsku, zwiększając wydajność produkcyjną fabryki z 30 000 do 54 000 ton materiału rPET przeznaczonego do kontaktu z żywnością. Przetwarzane w fabryce zużyte butelki PET w 95% pochodzą z naszego kraju, a odzyskane w procesie recyklingu tworzywo rPET trafia na rynek w Polsce, a także do krajów UE m.in. Niemiec, Włoch, Czech i Belgii.
Bogata oferta wystawców, znakomici eksperci z Polski i z zagranicy, nowości produktowe i ważne tematy omawiane podczas warsztatów. To wszystko podczas targów KOMPOZYT-EXPO®, które odbędą się już w tym tygodniu – 4 i 5 października w EXPO Kraków! To jedno z najważniejszych wydarzeń w Europie i jedyne targi w Polsce dla branży materiałów kompozytowych.
Plast-Box, jeden z czołowych producentów opakowań z tworzyw sztucznych w Europie, zamknął rok 2017 zyskiem netto na poziomie skonsolidowanym w wysokości 5,7 mln zł przy stopie wynoszącej 3,5%.