O mikroplastiku mówi się obecnie bardzo wiele – jak pokazały badania opinii publicznej zrealizowane przez Instytut IQS na potrzeby kampanii edukacyjnej #rePETujemy, 65% Polaków uważa, że jego głównym źródłem są opakowania z tworzyw sztucznych.
Sześciu na dziesięciu (62%) europejskich konsumentów twierdzi, że byliby skłonni zapłacić więcej za produkty spożywcze w opakowaniach zawierających mniej tworzyw sztucznych. Podobna liczba (59%) twierdzi, że sortuje i poddaje recyklingowi więcej odpadów niż pięć lat temu.
Nikt nie myśli o ostatniej wizycie u dentysty. Nikt nie odlicza dni do następnej wizyty, czekając z niecierpliwością na to, co powie dentysta. Wiemy jednak, że zaniechanie wizyty u dentysty wiąże się z konsekwencjami. Konsekwencjami, które są znacznie bardziej bolesne, bardziej czasochłonne i przede wszystkim kosztowne niż po prostu zapobiegnięcie im. To samo dotyczy konserwacji pompy próżniowej.
Werner-Kenkel Bochnia sp. z o.o. zainwestuje w rozwój swojego zakładu 50 mln zł. Krakowski Park Technologiczny wydał właśnie decyzję o wsparciu dla tego przedsiębiorstwa w ramach programu Polska Strefa Inwestycji. Ze zwolnienia podatkowego w ramach PSI postanowiły ostatnio skorzystać także: AQUER Maciej Dyba, Jarosław Kram sp.j., ETYFLEX sp. z o.o., Magda Plant-Based oraz EUROMEX sp. z o.o.
Plast-Box S.A., jeden z międzynarodowych liderów opakowań z tworzyw sztucznych, poszerza dotychczasowy profil działalności. Do portfolio włącza opakowania z regranulatu PCR (Post Consumer Recycled), które zyskują obecnie dużą aprobatę klientów, pakujących produkty non-food.
Budowa spójnej identyfikacji wizualnej pomaga wyróżnić markę, zwiększa jej renomę i zaufanie klientów. Jednym ze sposobów na zbudowanie rozpoznawalności marki na etapie wysyłki są foliopaki z nadrukiem firmowym. Oszczędne, solidne i gwarantujące możliwość personalizacji. Sprawdź, dlaczego warto zainwestować w foliopaki z nadrukiem.
Serdecznie Państwu dziękujęmy za odwiedzenie naszego stoiska na X Jubileuszowych Targach Ekologicznych, Komunalnych, Surowców Wtórnych, Utylizacji i Recyklingu!
Aż 4300 osób odwiedziło tegoroczne Targi Enex i Ekotech. Liczba Wystawców i Zwiedzających tegoroczne wydarzenie jest imponująca. To dowód na to, że bezpośrednie spotkania są bardzo potrzebne! Przed nami kolejny dzień spotkania branży.
Branża komunalna co roku spotykała się w Kielcach podczas targów Ekotech. Niestety sytuacja epidemiologiczna zmusza organizatorów wydarzeń do zmiany planów. Targi zostały przeniesione na następny rok, ale organizatorzy przygotowują szereg aktywności zarówno dla wystawców, jak i dla zwiedzających. Ekotech on-line odbędzie się 29 kwietnia.
Czy jesteś gotowy na rewolucję w świecie druku? Warsaw Print-Tech Expo 2025 to nie tylko targi poligraficzne – to miejsce, gdzie innowacje, technologia i pasja do druku łączą się, tworząc wyjątkowe doświadczenie dla profesjonalistów z branży.
Początek roku to dobry okres na przeprowadzenie porządków w zgromadzonych danych. W wielu przypadkach informacje znajdujące się na nośnikach, czy już rzadziej, w formie papierowej zawierają poufne dane osobowe i informacje strategiczne z biznesowego punktu widzenia. Chociażby z tych dwóch powodów należy proces utylizacji przeprowadzić regularnie, zgodnie z przepisami i co najważniejsze z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa.
Z przyjemnością informujemy, że Rada Polskiej Izby Ekologii ogłosiła Jubileuszową 25. edycję Konkursu Ekolaury Polskiej Izby Ekologii 2026.
Nowoczesne przedsiębiorstwa skupiają się na podwyższaniu standardów nie tylko w zakresie obsługi klienta, ale również pracowników. Jedną z norm jest obecnie dbałość o sprawny przepływ informacji. W tym celu stworzono portal pracownika. Czym dokładnie jest ta platforma, jakie funkcje powinna oferować i kto powinien w nią zainwestować?
Załóżmy, że najważniejsza pompa próżniowa w zakładzie pakowania żywności nagle ulega awarii, co wstrzymuje produkcję i powoduje zepsucie się żywności. Takie nieplanowane przestoje prowadzą do utraty produktywności, znacznych opóźnień i napraw awaryjnych, co z kolei przekłada się na ogromne straty finansowe.
Targi Kielce podpisały umowę kredytową z Bankiem Gospodarstwa Krajowego, która umożliwi dalsze finansowanie jednej z najważniejszych inwestycji infrastrukturalnych w historii ośrodka – budowy nowej hali wystawienniczej. Kredyt w wysokości 55 mln zł został udzielony na okres 10 lat i stanowi istotny element realizacji strategii rozwoju Targów Kielce.