Mamy szansę wyprzedzić Francję na fotelu wicelidera eksportu opakowań w Unii Europejskiej jeszcze w tym roku – nie wykluczają eksperci z Banku Pekao.
bekuplast oferuje teraz swoje produkty w sposób neutralny dla węgla.
bekuplast to pierwsza firma, która użyła włókien grochu do produkcji pojemników plastikowych.
Niedawno wprowadzony na rynek system kontroli rentgenowskiej IX-PD* firmy Ishida został uznany za najlepszą innowację w zakresie bezpieczeństwa żywności w tegorocznym konkursie Gulfood Manufacturing Industry Excellence Awards.
Nowa butelka PET firmy Sidel została zaprojektowana tak, aby zapewnić większą przewagę konkurencyjną producentom płynnych produktów mlecznych.
13. edycja KOMPOZYT-EXPO® odbędzie się 16-17 października 2024 w EXPO Kraków. Już teraz czołowe firmy z branży potwierdziły swój udział. Wystawcy, którzy zgłoszą się do 31 maja skorzystają z niższych o nawet 15% cen stoisk.
Oferta najnowszych technologii dla ochrony klimatu od 17 do 19 października ponownie wypełni hale Międzynarodowych Targów Poznańskich. Siłą Międzynarodowych Targów Ochrony Środowiska POLECO jest ekspozycja wystawiennicza liderów branży oraz bogaty program wydarzeń poruszający najbardziej aktualne zagadnienia.
RAJA prezentuje katalog z okazji 70-lecia firmy, a w nim ponad 3000 dostępnych od ręki innowacyjnych opakowań, materiałów do biur, wyposażenia dla firm, oraz pełnej gamy produktów dla branży e-commerce. Najnowsza oferta europejskiego lidera w branży na rynku opakowań jest odpowiedzią na szybko zmieniające się trendy w e-commerce dot. zasad zrównoważonego rozwoju oraz zapotrzebowanie na innowacyjne produkty.
Niemiecki magazyn biznesowy WirtschaftsWoche przyznał firmie Busch Vacuum Solutions tytuł lidera rynkowego światowego 2024.
Na co zwrócić uwagę wyposażając stanowisko do pakowania.
TAROPAK to jedne z największych w Polsce targów obejmujących wszystkie gałęzie branży opakowań, które podczas każdej edycji prezentują setki nowości mających zastosowanie w różnych dziedzinach gospodarki, gdzie wykorzystywane są opakowania.
Jak zwiększyć efektywność w gospodarce odpadami, czyli jak uzyskać więcej z zebranego strumienia odpadów? To myśl przewodnia drugiej edycji konferencji "Dobre praktyki w gospodarce odpadami. Porozmawiajmy o...", która odbędzie się podczas Międzynarodowych Targów Ochrony Środowiska POLECO w dniach 17-19 października 2023 r. w Poznaniu.
Już w 2025 r. w Polsce zacznie funkcjonować system kaucyjny. A to oznacza, że specjalnie oznaczone butelki oraz puszki będziemy kupować za kaucją, która zostanie nam zwrócona, jeśli oddamy je zużyte do sklepu lub recyklomatu. Dzięki temu opakowania nie będą marnowane zalegając na składowiskach śmieci tylko będą trafiały do recyklingu. A co się z nimi zadzieje zanim zostaną ponownie przetworzone?
Już niedługo, 20-21 września 2023r., odbędzie się 15. edycja Międzynarodowych Targów Opakowań Packaging Innovations w Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowym EXPO Kraków. Tegoroczna edycja obfituje w merytoryczne prelekcje, debatę organizowaną we współpracy z partnerem targów, obchody rocznicy drukarstwa polskiego oraz konkurs dla młodych projektantów.
Dekarbonizacja, recykling, gospodarka obiegu zamkniętego, efektywność energetyczna dla branży komunalnej to tylko wybrane tematy, które będą omawiane w Poznaniu podczas targów POLECO. Ofertę wystawienniczą uzupełnią konferencje, aby kompleksowo omówić najbardziej aktualne zagadnienia.