Zysk netto Grupy Kapitałowej Plast-Box w I połowie 2020 roku wyniósł 5,5 mln zł i był wyższy w stosunku do wyniku w tym samym okresie 2019 roku o 27,6%, czyli o 1,2 mln zł. Skonsolidowana EBITDA sięgnęła 16,7 mln zł notując wzrost o 28,1% w ujęciu rok do roku. Bardzo dobre rezultaty na poziomie EBITDA jak i zysku netto zostały wypracowane przy niższych o 9,0% przychodach, które po dwóch kwartałach br. wyniosły 101,8 mln zł.
Notowany na GPW producent opakowań z tworzyw sztucznych Plast-Box, osiągnął w 2020 roku historycznie najlepsze rezultaty zarówno na poziomie zysku EBITDA, jak i zysku netto.
Firma ML Polyolefins, producent recyklatów PP, zaprezentowała nowe portfolio produktów, dostosowując swoją ofertę do oczekiwań klientów i grupując swoje tworzywa według sposobu przetwórstwa. Przygotowując nową ofertę, ML uzupełnia gamę tworzyw o premierowe materiały do wtrysku.
Aż 31% polskich nabywców przestało kupować produkty ze względu na ich szkodliwy wpływ na środowisko. Z roku na rok, jako konsumenci, podejmujemy także znacznie więcej działań mających na celu ograniczenie zużycia plastikowych odpadów. Takie dane płyną z najnowszego raportu GfK "Who Cares? Who Does?" przedstawiającego postawy i zachowania polskich shopperów wobec marek i producentów w kontekście ochrony środowiska.
We wrześniu 2019 roku rozpoczęła się procedura przekształcenia Brenntag AG w spółkę europejską
Zakład niemieckiego koncernu opakowaniowego Schumacher Packaging w Myszkowie przystąpił w roku 2021 do udziału w rynku mocy we współpracy z agregatorem DSR, firmą Enel X. Schumacher liczy na dodatkowy przychód na poziomie około pół miliona złotych.
Ishida podjęła się zaprojektowania systemu pakowania, który musiał zmieścić się na przestrzeni zaledwie 10,5 m x 2,2 m przy wysokości sufitu wynoszącej zaledwie 2,8 m.
Instytut Staszica przeanalizował zapowiedzi dotyczące ustawy wprowadzającej system kaucyjny dla opakowań plastikowych, a także szklanych wielokrotnego i jednorazowego użytku. Instytut pozytywnie ocenia projekt objęcia systemem kaucyjnym opakowań plastikowych czy metalowych dla napojów (butelki PET, puszki) jako tych surowców, które ze względu na specyfikę (małą masę, możliwość zgniatania) mogą być przyjmowane przez automaty w większości sklepów lub mogą być przez nie zbierane manualnie. Dodatkowo to one właśnie w ogromnym stopniu zanieczyszczają nasze ulice i środowisko – ich zbiórka i recykling są więc korzystne społecznie i ekologicznie, a także realne organizacyjnie.
Ich dalsze funkcjonowanie nie musi oznaczać tylko ponoszenia kosztów. Gospodarcze wykorzystanie jest coraz częstszą formą ich dalszego zagospodarowania.
Dzięki rozłożeniu specjalnej, antywirusowej folii, można bezpiecznie wracać na zakupy w warszawskim centrum handlowym Sadyba Best Mall.
O mikroplastiku mówi się obecnie bardzo wiele – jak pokazały badania opinii publicznej zrealizowane przez Instytut IQS na potrzeby kampanii edukacyjnej #rePETujemy, 65% Polaków uważa, że jego głównym źródłem są opakowania z tworzyw sztucznych.
Polski Ład, transformacja energetyczna, zrównoważona gospodarka zasobami wodnymi, ekoprojektowanie, a także rola samorządów w kontekście zmian klimatu to tylko niektóre zagadnienia, które zostaną poruszone podczas konferencji EkoSfera, organizowanej przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska, podczas targów POLECO.
W trosce o atrakcyjną formułę wydarzenia i intensywność biznesowych spotkań, tegoroczne Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych odbędą się od 6 do 8 października.
Ekologiczne aspekty logistyki stopniowo przebijają się do naszej świadomości, nadal jednak wielu przedsiębiorców nie zauważa jej wartości w ostatecznym bilansie kosztów ponoszonych przez firmy.