opakowania

Szanowny Użytkowniku,

Zanim zaakceptujesz pliki "cookies" lub zamkniesz to okno, prosimy Cię o zapoznanie się z poniższymi informacjami. Prosimy o dobrowolne wyrażenie zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez naszych partnerów biznesowych oraz udostępniamy informacje dotyczące plików "cookies" oraz przetwarzania Twoich danych osobowych. Poprzez kliknięcie przycisku "Akceptuję wszystkie" wyrażasz zgodę na przedstawione poniżej warunki. Masz również możliwość odmówienia zgody lub ograniczenia jej zakresu.

1. Wyrażenie Zgody.

Jeśli wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez naszych Zaufanych Partnerów, które udostępniasz w historii przeglądania stron internetowych i aplikacji w celach marketingowych (obejmujących zautomatyzowaną analizę Twojej aktywności na stronach internetowych i aplikacjach w celu określenia Twoich potencjalnych zainteresowań w celu dostosowania reklamy i oferty), w tym umieszczanie znaczników internetowych (plików "cookies" itp.) na Twoich urządzeniach oraz odczytywanie takich znaczników, proszę kliknij przycisk „Akceptuję wszystkie”.

Jeśli nie chcesz wyrazić zgody lub chcesz ograniczyć jej zakres, proszę kliknij „Zarządzaj zgodami”.

Wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Możesz zmieniać zakres zgody, w tym również wycofać ją w pełni, poprzez kliknięcie przycisku „Zarządzaj zgodami”.




Wynik wyszukiwania

 

Konsumenci chcą działań w zakresie recyklingu odpadów z gospodarstw domowych

Z opublikowanych 9 marca 2009 r. na targach branżowych Anuga badań przeprowadzonych wśród konsumentów wynika, że 86% z nich poddaje recyklingowi zużyte materiały szklane, zaś ponad 80% uważa, że odpadom pochodzącym z gospodarstw domowych nie poświęca się

Czytaj więcej

 
Belownica pionowa HSM V-Press 860 TimeSave ze Złotym Medalem MTP 2021 zdjęcie

Belownica pionowa HSM V-Press 860 TimeSave ze Złotym Medalem MTP 2021

Prasy belujące zmniejszają objętość materiału nadającego się do recyklingu nawet o 95%.

Czytaj więcej

 
EKOTECH w trosce o środowisko zdjęcie

EKOTECH w trosce o środowisko

XXI Targi Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami odbywać się będą w Targach Kielce od 26 do 27 lutego 2020 roku. Cechować je będzie jeszcze bogatsza oferta.

Czytaj więcej

 
MINISTERSTWO ŚRODOWISKA I MINISTERSTWO GOSPODARKI HONOROWYM PATRONEM KONFERENCJI LOGISTYKA ODZYSKU zdjęcie

MINISTERSTWO ŚRODOWISKA I MINISTERSTWO GOSPODARKI HONOROWYM PATRONEM KONFERENCJI LOGISTYKA ODZYSKU

Ministerstwo Środowiska oraz Ministerstwo Gospodarki udzieliły honorowego patronatu konferencji LOGISTYKA ODZYSKU. Na pierwszej w Polsce konferencji podejmującej zagadnienia nowych trendów w logistyce (logistyka odzysku i ekologistyka) zostaną poruszone m.in. takie tematy, jak znaczenie logistyki w systemie zagospodarowania odpadów, rozwijanie sektora recyklingu i tworzenie wartości dodanej z odzysku w sieciach dostaw oraz propagowanie społeczeństwa recyklingu.

Czytaj więcej

 
POLECO – czas na prawdziwe spotkania zdjęcie

POLECO – czas na prawdziwe spotkania

Branżę gospodarki odpadami w najbliższym czasie czeka wiele wyzwań. O tym, jak sprostać rosnącym wymaganiom w zakresie ochrony klimatu i środowiska, będzie można porozmawiać podczas targów POLECO, które odbędą się w dniach 13-15 października.

Czytaj więcej

 
EKOTECH 2015 zdjęcie

EKOTECH 2015

Kolejna edycja kieleckich targów Ekotech odbywać się będzie w dniach 5-6.marca br. Zapraszamy na stoisko F-24 w pawolonie F.

Czytaj więcej

 
Nie demonizować, a segregować. Plastik liderem w spełnianiu celów środowiskowych i założeń GOZ zdjęcie

Nie demonizować, a segregować. Plastik liderem w spełnianiu celów środowiskowych i założeń GOZ

Wbrew obiegowym opiniom, nowoczesne tworzywa sztuczne – lekkie i trwałe na etapie wykorzystania, oraz idealnie nadające się do recyklingu po eksploatacji produktu – wyprzedzają inne materiały pod względem wpływu na środowisko. Badania wykazują, że materiały opakowaniowe PET do napojów zmniejszają zużycie energii i emisję gazów cieplarnianych w porównaniu do opakowań szklanych i metalowych, a lekkie kompozyty z tworzyw sztucznych stosowane w samolotach zapewniają niskie zużycie paliwa i łatwy montaż.

Czytaj więcej

 

Badanie GfK: Polscy konsumenci częściej odrzucają plastik i mocniej stawiają na recykling

Aż 31% polskich nabywców przestało kupować produkty ze względu na ich szkodliwy wpływ na środowisko. Z roku na rok, jako konsumenci, podejmujemy także znacznie więcej działań mających na celu ograniczenie zużycia plastikowych odpadów. Takie dane płyną z najnowszego raportu GfK "Who Cares? Who Does?" przedstawiającego postawy i zachowania polskich shopperów wobec marek i producentów w kontekście ochrony środowiska.

Czytaj więcej

 
Wolters Kluwer Polska zaprasza do udziału w konferencji: PROBLEMY WDRAŻANIA REFORMY SYSTEMU GOSPODAROWANIA ODPADAMI KOMUNALNYMI zdjęcie

Wolters Kluwer Polska zaprasza do udziału w konferencji: PROBLEMY WDRAŻANIA REFORMY SYSTEMU GOSPODAROWANIA ODPADAMI KOMUNALNYMI

Celem konferencji jest prezentacja propozycji rozwiązań praktycznych problemów wdrażania nowych regulacji.

Czytaj więcej

 

Nowe życie materiałów – projektowanie dla recyklingu

Podniesienie poziomu recyklingu produktów, ograniczenie wykorzystania surowców rzadkich, emisji dwutlenku węgla oraz zużycia energii i surowców w produkcji, są głównymi korzyściami, jakie przynosi projektowanie dla recyklingu.

Czytaj więcej

 
Relacja z I Ogólnopolskiego Kongresu Recyklingu zdjęcie

Relacja z I Ogólnopolskiego Kongresu Recyklingu

W dniach 13-tym i 14-tym marca 2013 w hotelu Intercontinental Warszawie odbył się I Ogólnopolski Kongres Recyklingu. W Kongresie wzięło udział około 350 osób, w tym prawie 270 uczestników, ponad 60 prelegentów, panelistów i moderatorów oraz wielu dziennikarzy.

Czytaj więcej

 
Polski Pakt Plastikowy na rzecz zwiększenia udziału recyklatów w opakowaniach. Przeczytaj najnowszy raport Paktu i poznaj role i zadania dla interesariuszy zdjęcie

Polski Pakt Plastikowy na rzecz zwiększenia udziału recyklatów w opakowaniach. Przeczytaj najnowszy raport Paktu i poznaj role i zadania dla interesariuszy

19 czerwca w Centrum Prasowym PAP odbyła się premiera najnowszego raportu Polskiego Paktu Plastikowego pt. "RECYKLATY. Jak zwiększyć dostępność recyklatów z tworzyw sztucznych wysokiej jakości w Polsce? Rola i zadania dla interesariuszy.” Raport podkreśla potrzebę redukcji wykorzystania surowców pierwotnych w sektorze opakowań, promując stosowanie recyklatów jako kluczowego rozwiązania w tym obszarze. Zwiększenie udziału surowców wtórnych w opakowaniach do 25% do końca 2025 roku to jeden z głównych celów Polskiego Paktu Plastikowego.

Czytaj więcej

 
Kuriozalne zapisy w nowej ustawie o gospodarce opakowaniami zdjęcie

Kuriozalne zapisy w nowej ustawie o gospodarce opakowaniami

Nowe przepisy w zakresie gospodarki odpadami, weszły w życie wraz z początkiem 2014 roku. Dzięki nim więcej opakowań ma być powtórnie wykorzystanych i przetworzonych, zgodnie z unijnymi standardami oraz przyczynić się do redukcji szarej strefy.

Czytaj więcej

 
23. Międzynarodowy Kongres Ochrony Środowiska ENVICON Environment zdjęcie

23. Międzynarodowy Kongres Ochrony Środowiska ENVICON Environment

23. Międzynarodowy Kongres Ochrony Środowiska ENVICON Environment odbędzie się w terminie 10-11 października br. przy Międzynarodowych Targach Ochrony Środowiska POL-ECO SYSTEM w Poznaniu. Podczas dwudziestej trzeciej edycji tego najważniejszego wydarzenia w branży ochrony środowiska głos zabiorą m.in. przedstawiciele Ministerstwa Środowiska oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Czytaj więcej

 
Napoje Pepsi oraz Mirinda w butelkach pochodzących w 100% z recyklingu zdjęcie

Napoje Pepsi oraz Mirinda w butelkach pochodzących w 100% z recyklingu

Pierwsze partie napojów Pepsi oraz Mirinda rozlewane do butelek wykonanych w 100% z przetworzonego plastiku (rPET) opuszczają polskie zakłady produkcyjne PepsiCo w Michrowie i Żninie. Napoje w nowych opakowaniach będą pojawiać się sukcesywnie na sklepowych półkach jeszcze w grudniu 2021 r. Tym samym Pepsi staje się pierwszą tak dużą marką napojów gazowanych na polskim rynku dostępną w plastikowych butelkach pochodzących wyłącznie z recyklingu. W ten sposób firma przyczynia się do realizacji założeń gospodarki obiegu zamkniętego, w której surowce mogą być wykorzystywane wielokrotnie. To kolejny ważny krok do realizacji wizji świata PepsiCo, w którym plastik nigdy nie stanie się odpadem, a jednocześnie spełnienie przez firmę złożonego pod koniec 2020 roku zobowiązania.  

Czytaj więcej

 

Wszystkich: 444