W trosce o bezpieczeństwo naszych gości i pracowników, na terenie kieleckiego ośrodka wystawienniczego wprowadzono poniższe zasady bezpieczeństwa obowiązujące podczas organizacji Międzynarodowych Targów Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL – 6-8 października.
Aż 86% Polaków potwierdza, że system kaucyjny trzeba wprowadzić jak najszybciej
W Polsce wciąż produkuje się mnóstwo śmieci, a dzikie wysypiska i pożary składowisk regularnie pojawiają się w mediach. Powinno jednak cieszyć, że rosną statystyki recyklingu – przyczyniają się do tego m. in. polskie start-upy.
Chociaż w logistyce, transporcie, spedycji i magazynowaniu towarów wciąż najczęściej stosuje się jednorazowe opakowania i pojemniki, to ich usuwanie i utylizacja w dalszym ciągu jest dla konsumentów kwestią sprawiającą wiele kłopotu.
Na tegoroczne Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska POLECO zaprasza grono firm produkcyjnych i usługowych z branży recyklingu, odpadów, rewitalizacji i rekultywacji, utrzymania czystości i porządku. Wystawcy reprezentować będą także branże związane z techniką komunalną, gospodarką obiegu zamkniętego, odnawialnymi źródłami energii, inteligentnymi miastami oraz ochroną klimatu.
O mikroplastiku mówi się obecnie bardzo wiele – jak pokazały badania opinii publicznej zrealizowane przez Instytut IQS na potrzeby kampanii edukacyjnej #rePETujemy, 65% Polaków uważa, że jego głównym źródłem są opakowania z tworzyw sztucznych.
Propozycja systemu kaucyjnego zawarta w najnowszym projekcie przedstawionym przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska podzieliła interesariuszy. Reprezentowane przez Fundację RECAL środowisko przedsiębiorców opakowań aluminiowych postanowiło zabrać głos odnośnie propozycji objęcia aluminiowych puszek po napojach systemem kaucji, nad którym obecnie pracuje Ministerstwo Klimatu i Środowiska.
Tegoroczne Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL wyjątkowo odbędą się między 6 a 8 października. Nowością będzie strefa BioTworzyw, a seminarium techniczne PLASTECH INFO tradycyjnym elementem spotkania.
W 2018 r. mija 20 lat obecności na polskim rynku firmy Georg Utz sp. z o.o. - producenta pojemników i palet z tworzywa sztucznego dla logistyki i przemysłu, należącego do szwajcarskiej grupy Georg Utz Holding AG.
Zespół projektowy Ishida, we współpracy z klientem, opracował nową, wysokowydajną linię pakującą, składającą się z w pełni automatycznych naważarek wielogłowicowych i systemów kontrolnych. Linia zapewnia pełną elastyczność i lepszą kontrolę jakości podczas produkcji płatków owsianych i musli w Peter Kölln GmbH & Co.
Droga rozwoju spółki Georg Utz od 1947 do 2022 roku była długa, czasem żmudna i naznaczona wieloma kamieniami milowymi i wyzwaniami.
Grupa Utz w roku 2022 obchodzi jubileusz 75-lecia istnienia firmy.
Inicjatywy proekologiczne były do niedawna rzadkością w świecie biznesu, a na stawianie na ekologię decydowały się tylko firmy niszowe lub myślące wyjątkowo przyszłościowo.
Federacja Przedsiębiorców Polskich (FPP) oraz Centrum Analiz Legislacyjnych i Polityki Ekonomicznej (CALPE) zwracają uwagę, że gminna infrastruktura komunalna służąca do odbioru i sortowania śmieci jest w Polsce dobrze rozwinięta. Jednak gminy potrzebują pilnie wsparcia finansowego, bo dotychczas to one z udziałem mieszkańców ponoszą koszty recyklingu odpadów po opakowaniach. Tymczasem to producenci wyrobów spożywczych ponoszą odpowiedzialność za to, jakie opakowania i tym samym odpady są wprowadzane na rynek.