W dniach 13-15 września 2023 odbędzie się X Konferencja Środowiskowa, organizowana przez Interzero. Wydarzenie będzie miało miejsce w hotelu Belmonte w Krynicy Zdrój.
Kółka przemysłowe stosuje się w wózkach transportowych, które są niezbędne w każdej hali magazynowej i nie tylko. Wybór odpowiednich kołek jest bardzo ważny, ponieważ wpływa na bezpieczeństwo pracowników, wydajność prac magazynowych oraz żywotność wózków. Na co należy zwrócić uwagę przy ich wyborze? Zapraszamy do lektury!
W trosce o bezpieczeństwo naszych gości i pracowników, na terenie kieleckiego ośrodka wystawienniczego wprowadzono poniższe zasady bezpieczeństwa obowiązujące podczas organizacji Międzynarodowych Targów Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL – 6-8 października.
Brudne czyściwa, jakie powstają w zakładach rzemieślniczych i przemysłowych w trakcie produkcji lub prac naprawczych, zawierają z reguły niebezpieczne substancje w postaci olejów czy rozpuszczalników i innych zanieczyszczeń, a zatem ich usuwanie musi odbywać się w sposób bezpieczny i niezawodny.
DS Smith, globalny dostawca zrównoważonych rozwiązań opakowaniowych, we współpracy z największymi i najbardziej popularnymi markami z branży FMCG, osiągnął kamień milowy w zakresie zrównoważonego rozwoju. Na 16 miesięcy przed zadeklarowanym terminem grupa zastąpiła ponad miliard sztuk problematycznych tworzyw sztucznych.[1]
Rynek żywności rozwija się w zaskakująco szybkim tempie. Wśród Polaków wzrasta świadomość, jak ważne jest dbanie o środowisko naturalne.
Rekordowa frekwencja, 4 debaty i najważniejsze wyzwania branży – podsumowanie Konferencji Środowiskowej Interzero 2026
Ministerstwo Klimatu i Środowiska zdecydowało się w 2021 roku wprowadzić nowelizacje do ustaw dotyczących gospodarki odpadami w Polsce. Mówiąc „własne śmieci” coraz mniej mówimy w kontekście nas samych, a coraz bardziej mając na myśli społeczność, na przykład sąsiedzką.
Na tegoroczne Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska POLECO zaprasza grono firm produkcyjnych i usługowych z branży recyklingu, odpadów, rewitalizacji i rekultywacji, utrzymania czystości i porządku. Wystawcy reprezentować będą także branże związane z techniką komunalną, gospodarką obiegu zamkniętego, odnawialnymi źródłami energii, inteligentnymi miastami oraz ochroną klimatu.
Tegoroczne Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL wyjątkowo odbędą się między 6 a 8 października. Nowością będzie strefa BioTworzyw, a seminarium techniczne PLASTECH INFO tradycyjnym elementem spotkania.
Jedna trzecia z 3,5 mln ton tworzyw sztucznych wytwarzanych przez polski rynek, wykorzystywana jest do produkcji opakowań. Jednak poziom recyklingu opakowań wprowadzonych do gospodarstw domowych wynosi jedynie 40 proc.
Każde ubranie, zanim trafi do docelowego klienta, zwykle ma za sobą długą drogę począwszy od tkalni i szwalni, a skończywszy na magazynach logistycznych.
19 czerwca w Centrum Prasowym PAP odbyła się premiera najnowszego raportu Polskiego Paktu Plastikowego pt. "RECYKLATY. Jak zwiększyć dostępność recyklatów z tworzyw sztucznych wysokiej jakości w Polsce? Rola i zadania dla interesariuszy.” Raport podkreśla potrzebę redukcji wykorzystania surowców pierwotnych w sektorze opakowań, promując stosowanie recyklatów jako kluczowego rozwiązania w tym obszarze. Zwiększenie udziału surowców wtórnych w opakowaniach do 25% do końca 2025 roku to jeden z głównych celów Polskiego Paktu Plastikowego.
Żywność przechowujemy w różny sposób, coraz częściej stosując rozwiązania przyjazne dla środowiska. Ale czy na pewno wiemy, jak dane opakowanie wpływa na produkty spożywcze?
Sektor opakowań jest jedną z branż, która w pandemii radzi sobie nad wyraz dobrze. Zwiększyło się zapotrzebowanie na opakowania do wysyłki towarów zamawianych online, jedzenia na wynos czy środków czyszczących i higienicznych. O kondycji firm z sektora świadczy także ich niski poziom zadłużenia. Według danych Krajowego Rejestru Długów Informacji Gospodarczej zobowiązania te wynoszą prawie 50 mln zł, co stanowi zaledwie promil wartości tego rynku. W odróżnieniu od wielu innych sektorów kwota zadłużenia pozostała w pandemii na stabilnym poziomie.