Na liście wystawców jest blisko 700 firm z 32 krajów z całego świata, a w programie targów szereg spotkań branżowych. Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL to najlepsze miejsce w tej części Europy, gdzie można zobaczyć najnowocześniejsze technologie i maszyny. Wystawa jest najbardziej międzynarodowymi targami w Polsce. Odwiedza ją co roku 17 tysięcy specjalistów.
Tworzywa sztuczne są wszechobecne, jednak ze względu na wielkość ich konsumpcji i niestety stosunkowo niski poziom recyklingu stanowią one ogromny problem naszych czasów.
Projektowanie opakowań z myślą, że będą one poddane recyklingowi, a materiał, z których powstały zostanie ponownie wykorzystany, jest kluczowym czynnikiem sukcesu w drodze do gospodarki o obiegu zamkniętym.
DS Smith, wiodący dostawca przyjaznych środowisku opakowań, zapowiedział właśnie intensywniejsze działania w zakresie zastępowania plastiku bardziej przyjaznymi środowisku rozwiązaniami. Firma informuje, że od czasu wprowadzenia w ubiegłym roku Strategii Zrównoważonego Rozwoju „Na Teraz. I na Przyszłość” zastąpiła 170 milionów sztuk problematycznych tworzyw sztucznych swoimi rozwiązaniami z tektury, przeznaczonymi dla supermarketów i sprzedawców internetowych na całym świecie.
RAKO to najbardziej kultowy pojemnik z tworzywa sztucznego w ofercie firmy Georg Utz. Jest produkowany od 1965 r. przy wykorzystaniu technologii wtrysku.
W dniach 7-8 czerwca 2022 r. w warszawskim centrum konferencyjnym Airport Hotel Okęcie odbędzie się konferencja „Design for Recycling”. Wydarzenie, organizowane przez lidera branży opakowaniowej – firmę ALPLA, skierowane jest do osób zawodowo związanych z sektorami przemysłu chemicznego, kosmetycznego i spożywczego.
Dyskusja okrągłego stołu zakończyła trzecią, międzynarodową konferencję projektu PLASTiCE - Przyszłość biotworzyw (The Future of Bioplastics), która była jednoczenie końcową konferencją projektu. Konferencja odbyła się w dniach 1-2 października 2013 r., w Warszawie. Uczestniczyło w niej ponad 120 uczestników z 18 krajów.
Stark Partner, spółka Grupy Kapitałowej Plast-Box, producenta opakowań z tworzyw sztucznych, rozpoczął proces odchodzenia od materiałów polistyrenowych (PS) na rzecz polipropylenowych (PP) w technologii termoformingu. Zakłada on modyfikację niektórych modeli produktowych oraz nowe inwestycje potrzebne do dostosowania do zmieniających się wymogów regulacyjnych, nakierowanych na zmniejszenie wpływu na środowisko.
Pierwsze trzy miesiące 2019 roku przyniosły Grupie Plast-Box, giełdowemu producentowi opakowań z tworzyw sztucznych, 87,5% wzrost zysku netto do blisko 2,5 mln zł, w porównaniu z analogicznym okresem poprzedniego roku.
W dniach 16-17 października 2012 r., w Warszawie, odbyła się piąta Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Techniczna „Przyszłość opakowań z biotworzyw”, zorganizowana przez Centrum Materiałów Polimerowych i Węglowych Polskiej Akademii Nauk i Centralny Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Opakowań.
W dniach 16-17 października 2012 r., w Warszawie, odbędzie się piąta już edycja Międzynarodowej Konferencji Naukowo-Technicznej PRZYSZŁOŚĆ OPAKOWAŃ Z BIOTWORZYW.
Plast-Box S.A., producent opakowań z tworzyw sztucznych, ponownie poddał się ocenie standardów, mających bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo opakowań do żywności i uzyskał ocenę najwyższą z możliwych – „AA”. Audyt przeprowadziła jednostka certyfikująca DNV GL zgodnie z wydaniem normy BRC Packaging and Packaging Materials.
Wiosna to najbardziej pracowity okres dla producentów produktów rolnych i sadowniczych. Zbiory i handel sezonowymi warzywami i owocami już się rozpoczęły i potrwają do jesieni.
Tylko miesiąc dzieli nas od PLASTPOLU. Targi Kielce zapraszają od 29 maja do 1 czerwca.