Firma Block House Fleischerei GmbH postawiła sobie za cel poprawę energooszczędności i obniżenie emisji gazów cieplarnianych. Producent porcjowanych świeżych produktów mięsnych i burgerów osiągnął znaczne oszczędności energii i obniżył emisję CO2 o 36,1 tony rocznie poprzez reorganizację wytwarzania próżni dla pięciu linii próżniowych. Podstawowym elementem nowego układu wytwarzania próżni jest centralny system próżniowy firmy Busch. Dzięki swej konstrukcji oraz inteligentnemu układowi sterowania zużywa znacznie mniej energii niż pompy próżniowe wcześniej zainstalowane bezpośrednio w maszynach pakujących.
Tegoroczna odsłona Konferencji Packaging [R]evolution organizowana jest przy współpracy z Organizatorem targów Packaging Innovations. Wydarzenie to poświęcone jest tematyce związanej z drukiem etykiet oraz opakowań, uszlachetnieniem i zdobieniem oraz szeroko rozumianym designem. Jednym zdaniem: nowości ze świata opakowań w jednym miejscu i czasie.
Międzynarodowe Targi Pakowania i Etykietowania TAROPAK to najważniejsze spotkanie branży opakowań, etykiet, logistyki i magazynowania. Tegoroczna (już 32 edycja!) odbyła się w bloku Targów wraz z Targami Polagra – Tech, Polagra – Food, Polagra Gastro i Invest Hotel, w dniach 30 września – 3 października 2019 w Poznaniu.
Jak powinien być zbudowany system gospodarki odpadami, aby osiągać najlepsze wyniki? Jakie dobre praktyki w tym zakresie sprawnie funkcjonują w naszym kraju? Na czym polega holistyczne zarządzanie odpadami? Na te i inne pytania spróbują odpowiedzieć uczestnicy wydarzenia towarzyszącego targom POLECO, które w tym roku odbędą się w dniach 19-21 października.
Targi Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami Ekotech zorganizowane w 2023 roku przyciągnęły do Targów Kielce jeszcze więcej Wystawców z innowacyjnymi rozwiązaniami w zakresie gospodarowania odpadami i prawie trzykrotnie więcej Zwiedzających niż podczas poprzedniej edycji. W tym samym czasie odbyły się jubileuszowe Targi Enex – największe targi odnawialnych źródeł energii w Polsce.
Branżowe nowości, fachowa wiedza, merytoryczne dyskusje. Tak w skrócie zapowiada się 6. edycja Międzynarodowych Targów Kooperacyjnych Przemysłu Narzędziowo-Przetwórczego INNOFORM®. O nowych trendach, wyzwaniach i planach na rozwój będą rozmawiać branżowi specjaliści i praktycy. Tematem przewodnim tegorocznych targów będzie circular economy. Organizatorzy przygotowali także nowość – strefę dedykowaną recyklingowi tworzyw sztucznych. Targi INNOFORM® odbędą się w dniach 16-18 kwietnia 2024 r. w Bydgoszczy.
Decyzje o inwestycjach w automatyzację pakowania w firmach nie należą do łatwych. Jak się okazuje taki proces można przeprowadzić ewolucyjnie, bezpiecznie podążając za tempem rozwoju przedsiębiorstwa. Przykładem jest polski producent klocków, firma Cobi, wieloletni klient Silny&Salamon, z którym współpraca rozpoczęła się 18 lat temu.
Już za kilka tygodni w dniach 4-6 października 2021 roku, na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędą się Targi Taropak poświęcone technikom pakowania i etykietowania. W tym roku po raz kolejny odwiedzający będą mogli porozmawiać z wystawcami, którzy zaoferują nie tylko surowce, półprodukty czy materiały opakowaniowe, ale także maszyny i urządzenia pakujące oraz maszyny służące do wyrobu opakowań. A w 2021 r. branża ma się czym pochwalić!
W dniach 19-20 czerwca odbyło się spotkanie przedstawicieli przemysłu kosmetycznego, farmaceutycznego i suplementów diety. Nowe kontakty, ciekawe rozmowy, wymiana doświadczeń i ogromna dawka wiedzy to najważniejsze wartości Targów PCI Days. Ponad 2000 osób odwiedziło 250 stoisk, prezentujących najnowsze trendy, inspirujące rozwiązania oraz bogatą ofertę produktów i usług. Dodatkowo podczas wydarzenia odbyło się prawie 50 wykładów i 8 warsztatów branżowych.
W obliczu rosnącej produkcji tworzyw sztucznych, która może osiągnąć 1 miliard ton rocznie do 2050 roku, wyzwania zrównoważonego rozwoju stają się coraz bardziej palące. Fundacja Ellen MacArthur alarmuje, że bez odpowiedzialnego wykorzystania i lepszego recyklingu materiałów, cel Unii Europejskiej dotyczący pierwszego klimatycznie neutralnego kontynentu może nie zostać osiągnięty.
W ostatnich latach branża spożywcza stanęła w obliczu wielu wyzwań. Jednocześnie, zrównoważony rozwój stał się kluczowym czynnikiem wielu decyzji zakupowych, zarówno w przypadku klientów, jak i konsumentów końcowych. Zapotrzebowanie na zautomatyzowane rozwiązania nigdy nie było większe, co ma swoje odzwierciedlenie także w targach Interpack. Ishida zapowiedziała już, że na jej stoisku będzie można zapoznać się z szeregiem innowacyjnych rozwiązań wspomagających wydajność linii.
Drugi dzień targów to kolejna dawka wiedzy, kontaktów i nowych pomysłów na rozwinięcie firmy.
Priorytetowa inwestycja Targów Kielce wchodzi w fazę realizacji. W czwartek, 23 stycznia została podpisana umowa z firmą Strabag, która zaprojektuje i wybuduje nową halę wystawienniczą i przebuduje już istniejącą. Połączona przestrzeń obydwu obiektów to w sumie ponad 15 500 metrów kwadratowych powierzchni użytkowej w parterze i 3000 na antresoli. Nowy obiekt w infrastrukturze ośrodka będzie zatem czterokrotnie większy od obecnie największej hali nr 5. Prace mają ruszyć wiosną po największej wystawie sezonu – targach techniki rolniczej Agrotech.
Już za kilka dni – 28 i 29 września w EXPO Kraków odbędą się Międzynarodowe Targi Materiałów, Technologii i Wyrobów Kompozytowych KOMPOZYT-EXPO®, które będą idealną okazją na szeroką dyskusję i szansą na rozwój technologii wodorowych.
Projektowanie opakowań z myślą, że będą one poddane recyklingowi, a materiał, z których powstały zostanie ponownie wykorzystany, jest kluczowym czynnikiem sukcesu w drodze do gospodarki o obiegu zamkniętym.