Gdy drzwi targów FMB zostaną ponownie otworzone w centrum wystawowym Bad Salzuflen 5 listopada br. organizator tego wydarzenia - firma Clarion Events Deutschland - będzie w tym samym czasie świętowała rocznicę dziesiątej wystawy z rzędu.
Na tegorocznych targach FMB skupiających dostawców z dziedziny inżynierii mechanicznej, rozpoczynających się 5. listopada 2014 w Bad Salzuflen Exhibition Centre, szczególnie licznie będą reprezentowane firmy specjalizujące się w zakresie technologii pomiarów i testowania.
Nestlé Polska oraz PepsiCo Polska inaugurują pierwsze w Polsce przedsięwzięcie mające na celu zwiększenie zbiórki i recyklingu odpadów opakowaniowych po elastycznych opakowaniach wielomateriałowych oraz z tworzyw sztucznych. Istotą przedsięwzięcia jest zwiększenie masy odpadów opakowaniowych po opakowaniach elastycznych, takich jak folie po chipsach czy płatkach śniadaniowych, wysortowywanych przez instalacje komunalne. Finansowany przez obie firmy projekt „ReFlex” pozwoli na zwiększenie poziomów recyklingu tych odpadów w naszym kraju, co przyczyni się do dalszego rozwoju gospodarki obiegu zamkniętego, a tym samym ochrony planety przed zmianami klimatycznymi.
Pudełka na torty z okienkiem zdobywają coraz większą popularność, ponieważ łączą praktyczność i elegancję w jednym rozwiązaniu. Dzięki przezroczystemu elementowi klienci lub goście mogą od razu zobaczyć, jak prezentuje się wypiek, bez konieczności otwierania opakowania. To nie tylko oszczędność czasu, ale także sposób na wywołanie pozytywnego pierwszego wrażenia.
Po sukcesie targów EPLA 2011 tereny targów poznańskich po raz kolejny gościć będą dostawców surowców oraz przetwórców tworzyw i kauczuków.
W 2018 r. mija 20 lat obecności na polskim rynku firmy Georg Utz sp. z o.o. - producenta pojemników i palet z tworzywa sztucznego dla logistyki i przemysłu, należącego do szwajcarskiej grupy Georg Utz Holding AG.
Polska firma "SOLPLAST PACKAGING" - producent elementów z tworzyw i opakowań z tworzyw sztucznych ogłasza konkurs:
Polska branża opakowaniowa staje przed wieloma wyzwaniami, od rosnących kosztów surowców i energii po nowe wymogi prawne dotyczące zrównoważonego rozwoju. Z badania przeprowadzonego przez Keralla Research na zlecenie Bibby Financial Services wynika, że firmy muszą nie tylko zmagać się z rosnącymi cenami i konkurencją, ale także szukać nowych źródeł przychodów i dostosowywać się do dynamicznie zmieniających się oczekiwań konsumentów.
Ten rok jest dla nas wyjątkowy, ponieważ mija 15 lat odkąd rozpoczęliśmy nasze działania na rzecz współpracy firm z branży narzędziowej i przetwórstwa tworzyw polimerowych, recyklerów oraz szeregu instytucji okołobiznesowych, w tym uczelni i jednostek badawczo-rozwojowych.
W dniach 26-29 września Międzynarodowe Targi Poznańskie będą gościły dostawców surowców oraz przetwórców tworzyw sztucznych, gumy i kauczuku.
Tworzywa sztuczne, opakowania i logistyka przez 4 dni królowały na Międzynarodowych Targach Poznańskich. W dniach 26 – 29 września odbyły się kolejne edycje Targów Tworzyw Sztucznych i Gumy EPLA oraz targów TAROPAK i LOGIPAK.
Już w najbliższy poniedziałek na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich rozpocznie się kolejna edycja Targów Tworzyw i Sztucznych EPLA. Organizowana wspólnie z blokiem wydarzeń skierowanych do przemysłu opakowaniowego i spożywczego potrwa od 26 do 29 września.
W dniach 24–26 września 2025 roku Poznań stanie się centrum branży opakowaniowej. Targi TAROPAK, organizowane równolegle z Targami POLAGRA, to wydarzenie poświęcone technologiom pakowania i etykietowania. To przestrzeń, w której spotykają się producenci, dostawcy i użytkownicy opakowań reprezentujący najważniejsze sektory przemysłu.
Opakowania to ważny element każdego produktu, wpływający nie tylko na jego trwałość, ale też na odbiór przez klienta i wygodę użytkowania. W branży kosmetycznej i farmaceutycznej wybór między szkłem a plastikiem ma szczególne znaczenie, ponieważ dotyczy bezpieczeństwa produktu. W tym artykule przyjrzymy się różnym rodzajom opakowań oraz podpowiemy, kiedy warto wybrać konkretne rozwiązanie, aby najlepiej dopasować je do zastosowania i oczekiwań użytkownika.
Jak zwiększyć efektywność w gospodarce odpadami, czyli jak uzyskać więcej z zebranego strumienia odpadów? To myśl przewodnia drugiej edycji konferencji "Dobre praktyki w gospodarce odpadami. Porozmawiajmy o...", która odbędzie się podczas Międzynarodowych Targów Ochrony Środowiska POLECO w dniach 17-19 października 2023 r. w Poznaniu.