Polski Ład, transformacja energetyczna, zrównoważona gospodarka zasobami wodnymi, ekoprojektowanie, a także rola samorządów w kontekście zmian klimatu to tylko niektóre zagadnienia, które zostaną poruszone podczas konferencji EkoSfera, organizowanej przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska, podczas targów POLECO.
Pół miliona ton odpadów jednocześnie wystawionych w aplikacji, 20 tys. użytkowników, znacznie ponad 1 000 aktywnych ofert dostępnych każdego dnia oraz 800 firm z branży. To dotychczasowy bilans funkcjonowania pierwszej w Polsce internetowej platformy obrotu odpadami. Po 7miesiącach od rozpoczęcia działalności WasteMaster sp. zo.o. kończy kluczowe inwestycje w pierwszy na krajowym rynku marketplace w branży odpadowej i zapowiada szybkie skalowanie biznesu.
Trwają prace legislacyjne nad implementacją do krajowego porządku prawnego dyrektyw unijnych wchodzących w skład tzw. pakietu odpadowego. W Ministerstwie Klimatu i Środowiska ważą się obecnie losy nowelizacji wprowadzającej ROP, która nałoży na branżę opakowaniową nowy parapodatek. Póki co zarówno biznes, jak i samorządy podnoszą głosy krytyczne co do zaproponowanych zmian. Mówi się nawet o tym, że nowelizacja w obecnym kształcie nadaje się jedynie do, nomen omen, utylizacji.
Przedsiębiorstwo ML POLYOLEFINS, po ubiegłotygodniowym pożarze, jednego z magazynów surowców, wznowiło produkcję.
Plast-Box, jeden z wiodących dostawców opakowań z tworzyw sztucznych w Europie, podpisał warunkową umowę zobowiązującą do nabycia 100% udziałów w polskiej spółce Stark Partner Sp. z o.o. specjalizującej się w produkcji opakowań dla branży spożywczej. Zarząd Plast-Box zakłada dalsze działanie firmy z siedzibą w Urszulinie (Grodzisk Mazowiecki) pod Warszawą w niezmienionej formie organizacyjnej.
Międzynarodowe Targi Pakowania i Etykietowania TAROPAK to najważniejsze spotkanie branży opakowań, etykiet, logistyki i magazynowania. Tegoroczna (już 32 edycja!) odbyła się w bloku Targów wraz z Targami Polagra – Tech, Polagra – Food, Polagra Gastro i Invest Hotel, w dniach 30 września – 3 października 2019 w Poznaniu.
20 maja w Warszawie w hotelu The Westin Warsaw odbył się doroczny Bal Polskiej Izby Druku, na którym miała miejsce Gala XVIII edycja konkursu o nagrodę Złotego Gryfa.
Tworzywa sztuczne są wszechobecne, jednak ze względu na wielkość ich konsumpcji i niestety stosunkowo niski poziom recyklingu stanowią one ogromny problem naszych czasów.
Wystawcy prezentujący swoje innowacyjne produkty, usługi i rozwiązania zostali docenieni przez jury i otrzymali tytuł laureata w konkursie o Złoty Medal Grupy MTP. Cechą wspólną wyróżnionych produktów jest innowacyjność, nowoczesność i niezawodność. Nagrodzonych będzie można zobaczyć w Poznaniu w dniach 17-19 października podczas Międzynarodowych Targów Ochrony Środowiska POLECO.
Oczy są najważniejszym zmysłem człowieka – dzięki nim poznajemy świat i ludzi, reagujemy na otoczenie i wyrażamy emocje. Wiedzą to dobrze projektanci i producenci opakowań, starając się ich designem wpływać na nasze decyzje zakupowe; śledząc jednocześnie zmiany w nastawieniach rynku i trendy, kształtowane przez młode pokolenia nabywców. Wiedzą również, że to właśnie podczas Targów Packaging Innovations mogą zweryfikować swoje projekty, zaprezentować je szerokiemu gronu profesjonalistów, odwiedzających targi.
Wystartowała rekrutacja do Ogólnopolskiego Programu Edukacji Ekologicznej #rePETujemy skierowanego do świetlic szkolnych i uczęszczających do nich uczniów klas I-III szkół podstawowych.
Jedyne w Polsce targi skupiające oferentów i decydentów odpowiedzialnych za rozwój branży narzędziowo-przetwórczej w Polsce odbędą się już 8-10 marca w Bydgoszczy. Targi INNOFORM® ponownie sprawią, że miasto stanie się kluczowym punktem na przemysłowej mapie Polski.
Nie od dziś wiadomo, że dobrze zaprojektowane opakowanie w połączeniu z produktem odpowiedniej jakości, powinno zapewnić sukces handlowy. Zwłaszcza w obecnych czasach, gdy zakupy mają coraz częściej charakter wirtualny, to właśnie opakowanie jest tym, co może nas skutecznie zachęcić do zakupu.
W Polsce wciąż produkuje się mnóstwo śmieci, a dzikie wysypiska i pożary składowisk regularnie pojawiają się w mediach. Powinno jednak cieszyć, że rosną statystyki recyklingu – przyczyniają się do tego m. in. polskie start-upy.
Kilkadziesiąt tysięcy napojów izotonicznych już trafiło do sportowców z Polski, Słowacji, Czech i Łotwy w ramach działań promujących zdrowy tryb życia i recykling opakowań aluminiowych. Każda aluminiowa puszka po wypitym napoju zostanie poddana recyklingowi. Fundacja na rzecz odzysku opakowań aluminiowych Recal w ramach inicjatywy Każda Puszka Cenna połączyła siły z producentem napojów Krynicą Vitamin.