Jedna trzecia z 3,5 mln ton tworzyw sztucznych wytwarzanych przez polski rynek, wykorzystywana jest do produkcji opakowań. Jednak poziom recyklingu opakowań wprowadzonych do gospodarstw domowych wynosi jedynie 40 proc.
Firma Frost a.s. Prešov – największy producent croissantów na Słowacji – wprowadziła innowacyjną metodę kontroli jakości, instalując trzy systemy rentgenowskie Ishida IX-EN-2493. Te zaawansowane urządzenia gwarantują najwyższe standardy bezpieczeństwa żywności oraz stałą jakość croissantów z nadzieniem.
Setki czołowych firm z Polski i zagranicy, uznani eksperci, najzdolniejsi młodzi projektanci, goście specjalni oraz tysiące uczestników, poszukujących najlepszych opakowań na rynku i innowacyjnych rozwiązań.
Rynek e-commerce w Polsce od wielu lat dynamicznie rośnie i oceniany jest już nawet na 100 mld zł rocznie.
Już 500 wystawców zgłosiło swój udział w tegorocznej 26. edycji Targów Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL. Tegoroczne wydarzenie zapowiada się jako ważny punkt całej branży, nie tylko w Polsce, ale i na świecie.
Drugi dzień targów upłynął pod znakiem wydarzeń szkoleniowo – edukacyjnych, skierowanych do branży poligraficznej.
Tworzywa sztuczne bardzo często niesłusznie postrzegane są jako materiał nieekologiczny. Tymczasem na rynku dostępnych jest wiele innowacyjnych rozwiązań i produktów, które przyczyniają się do zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych, oszczędności energii, a tym samym ochrony klimatu.
Branżę gospodarki odpadami w najbliższym czasie czeka wiele wyzwań. O tym, jak sprostać rosnącym wymaganiom w zakresie ochrony klimatu i środowiska, będzie można porozmawiać podczas targów POLECO, które odbędą się w dniach 13-15 października.
Organizator przedsięwzięcia: Mazowieckie Zrzeszenie Handlu Przemysłu i Usług członek Pracodawców RP 23 listopada br. uroczyście przedstawili Laureatów VII edycji konkursu „Orły Polskiego Budownictwa”, VIII edycji konkursu „Samorząd Przyjazny Przedsiębiorczości”, XI edycji konkursu „Mazowiecka Firma roku” oraz VII edycji konkursu „Perły Medycyny”.
W obliczu rosnącej produkcji tworzyw sztucznych, która może osiągnąć 1 miliard ton rocznie do 2050 roku, wyzwania zrównoważonego rozwoju stają się coraz bardziej palące. Fundacja Ellen MacArthur alarmuje, że bez odpowiedzialnego wykorzystania i lepszego recyklingu materiałów, cel Unii Europejskiej dotyczący pierwszego klimatycznie neutralnego kontynentu może nie zostać osiągnięty.
Targi Opakowań Packaging Innovations organizowane przez Targi w Krakowie, które w dniach 24-25 września odbyły się w EXPO XXI Warszawa są dowodem na to, że przy zachowaniu restrykcyjnych obostrzeń sanitarnych możliwe jest przygotowanie targów na najwyższym poziomie. Można pokusić się o stwierdzenie, że branża nie powraca do gry, branża już powróciła do gry!
W pierwszym półroczu 2012 r. polskie firmy leasingowe sfinansowały aktywa o łącznej wartości ponad 15 mld zł. Oznacza to jedynie 4% dynamikę rok do roku.
30 września w Poznaniu ruszają targi Taropak firma igus, lider technologii „motion plastics” zaprezentuje na nich wiele nowości, ale też branżowe „hity”, które już sprawdzają się w maszynach do pakowania.
Pandemia zmieniła rynek opakowań. Z jednej strony silny i dynamiczny rozwój e-commerce stał się czynnikiem napędzającym rozwój branży (w tym opakowań z tworzyw sztucznych), z drugiej strony zgodnie z europejską strategią na rzecz tworzyw sztucznych - do 2030 roku wszystkie plastikowe opakowania mają podlegać recyklingowi. Do tego należy jeszcze dodać zmiany konsumenckie, które wyraźnie zarysowały się w ostatnich miesiącach. Jak odnaleźć się w nowych realiach? Jak wyróżnić firmę spośród konkurencji? Odpowiedź znajdziemy na Targach Packaging Innovations – kluczowym spotkaniu branży w dniach 24-25 września 2020 w EXPO XXI Warszawa.
Instytut Staszica przeanalizował zapowiedzi dotyczące ustawy wprowadzającej system kaucyjny dla opakowań plastikowych, a także szklanych wielokrotnego i jednorazowego użytku. Instytut pozytywnie ocenia projekt objęcia systemem kaucyjnym opakowań plastikowych czy metalowych dla napojów (butelki PET, puszki) jako tych surowców, które ze względu na specyfikę (małą masę, możliwość zgniatania) mogą być przyjmowane przez automaty w większości sklepów lub mogą być przez nie zbierane manualnie. Dodatkowo to one właśnie w ogromnym stopniu zanieczyszczają nasze ulice i środowisko – ich zbiórka i recykling są więc korzystne społecznie i ekologicznie, a także realne organizacyjnie.