W uchwalonej w sobotę rano przez Sejm RP tzw. Tarczy Antykryzysowej nie uwzględniono zasadniczych postulatów polskich przedsiębiorców, reprezentowanych w Radzie Przedsiębiorczości.
SŁAWPOL został przyjęty w poczet członków Klubu Integracji Europejskiej, działającego przy Europejskim Forum Przedsiębiorczości.
- Już choćby ze względów przeciwpożarowych nie wolno składować drewna poużytkowego na wysypiskach, ani też ze względu na ochronę środowiska spalać w niekontrolowany sposób w zwykłych kotłach – mówił Bogdan Warchoł z firmy Pfleiderer w inauguracyjnym wystąpieniu na pierwszym FORUM DREWNA POUŻYTKOWEGO, które z inicjatywy powermeteings.eu, przy wsparciu firm Kronospan i Silva Recykling, Gospodarzy Honorowych, odbyło się 17-18 kwietnia 2023 w Warszawie. – Drewno poużytkowe, spełniające definicyjne warunki odpadu, którego nie można bezpośrednio wykorzystać ze względu na jego zużycie czy uszkodzenie, powinno jednak podlegać recyklingowi materiałowemu albo zostać unieszkodliwione przez termiczne przekształcenie w energię.
W związku z rosnącym zapotrzebowaniem na systemy automatyzacji ważenia, pakowania i kontroli, Ishida Europe rozbudowuje Centrum Doskonałości w czeskiej Pradze, aby jeszcze lepiej wspierać europejskie firmy produkujące i pakujące żywność.
Bolączką krajowego przemysłu drzewnego, meblarskiego i opakowań drewnianych są ograniczone możliwości korzystania z zalet recyklingu. Poużytkowe materiały drzewne, takie jak uszkodzone palety, wyeksploatowane meble, opakowania drewniane, uszkodzone produkty ogrodowe mogą stanowić surowiec do produkcji płyt wiórowych, redukując zużycie paliw i emisję CO2 w procesie produkcji. Polska eksportuje większość mebli i przez to przeważająca ilość zasobów do recyklingu znajduje się za granicą.
W dniu 5 marca 2020 roku w Katowicach odbyło się IX Forum Spalania Biomasy i Odpadów, które poświęcone było kwestiom inwestycyjno-technologicznym. Wydarzenie zgromadziło blisko 100 osób. Byli to przedstawiciele wytwórców ciepła i energii elektrycznej (zarówno mali, średni jak i ci najwięksi), którzy inwestują w budowę i modernizacje źródeł wytwórczych, a także dostawcy technologii i rozwiązań, projektanci i wykonawcy inwestycji, dostawcy paliw, podmioty pozyskujące fundusze, spółki komunalne, przemysłowi odbiorcy energii oraz wiele innych.
Szanowni Państwo! Zapraszamy do udziału w dziewiątej edycji konferencji o wykorzystaniu biomasy i odpadów na cele energetyczne - IX Forum Spalania Biomasy i Odpadów, które odbędzie się 5 marca 2020 roku w Katowicach.
Forum Druku 3D to najważniejsza konferencja w Polsce poświęcona przemysłowym zastosowaniom technologii addytywnych oraz technologii skanowania 3D i modelowania 3D.
Europejskie centrum regionalne przedsiębiorstwa Kingfa Science & Technology jest już budowane w Polsce. Globalny lider w dziedzinie materiałów zaawansowanych, tworzyw modyfikowanych i biopolimerów, działania związane z nową fabryką zaprezentował podczas targów przetwórstwa tworzyw sztucznych Plastpol w Kielcach. Inwestycja warta ponad 60 milionów euro jest trzecią tej firmy w Europie.
8 października 2019 w hali EXPO Kraków miała miejsce IV Konferencja Forum Druku 3D. Podczas wydarzenia można było dowiedzieć się więcej o kondycji polskiej branży druku 3D, a także poznać praktyczne wskazówki i zastosowania technologii addytywnych.
8 października w hali EXPO Kraków odbędzie się IV Konferencja Forum Druku 3D. Wydarzenie to jedyna taka impreza w Polsce poświęcona przemysłowym zastosowaniom technologii drukowania, skanowania i projektowania 3D. Co w tym roku znalazło się w programie konferencji?
Europejski Zielony Ład jest potrzebnym i ambitnym programem, na którym skorzystać mogą wszyscy mieszkańcy kontynentu. Warunkiem jego skutecznego wprowadzenia w życie jest uwzględnienie wiedzy naukowej, możliwości technologicznych oraz zdolności produkcyjnych firm - przekonuje stowarzyszenie Natureef.
W imieniu Consejo Superior de las Camaras (Rady Głównej Izb Handlowo-Przemysłowych) w Hiszpanii oraz Biura Radcy Handlowego Ambasady Hiszpanii w Polsce, mam zaszczyt poinformować Państwa o mającym się odbyć V Hiszpańsko -Polskim Forum Przedsiębiorczości w dniach 16-17 czerwca 2008r., w salach konferencyjnych Hotelu NOVOTEL CENTRUM, ul. Marszałkowska 94/98, Warszawa, z udziałem 48 firm i instytucji hiszpańskich.
W naszej działalności dużą wagę przywiązujemy do jakości naszych produktów.
Recykling to kluczowy element współczesnej transformacji gospodarczej, a powtórne wykorzystanie surowców jest obecnie jednym z najważniejszych tematów w Polsce. System kaucyjny, będący jednym z narzędzi wspierających gospodarkę o obiegu zamkniętym, to krok w dobrym kierunku. Jeśli chcemy realnie oszczędzać energię, chronić środowisko i zachować bioróżnorodność, recykling musi działać skutecznie i systemowo. Właśnie pod takim hasłem odbyło się tegoroczne Forum Recyklingu, jedno z najważniejszych wydarzeń dla przedstawicieli branży recyklingowej w Polsce. Jakie są wnioski po tym spotkaniu?