Bolączką krajowego przemysłu drzewnego, meblarskiego i opakowań drewnianych są ograniczone możliwości korzystania z zalet recyklingu. Poużytkowe materiały drzewne, takie jak uszkodzone palety, wyeksploatowane meble, opakowania drewniane, uszkodzone produkty ogrodowe mogą stanowić surowiec do produkcji płyt wiórowych, redukując zużycie paliw i emisję CO2 w procesie produkcji. Polska eksportuje większość mebli i przez to przeważająca ilość zasobów do recyklingu znajduje się za granicą.
W dniu 5 marca 2020 roku w Katowicach odbyło się IX Forum Spalania Biomasy i Odpadów, które poświęcone było kwestiom inwestycyjno-technologicznym. Wydarzenie zgromadziło blisko 100 osób. Byli to przedstawiciele wytwórców ciepła i energii elektrycznej (zarówno mali, średni jak i ci najwięksi), którzy inwestują w budowę i modernizacje źródeł wytwórczych, a także dostawcy technologii i rozwiązań, projektanci i wykonawcy inwestycji, dostawcy paliw, podmioty pozyskujące fundusze, spółki komunalne, przemysłowi odbiorcy energii oraz wiele innych.
Szanowni Państwo! Zapraszamy do udziału w dziewiątej edycji konferencji o wykorzystaniu biomasy i odpadów na cele energetyczne - IX Forum Spalania Biomasy i Odpadów, które odbędzie się 5 marca 2020 roku w Katowicach.
Forum Druku 3D to najważniejsza konferencja w Polsce poświęcona przemysłowym zastosowaniom technologii addytywnych oraz technologii skanowania 3D i modelowania 3D.
8 października 2019 w hali EXPO Kraków miała miejsce IV Konferencja Forum Druku 3D. Podczas wydarzenia można było dowiedzieć się więcej o kondycji polskiej branży druku 3D, a także poznać praktyczne wskazówki i zastosowania technologii addytywnych.
8 października w hali EXPO Kraków odbędzie się IV Konferencja Forum Druku 3D. Wydarzenie to jedyna taka impreza w Polsce poświęcona przemysłowym zastosowaniom technologii drukowania, skanowania i projektowania 3D. Co w tym roku znalazło się w programie konferencji?
Recykling to kluczowy element współczesnej transformacji gospodarczej, a powtórne wykorzystanie surowców jest obecnie jednym z najważniejszych tematów w Polsce. System kaucyjny, będący jednym z narzędzi wspierających gospodarkę o obiegu zamkniętym, to krok w dobrym kierunku. Jeśli chcemy realnie oszczędzać energię, chronić środowisko i zachować bioróżnorodność, recykling musi działać skutecznie i systemowo. Właśnie pod takim hasłem odbyło się tegoroczne Forum Recyklingu, jedno z najważniejszych wydarzeń dla przedstawicieli branży recyklingowej w Polsce. Jakie są wnioski po tym spotkaniu?
W dniach 7-8 czerwca 2022 r. w warszawskim centrum konferencyjnym Airport Hotel Okęcie odbędzie się konferencja „Design for Recycling”. Wydarzenie, organizowane przez lidera branży opakowaniowej – firmę ALPLA, skierowane jest do osób zawodowo związanych z sektorami przemysłu chemicznego, kosmetycznego i spożywczego.
Szanowni Państwo, w ciągu ostatnich tygodni doszło do znaczącego wzrostu zakażeń związanych z epidemią COVID-19 i pogorszenia ogólnej sytuacji epidemicznej w Polsce. Cały kraj znalazł się w tzw. strefie czerwonej. W związku z powyższym, zostaliśmy zmuszeni do zmiany terminu Forum Technologii Pakowania i Ważenia ExpoOPAKOWANIA&WAGexpo na listopad 2021 roku. Zmianie ulega także termin wydarzeń towarzyszących Targom.
Taśmy PET, a taśmy stalowe: Sprawdź, dlaczego taśma PET to lepszy wybór dla bezpieczeństwa pracowników i zabezpieczenia ładunku w magazynie.
Debiutujący na Targach TAROPAK projekt edukacyjno-szkoleniowy mający na celu poprawę bezpieczeństwa pracy w obszarach gospodarki magazynowej, logistyki wewnętrznej i dystrybucji.
Plast-Box S.A., producent opakowań z tworzyw sztucznych, pozytywnie przeszedł audyt międzynarodowych certyfikatów jakości i bezpieczeństwa żywności, uzyskując rekomendację audytorów w zakresie recertyfikacji normy ISO 9001:2015 oraz przedłużenia najwyższej oceny AA standardu BRC Packaging and Packaging Materials. Niezależna ocena audytorów jednostki certyfikującej DNV GL potwierdziła, że spółka stosuje wiele narzędzi samokontroli w celu monitorowania bezpieczeństwa opakowań do żywności i jej jakości handlowej.
Blisko 150 osób uczestniczyło w 3 konferencji Forum Druku 3D, która odbyła się 25 października 2018 w TAURON Arenie Kraków. Wydarzenie, którego głównym organizatorem jest firma CadXpert z roku na rok przyciąga coraz więcej osób zainteresowanych wdrożeniem technologii drukowania 3D i chcących poznać nowe możliwości addytywnego wytwarzania.
PLASTPOL to jedno z największych i najbardziej prestiżowych wydarzeń dla przemysłu przetwórstwa tworzyw sztucznych i gumy w Europie, a także liczące się na świecie forum innowacji i międzynarodowej wymiany doświadczeń. Tegoroczna edycja targów odbędzie się w dniach 20–23 maja 2025 roku w Targach Kielce, zamieniając siedem hal wystawienniczych w tętniącą życiem, nowoczesną „fabrykę” możliwości. Bilety już dostępna na plastpol.com
Konferencja Forum Druku 3D odbędzie się już po raz trzeci. W tym roku 25 października przedsiębiorcy i specjaliści zainteresowani technologiami drukowania 3D i skanowania 3D spotkają się w TAURON Arenie Kraków.