Brother prezentuje nową serię kompaktowych nabiurkowych drukarek TD-4T, które wspierają technologię RFID wykorzystywaną m.in. do identyfikacji, monitorowania i zabezpieczeń.
Już od 10 do 11 kwietnia w Targach Kielce odbędzie się kolejna 24. edycja Targów Ekotech - miejsce spotkań przedstawicieli samorządów, pracowników administracji publicznej z wydziałów zajmujących się gospodarką komunalną oraz wiodących firm z tego sektora.
COMAC Srl z Włoch opracował nowy system recyklingu materiałów polimerowych PCR i wysoko zadrukowanych nazwaną Side Filter (filtrowania bocznego).
Rozpoczęła się kolejna już edycja Targów Ekotech, poświęconych innowacjom i rozwiązaniom w zakresie gospodarowania odpadami oraz recyklingu. Wystawa zgromadziła przedstawicieli branży komunalnej, ekspertów i zainteresowanych od środy, 10 kwietnia do czwartku, 11 kwietnia w Targach Kielce. Swoją ofertę prezentuje niemal 80 Wystawców z różnych krajów.
Politechnika Łódzka, Porozumienie Akademickich Centrów Transferu Technologii wraz z Ministerstwem Edukacji i Nauki mają zaszczyt zaprosić Państwa na organizowane w dniach 18-19 maja 2022 roku pierwsze w Polsce tego rodzaju wydarzenie pn. PACTT Science Business Innovation EXPO 2022.
W trakcie targów Ekotech, od 10 do 11 kwietnia 2024 roku w Targach Kielce powstanie stoisko narodowe firm z Ukrainy. Swoją obecność zapowiedzieli także włodarze ukraińskich miast i gmin z takich miejscowości jak Zwiagiel, Korostień, Połtawa, Uman oraz Bojarka. Rozmowy zaproszonych gości dotyczyć będą m.in. polskich doświadczeń w modernizacji miast, możliwości rozwoju miast ukraińskich oraz sposobów ewentualnej współpracy.
W dniach 14–15 października 2026 roku EXPO Kraków stanie się centrum nowoczesnych technologii produkcyjnych za sprawą równolegle odbywających się Międzynarodowych Targów Obróbki, Magazynowania i Transportu Materiałów Sypkich i Masowych SYMAS® oraz Międzynarodowych Targów Utrzymania Ruchu, Planowania i Optymalizacji Produkcji MAINTENANCE. To jedno z najważniejszych i najbardziej wyspecjalizowanych wydarzeń przemysłowych w Polsce, które kompleksowo odpowiada na potrzeby współczesnych zakładów produkcyjnych.
Wdrożenie systemu kaucyjnego w Polsce to jedno z największych przedsięwzięć logistycznych i technologicznych ostatnich lat. W ocenie Deloitte jego koszt może przekroczyć 14 mld zł. To suma obejmująca nie tylko zakup automatów do zwrotu opakowań, ale również modernizację systemów sprzedażowych, procesów księgowych i infrastruktury IT w tysiącach punktów handlowych w całym kraju. Skala i tempo zmian rodzą pytanie, czy wdrożenie może przebiec efektywniej – zwłaszcza po stronie detalistów, którzy będą jednym z filarów funkcjonowania nowego systemu.
Jeszcze przed oficjalnym startem systemu kaucyjnego w Polsce widać, jak wiele emocji i pytań budzi to rozwiązanie. Jedni traktują je jako długo oczekiwany krok w stronę bardziej nowoczesnej gospodarki obiegu zamkniętego, inni podchodzą z rezerwą, obawiając się dodatkowych obowiązków. Obie reakcje są naturalne. W końcu mówimy o projekcie, który dotknie codziennych nawyków milionów konsumentów. A jeśli zmienia się coś tak blisko życia ludzi, to kluczowa staje się nie tylko sprawna logistyka czy infrastruktura, ale przede wszystkim – komunikacja i dialog.
W dniach 24–26 września 2025 roku Poznań stanie się centrum branży opakowaniowej. Targi TAROPAK, organizowane równolegle z Targami POLAGRA, to wydarzenie poświęcone technologiom pakowania i etykietowania. To przestrzeń, w której spotykają się producenci, dostawcy i użytkownicy opakowań reprezentujący najważniejsze sektory przemysłu.
75% Polek i Polaków słyszało, że w 2025 roku ma zacząć obowiązywać system kaucyjny – wynika z badania „Czy jesteśmy gotowi na system kaucyjny?” zrealizowanego przez agencję badawczą Zymetria na zlecenie Reverse Logistics Group. Raport wskazuje, że aż 71% nie posiada jednak pełnej wiedzy na temat jego funkcjonowania. 41% osób uważa, że systemem kaucyjnym objęte będą wszystkie opakowania, podczas gdy ustawa mówi tylko o wybranych – puszkach oraz butelkach plastikowych i wielorazowych szklanych przeznaczonych na napoje. To wyraźny sygnał, że skuteczne wdrożenie tego rozwiązania wymaga nie tylko inwestycji w infrastrukturę, ale przede wszystkim w komunikację i edukację.
Dnia 14 marca ML Polyolefins zawarł umowę z Politechniką Bydgoską im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich kontynuując tym samym wieloletnią współpracę. Jest to dobry przykład współdziałania sfery biznesowej ze światem nauki.
Targi Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami Ekotech zorganizowane w 2023 roku przyciągnęły do Targów Kielce jeszcze więcej Wystawców z innowacyjnymi rozwiązaniami w zakresie gospodarowania odpadami i prawie trzykrotnie więcej Zwiedzających niż podczas poprzedniej edycji. W tym samym czasie odbyły się jubileuszowe Targi Enex – największe targi odnawialnych źródeł energii w Polsce.
Innowacyjna platforma internetowa i najnowsze modele rozdrabniaczy przemysłowych dla branży gospodarki odpadami, urządzenia wykorzystujące sztuczną inteligencję do recyklingu, inteligentny kosz na śmieci, pojazdy do branży komunalnej, a także nowy model Ekozgniatarki – to tylko część nowoczesnych rozwiązań zaprezentowanych już od 8 do 9 marca podczas 23. edycji Targów Ekotech w Targach Kielce. W tym samym czasie odbędą się jubileuszowe Targi Enex.
Targi przetwórstwa tworzyw sztucznych i gumy Plastpol, największe w tej branży w Europie Środkowej, są żywym pokazem przemysłu. Od 20 do 23 maja hale wystawiennicze Targów Kielce staną się międzynarodową fabryką. 600 firm z 30 krajów pokaże, jak cyfryzacja, automatyzacja i gospodarka cyrkularna zmieniają światową branżę. Maszyny już są przywożone do ośrodka i montowane w linie produkcyjne, by przez cztery dni prezentować możliwości.