Konferencja PIE: Gospodarka o obiegu zamkniętym w praktyce – zagospodarowanie hałd i ubocznych produktów spalania odbędzie się 18 czerwca 2026 r. w Hotelu Courtyard by Marriott w Katowicach (ul. Uniwersytecka 13). Planowana jest także transmisja online w czasie rzeczywistym.
W łańcuchu wartości dużych przedsiębiorstw znajduje się wielu dostawców, którzy zapewniają elementy i usługi niezbędne do wytworzenia finalnych produktów. Mierzą się więc z koniecznością spełniania kryteriów zrównoważonego rozwoju, którym podlegają ich partnerzy biznesowi. Praktyki Silny&Salamon pokazują jak dostawcy mogą aktywnie wspierać realizację strategii ESG w dużych firmach.
Ishida, światowy lider w dziedzinie kompleksowych rozwiązań do ważenia, pakowania i kontroli jakości, z przyjemnością informuje o przejęciu szwedzkiej firmy RobotGrader AB, specjalizującej się w zrobotyzowanej automatyzacji procesów.
Targi PCI Days 2025 – Międzynarodowe Targi dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego
Wagi kontrolne Ishida Europe znacząco zwiększają elastyczność operacyjną jednego z czołowych producentów artykułów zbożowych na Słowacji. Dzięki tym urządzeniom firma łatwo dostosowuje się do norm wagowych obowiązujących w różnych krajach i umacnia pozycję niezawodnego partnera sieci handlowych w całej Europie Środkowo-Wschodniej.
Najnowszy system pakowania przekąsek Ishida Europe umożliwił czołowemu producentowi z Serbii sprostać rosnącemu popytowi, potroić moce produkcyjne i niemal podwoić wydajność.
6. edycja Międzynarodowych Targów Kooperacyjnych Przemysłu Narzędziowo Przetwórczego INNOFORM® za nami. W dniach 16-18 kwietnia narzędziowcy i przetwórcy tworzyw sztucznych spotkali się w Bydgoszczy, aby zapoznać się z ofertą 170 firm z całego świata. 2723 profesjonalistów miało okazję poznać ofertę skierowaną do szeroko rozumianej branży formierskiej oraz wzięło aktywny udział w prezentacjach firm, panelach dyskusyjnych, konferencjach oraz giełdzie kooperacyjnej. Ważnym elementem targów był również dzień edukacyjny skierowany do uczniów szkół branżowych.
Odpady niebezpieczne często kojarzą się z zagrożeniem, jednak wiele z nich to cenne surowce, które można ponownie wykorzystać. Przykładem są metale rzadkie, takie jak złoto, srebro i pallad, odzyskiwane z elektroodpadów. Z kolei metale ciężkie, takie kadm, ołów i lit, są pozyskiwane z zużytych baterii i akumulatorów.
Priorytetowa inwestycja Targów Kielce wchodzi w fazę realizacji. W czwartek, 23 stycznia została podpisana umowa z firmą Strabag, która zaprojektuje i wybuduje nową halę wystawienniczą i przebuduje już istniejącą. Połączona przestrzeń obydwu obiektów to w sumie ponad 15 500 metrów kwadratowych powierzchni użytkowej w parterze i 3000 na antresoli. Nowy obiekt w infrastrukturze ośrodka będzie zatem czterokrotnie większy od obecnie największej hali nr 5. Prace mają ruszyć wiosną po największej wystawie sezonu – targach techniki rolniczej Agrotech.
Chcąc zrealizować ambitne plany eksportowe i sprostać rygorystycznym japońskim normom jakości, francuski producent makaroników MAG’M zwrócił się do idealnego partnera biznesowego – firmy Ishida.
W styczniu 2009 minął rok od rozpoczęcia działalności nowego Centrum Targowo-Wystawienniczego Expo Silesia w Sosnowcu.
Obniżenie kosztów operacyjnych w firmie – praktyczne strategie optymalizacji kosztów i lepszego zarządzania
Werner-Kenkel Bochnia sp. z o.o. zainwestuje w rozwój swojego zakładu 50 mln zł. Krakowski Park Technologiczny wydał właśnie decyzję o wsparciu dla tego przedsiębiorstwa w ramach programu Polska Strefa Inwestycji. Ze zwolnienia podatkowego w ramach PSI postanowiły ostatnio skorzystać także: AQUER Maciej Dyba, Jarosław Kram sp.j., ETYFLEX sp. z o.o., Magda Plant-Based oraz EUROMEX sp. z o.o.
W dniach 3-4 czerwca 2025 r. miała miejsce Konferencja Środowiskowa Interzero – najbardziej wyczekiwane wydarzenie w branży recyklingu i ochrony środowiska. XII edycja Konferencji obfitowała w inspirujące prelekcje i merytoryczne debaty, podczas których zaproszeni goście poruszali tematy zmian legislacyjnych, najgorętszych trendów środowiskowych oraz całej przyszłości gospodarki odpadami.
W trakcie targów Ekotech, od 10 do 11 kwietnia 2024 roku w Targach Kielce powstanie stoisko narodowe firm z Ukrainy. Swoją obecność zapowiedzieli także włodarze ukraińskich miast i gmin z takich miejscowości jak Zwiagiel, Korostień, Połtawa, Uman oraz Bojarka. Rozmowy zaproszonych gości dotyczyć będą m.in. polskich doświadczeń w modernizacji miast, możliwości rozwoju miast ukraińskich oraz sposobów ewentualnej współpracy.