„W Targach Kielce przyszedł do nas klient, z którym od miesięcy szukaliśmy skutecznego kontaktu”. „Sprzedaliśmy pięć maszyn, w tym premierowe modele”. „Zdobyliśmy klientów z Litwy, Włoch, Niemiec, Holandii, Anglii i Słowacji” – efekty 29. Międzynarodowych Targów Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy przekładają się na konkretne otwarcie na nowe rynki. W czterodniowym wydarzeniu, które zakończyło się w piątek, 23 maja, udział wzięło 600 wystawców z 30 krajów oraz blisko 15 tysięcy zwiedzających.
Nowatorskie na światowym rynku maszyny do przetwórstwa tworzyw sztucznych już zajmują miejsca w Targach Kielce. Fachowcy ustawiają i montują całe linie produkcyjne. We wtorek, 21 maja zostaną uruchomione, by tysiące zwiedzających poznawało ich możliwości i podejmowało decyzje o zakupie. Przez cztery dni najnowsze technologie do przetwarzania tworzyw pokażą swoje możliwości, ekspresowo będą produkować m.in. kufle do piwa, butelki, tłoki do strzykawek i skrzynki warsztatowe.
Robotyka, cyfrowe sterowanie, zaawansowane tworzywa biodegradowalne i recyklaty nowej generacji – te i wiele kolejnych przełomowych rozwiązań zwiedzający poznają podczas XXIX Międzynarodowych Targów Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL. Od 20 do 23 maja Targi Kielce staną się centrum innowacji i biznesu. Ofertę w siedmiu halach ośrodka zaprezentuje 600 firm z 30 krajów. Bilety dla zwiedzających cały czas dostępne są na stronie plastpol.com.
Najnowocześniejsze wtryskarki i wytłaczarki, nowatorskie technologie wykorzystujące ogniwa fotowoltaiczne, najnowsze surowce i usługi z całego świata, a także dyskusje o wyzwaniach w branży przetwórstwa tworzyw sztucznych i gumy już od 21 do 24 maja w Targach Kielce. Warto już teraz zarejestrować swój udział w targach Plastpol i poznać rewolucyjne rozwiązania.
Już w 2025 r. w Polsce zacznie funkcjonować system kaucyjny. A to oznacza, że specjalnie oznaczone butelki oraz puszki będziemy kupować za kaucją, która zostanie nam zwrócona, jeśli oddamy je zużyte do sklepu lub recyklomatu. Dzięki temu opakowania nie będą marnowane zalegając na składowiskach śmieci tylko będą trafiały do recyklingu. A co się z nimi zadzieje zanim zostaną ponownie przetworzone?
Recykling i zarządzanie odpadami to tematy, które często traktujemy jako kwestie techniczne, odległe od codziennego życia. W rzeczywistości jednak wpływają one bezpośrednio na środowisko, gospodarkę i jakość naszego życia. Poniżej przedstawiamy 5 faktów, które przybliżają realia i wyzwania związane ze wspomnianymi zagadnieniami. Swoim komentarzem odnośnie wybranych aspektów odzyskiwania i przetwarzania plastiku podzielił się Maciej Słojewski – Group Communications Manager w firmie Cedo.
Tysiącami pełnych energii rozmów, startujących biznesów oraz dopinanych kontraktów tętniły cztery dni 28. Międzynarodowych Targów Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy Plastpol. Wydarzenie po raz kolejny okazało się największym i najważniejszym w Europie Środkowej spotkaniem służącym rozwojowi branży przetwórstwa tworzyw sztucznych i gumy. Na licznych stoiskach prezentowane były najnowsze technologie, linie produkcyjne i surowce. Ofertę 603 firm z 31 krajów Europy, Azji i Bliskiego Wschodu poznało ponad 15 tysięcy osób z różnych stron świata.
tesa AG oferuje szeroki wybór wysokiej jakości samoprzylepnych uszczelek tesamoll® do okien i drzwi, rezultatem są zauważalne oszczędności w kosztach ogrzewania, w krótkim okresie czasu.
Upowszechnienie tworzyw sztucznych w połowie ubiegłego wieku zmieniło świat. Polimery wydawały się rozwiązaniem idealnym: tani i wszechstronny, łatwy do przetworzenia surowiec zamieniał się w fabrykach w sprzęty gospodarstwa domowego, odzież, samochody i samoloty, opakowania oraz całą masę artykułów codziennego użytku. Jednak przy wszystkich swych zaletach plastik szybko ujawnił swoją zasadniczą wadę: czas jego naturalnego rozkładu trwa wieki (dosłownie). Gdy więc plastikowe śmieci zasypały świat, „cudowny” materiał stał się globalnym problemem.
Gumowy wąż przeznaczony do przesyłu gorącego powietrza, charakteryzujący się elastycznością oraz odpornością na załamania.
Pierwsze partie napojów Pepsi oraz Mirinda rozlewane do butelek wykonanych w 100% z przetworzonego plastiku (rPET) opuszczają polskie zakłady produkcyjne PepsiCo w Michrowie i Żninie. Napoje w nowych opakowaniach będą pojawiać się sukcesywnie na sklepowych półkach jeszcze w grudniu 2021 r. Tym samym Pepsi staje się pierwszą tak dużą marką napojów gazowanych na polskim rynku dostępną w plastikowych butelkach pochodzących wyłącznie z recyklingu. W ten sposób firma przyczynia się do realizacji założeń gospodarki obiegu zamkniętego, w której surowce mogą być wykorzystywane wielokrotnie. To kolejny ważny krok do realizacji wizji świata PepsiCo, w którym plastik nigdy nie stanie się odpadem, a jednocześnie spełnienie przez firmę złożonego pod koniec 2020 roku zobowiązania.
„Wróżę kieleckiej imprezie TOPGUM duży sukces w przyszłości. Polski przemysł gumowy liczy się w Unii Europejskiej, a jego udział w unijnej produkcji wynosi aż 10 procent” – tak otworzyła I Targi Przemysłu Gumowego TOPGUM Pani Wanda Paras
Europejski rynek tworzyw sztucznych intensywnie się rozwija, produkcja plastikowych pojemników, skrzynek, pokryw i palet stale wychodzi naprzeciw oczekiwaniom wielu branż.
Coraz częściej wykorzystuje się technologie druku 3D przy produkcji niestandardowych części zamiennych, szczególnie w sytuacjach gdy koszt ich zakupu jest bardzo wysoki lub czas produkcji części linii technologicznej jest zbyt długi. Nic więc dziwnego, że to druk 3D staje się elementem strategicznym, który pozwala redukować przestoje w produkcji oraz wprowadza oszczędność czasu i kosztów.
Kilkanaście godzin warsztatów i prezentacji, dwie konferencje, wystawa unikatowych puszek WOŚP z ostatnich 22 lat, czy innowacyjne rozwiązania tj. druk światła. Międzynarodowe Targi Opakowań Packaging Innovations, które odbędą się w dniach 1-2 kwietnia 2020 roku w EXPO XXI Warszawa, są przykładem na to, jak dynamicznie zmienia się branża targowa. Zachowując swój specjalistyczny charakter łączy biznes z wiedzą.