opakowania

Szanowny Użytkowniku,

Zanim zaakceptujesz pliki "cookies" lub zamkniesz to okno, prosimy Cię o zapoznanie się z poniższymi informacjami. Prosimy o dobrowolne wyrażenie zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez naszych partnerów biznesowych oraz udostępniamy informacje dotyczące plików "cookies" oraz przetwarzania Twoich danych osobowych. Poprzez kliknięcie przycisku "Akceptuję wszystkie" wyrażasz zgodę na przedstawione poniżej warunki. Masz również możliwość odmówienia zgody lub ograniczenia jej zakresu.

1. Wyrażenie Zgody.

Jeśli wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez naszych Zaufanych Partnerów, które udostępniasz w historii przeglądania stron internetowych i aplikacji w celach marketingowych (obejmujących zautomatyzowaną analizę Twojej aktywności na stronach internetowych i aplikacjach w celu określenia Twoich potencjalnych zainteresowań w celu dostosowania reklamy i oferty), w tym umieszczanie znaczników internetowych (plików "cookies" itp.) na Twoich urządzeniach oraz odczytywanie takich znaczników, proszę kliknij przycisk „Akceptuję wszystkie”.

Jeśli nie chcesz wyrazić zgody lub chcesz ograniczyć jej zakres, proszę kliknij „Zarządzaj zgodami”.

Wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Możesz zmieniać zakres zgody, w tym również wycofać ją w pełni, poprzez kliknięcie przycisku „Zarządzaj zgodami”.




Wynik wyszukiwania

 
Targi Kielce silniejsze na azjatyckim rynku. Dołączają do grona liderów współpracy z Tajwanem w Europie zdjęcie

Targi Kielce silniejsze na azjatyckim rynku. Dołączają do grona liderów współpracy z Tajwanem w Europie

Nowy etap współpracy międzynarodowej kielecki ośrodek wystawienniczy rozpoczął w Niemczech, 10 czerwca, podczas Taiwan Expo 2024. Wydarzenie po raz pierwszy w Europie zorganizowała Tajwańska Rada Rozwoju Handlu Zewnętrznego (TAITRA), organizacja uznawana za jeden z głównych motorów napędowych tajwańskiego handlu międzynarodowego. Targi Kielce są jedynym polskim ośrodkiem, z którym TAITRA podpisała umowę.

Czytaj więcej

 
Strabag wybuduje halę dla Targów Kielce zdjęcie

Strabag wybuduje halę dla Targów Kielce

Priorytetowa inwestycja Targów Kielce wchodzi w fazę realizacji. W czwartek, 23 stycznia została podpisana umowa z firmą Strabag, która zaprojektuje i wybuduje nową halę wystawienniczą i przebuduje już istniejącą. Połączona przestrzeń obydwu obiektów to w sumie ponad 15 500 metrów kwadratowych powierzchni użytkowej w parterze i 3000 na antresoli. Nowy obiekt w infrastrukturze ośrodka będzie zatem czterokrotnie większy od obecnie największej hali nr 5. Prace mają ruszyć wiosną po największej wystawie sezonu – targach techniki rolniczej Agrotech.

Czytaj więcej

 
Elektroodpady – czasem firma sama nie wie, że powinna się z nich rozliczać zdjęcie

Elektroodpady – czasem firma sama nie wie, że powinna się z nich rozliczać

Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny to poważne wyzwanie środowiskowe. Będzie to też jeden z tematów XIV Międzynarodowej Konferencji Logistyka Odzysku, która odbędzie się w Warszawie w dniach 16-17 września.

Czytaj więcej

 
Konferencja hybrydową nt. Wyzwania w implementacji rozszerzonej odpowiedzialności producenta oraz systemów kaucyjnych. zdjęcie

Konferencja hybrydową nt. Wyzwania w implementacji rozszerzonej odpowiedzialności producenta oraz systemów kaucyjnych.

Polska Izba Ekologii organizuje konferencję hybrydową nt. Wyzwania w implementacji rozszerzonej odpowiedzialności producenta oraz systemów kaucyjnych.

Czytaj więcej

 
Pierwsza taka umowa w Europie Centralnej podpisana na targach Plastpol w Kielcach. Polska firma będzie eksportowała produkty z recyklingu do sześciu krajów zdjęcie

Pierwsza taka umowa w Europie Centralnej podpisana na targach Plastpol w Kielcach. Polska firma będzie eksportowała produkty z recyklingu do sześciu krajów

ML Polyolefins, która jest największym producentem regranulatu polipropylenu w Europie Środkowo-Wschodniej i niemiecka firma Brenntag, jeden z największych dystrybutorów tworzyw sztucznych w tej części kontynentu podpisały umowę. To pierwsza tego rodzaju współpraca rozpoczęta przez polskie i zachodnioeuropejskie przedsiębiorstwa z branży przetwórstwa tworzyw sztucznych.    

Czytaj więcej

 
Liderzy rynku zacieśniają współpracę zdjęcie

Liderzy rynku zacieśniają współpracę

Z początkiem sierpnia przedstawiciele firm Jelenia Plast oraz ML Polyolefins, spotkali się w Jeleniej Górze, aby zakontraktować dostawy recyklatu polipropylenu w kolejnym sezonie współpracy. Umowę podpisali prezesi przedsiębiorstw – Jens Kröger w imieniu Jelenia Plast oraz Tomasz Mikulski, prezes ML Sp. z o.o.

Czytaj więcej

 
Podsumowanie Konferencji Środowiskowej 2025 zdjęcie

Podsumowanie Konferencji Środowiskowej 2025

W dniach 3-4 czerwca 2025 r. miała miejsce Konferencja Środowiskowa Interzero – najbardziej wyczekiwane wydarzenie w branży recyklingu i ochrony środowiska. XII edycja Konferencji obfitowała w inspirujące prelekcje i merytoryczne debaty, podczas których zaproszeni goście poruszali  tematy zmian legislacyjnych, najgorętszych trendów środowiskowych oraz całej przyszłości gospodarki odpadami.

Czytaj więcej

 
Za nami Konferencja Środowiskowa Interzero 2024 – o czym rozmawialiśmy w Sopocie? zdjęcie

Za nami Konferencja Środowiskowa Interzero 2024 – o czym rozmawialiśmy w Sopocie?

W dniach 18-20 września w sopockim hotelu Sheraton odbyła się XI edycja Konferencji Środowiskowej Interzero, która upłynęła pod hasłem Filary cyrkularności.

Czytaj więcej

 
Jubileuszowa 25. edycja Konkursu EKOLAURY PIE 2026 zdjęcie

Jubileuszowa 25. edycja Konkursu EKOLAURY PIE 2026

Z przyjemnością informujemy, że Rada Polskiej Izby Ekologii ogłosiła Jubileuszową 25. edycję Konkursu Ekolaury Polskiej Izby Ekologii 2026.

Czytaj więcej

 
System kaucyjny i ROP: gdy brak spójnej architektury kosztuje wszystkich zdjęcie

System kaucyjny i ROP: gdy brak spójnej architektury kosztuje wszystkich

Idea była logiczna i zgodna z europejskim kierunkiem zmian. Rozszerzona Odpowiedzialność Producenta miała wziąć na siebie realne koszty zagospodarowania opakowań, a system kaucyjny – zapewnić wysokiej jakości zbiórkę wybranych frakcji. W teorii oba mechanizmy miały wspólnie domykać Gospodarkę o Obiegu Zamkniętym. W praktyce w Polsce rozwijają się jako dwa osobne projekty, bez jasno określonych granic odpowiedzialności, bez jednego centrum decyzyjnego i – co najważniejsze – bez spójnego modelu finansowego. Problemem nie jest sama idea systemu kaucyjnego. Problemem jest marginalizacja roli ROP i próba budowania kaucji poza systemem odpowiedzialności producentów, zamiast w jego ramach.

Czytaj więcej

 
System kaucyjny na ostatniej prostej. Operatorzy deklarują gotowość, handel wciąż się dostosowuje zdjęcie

System kaucyjny na ostatniej prostej. Operatorzy deklarują gotowość, handel wciąż się dostosowuje

Do startu systemu kaucyjnego w Polsce pozostał zaledwie tydzień. Wdrażane rozwiązanie, które ma poprawić poziomy zbiórki i recyklingu opakowań po napojach, jest jednym z największych projektów środowiskowych ostatnich lat. Przygotowania do uruchomienia systemu są zaawansowane, choć nie wszystkie podmioty obecne na rynku w równym stopniu zdążyły dostosować się do nowej rzeczywistości.

Czytaj więcej

 

Nowy Prezes na nowe czasy

Maciej Błasiak, w dniu 12 czerwca został prezesem zarządu spółki ZTS "Ząbkowice - Erg". Wcześniej przez kilka miesięcy zasiadał w radzie nadzorczej spółki.

Czytaj więcej

 
Polski system kaucyjny – weź udział w debacie eksperckiej zdjęcie

Polski system kaucyjny – weź udział w debacie eksperckiej

Projekt polskiego systemu depozytowo-kaucyjnego to temat, którym od długiego już czasu żyje cała branża. Budzi on wiele emocji i obaw poszczególnych grup interesariuszy, które narastają w miarę postępu procesu legislacyjnego.

Czytaj więcej

 
Qemetica Glass obniży emisje gazów cieplarnianych m.in. dzięki inwestycji za 70 mln zł zdjęcie

Qemetica Glass obniży emisje gazów cieplarnianych m.in. dzięki inwestycji za 70 mln zł

Qemetica Glass (wcześniej CIECH Vitro), największy polski producent szklanych lampionów do zniczy i jedyny w kraju producent słojów typu Comfort, zamierza obniżyć swoje emisje dwutlenku węgla dzięki modernizacji pieca, która zostanie przeprowadzona na terenie fabryki w Iłowej (woj. lubuskie).

Czytaj więcej

 
Nowe przepisy o opakowaniach: producenci zapłacą więcej, ale czy system będzie skuteczny? zdjęcie

Nowe przepisy o opakowaniach: producenci zapłacą więcej, ale czy system będzie skuteczny?

Unia Europejska zaostrza przepisy dotyczące opakowań i odpadów opakowaniowych, aby ograniczyć zużycie surowców oraz zwiększyć poziom recyklingu. Kluczowym elementem tych zmian jest rozporządzenie PPWR. Jego stosowaniu w Polsce ma służyć ustawa o opakowaniach i odpadach opakowaniowych, która w obecnym kształcie budzi poważne obawy producentów. Jak nowe regulacje wpłyną na funkcjonowanie branży farb i klejów?

Czytaj więcej

 

Wszystkich: 474