12. Konferencja Selektywna zbiórka, segregacja i recykling odpadów odbędzie się w formie online w dniach 16-17 lutego 2021 r.
Trudno obecnie przeoczyć narastające problemy związane ze zmianami klimatycznymi i zanieczyszczeniem środowiska. Mają one wpływ zarówno na nasze codzienne funkcjonowanie, jak i na sytuację rynkową w biznesie, także w zakresie świadczenia usług. Przedsiębiorcy muszą respektować postanowienia dyrektywy unijne, które zaostrzają regulacje dotyczące produkcji, sprzedaży i użytkowania opakowań. Dodatkowo, w 2025 r. zacznie w Polsce obowiązywać system kaucyjny. O tym jak się przygotować do wprowadzanych zmian i wymogów rozmawiali eksperci podczas Konferencji Środowiskowej 2023 pt. „Odpady na wagę złota: kierunek system kaucyjny”, zorganizowanej przez Interzero w Polsce. Jakie wnioski i praktyczne wskazówki wypracowano?
1 stycznia 2012 r. weszła w życie Ustawa o Utrzymaniu Czystości i Porządku w Gminach. Zakłada ona przejęcie przez gminy gospodarowania odpadami.
Do 6 września potrwają konsultacje publiczne projektu ustawy o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi. Reprezentowane przez Fundację RECAL środowisko przedsiębiorców opakowań aluminiowych pozytywnie odbiera uwzględnienie w projekcie ustawy o ROP zasady ekomodulacji stawek oraz możliwość organizowania zbiórki opakowań poza systemem gminnym gospodarowania odpadami komunalnymi.
Sejm uchwalił proponowaną przez komisję „Przyjazne Państwo” nowelizację ustawy kodeks cywilny. Obecnie ustawa jest przed rozpatrzeniem stanowiska senatu, a jej zmiany dotyczą stosunku najmu, a konkretnie kwestii związanych z jego długością.
Szanowni Państwo! Zapraszamy do udziału w dziewiątej edycji konferencji o wykorzystaniu biomasy i odpadów na cele energetyczne - IX Forum Spalania Biomasy i Odpadów, które odbędzie się 5 marca 2020 roku w Katowicach.
Wybór tego, co jemy, ma ogromny wpływ na nasze samopoczucie – to oczywiste. Ten wybór zaczyna się już podczas zakupów. Czy możemy zaufać temu, co jest na sklepowych półkach i jakie zagrożenia „czyhają” w produktach spożywczych rozmawiamy z Małgorzatą Krzepkowską – ekspertką firmy J.S. Hamilton, specjalizującej się m.in. kwestiach dotyczących bezpieczeństwa i jakości produktów spożywczych.
Bardzo serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w kolejnej konferencji poświęconej selektywnej zbiórce, segregacji i recyklingowi odpadów.
Po wprowadzeniu nowelizacji do ustawy z dnia 13 czerwca 2013 r., o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi w części bezpłatnego korzystania z popularnych reklamówek, wiele osób zwraca się do Polskiej Izby Opakowań z prośbą o wyjaśnienie genezy wprowadzonej nowelizacji oraz zasadach „wydawania” toreb plastikowych przy zakupach.
Dyrektywa Parlamentu Europejskiego i Rady 2008/98/WE z dnia 19 listopada 2008 r. w sprawie odpadów wyznacza drogę w stronę idei „społeczeństwa recyklingu”, u podstaw której znajduje się znowelizowana hierarchia postępowania z odpadami.
W dniach 13-14 marca 2013 w Warszawie odbędzie się I Ogólnopolski Kongres Recyklingu. Będzie to najważniejsza międzybranżowa debata o odpadach.
Nowoczesne kompleksowe systemy gospodarki odpadami komunalnymi muszą być tworzone w oparciu o selektywną zbiórkę i segregację odpadów. Zobowiązują nas do tego zarówno przepisy unijne jak i przepisy krajowe.
Celem konferencji jest prezentacja propozycji rozwiązań praktycznych problemów wdrażania nowych regulacji.
Pragma Inkaso edukuje rynek w zakresie zarządzania płynnością i ryzykiem finansowym. W ramach tej misji z początkiem roku Spółka udostępniła darmowy elektroniczny kalkulator kosztów windykacji.
Cele Zrównoważonego Rozwoju (SDGs), Gospodarka Obiegu Zamkniętego (GOZ), zapobieganie marnotrawieniu żywności, jednorazowe torby foliowe i rozwój technologiczny branży recyklingu to pięć pojęć, na których skoncentrowane będą działania związane z gospodarowaniem odpadami w nadchodzącym roku.