12. edycja Międzynarodowych Targów Materiałów, Technologii i Wyrobów Kompozytowych KOMPOZYT-EXPO® odbędzie się 4-5 października w EXPO Kraków. To najważniejsze wydarzenie branżowe w Europie Środkowo-Wschodniej i jedyne targi w Polsce poświęcone branży kompozytowej.
Rekordowa frekwencja, 4 debaty i najważniejsze wyzwania branży – podsumowanie Konferencji Środowiskowej Interzero 2026
Każda maszyna, aby mogła być eksploatowana przez długi czas, musi być w odpowiedni sposób serwisowana, czyszczona oraz konserwowana. W sposób szczególny tyczy się to urządzeń poligraficznych, ponieważ zły stan ich podzespołów może przełożyć się na niewystarczającą jakość wykonywanych druków.
Nikt nie myśli o ostatniej wizycie u dentysty. Nikt nie odlicza dni do następnej wizyty, czekając z niecierpliwością na to, co powie dentysta. Wiemy jednak, że zaniechanie wizyty u dentysty wiąże się z konsekwencjami. Konsekwencjami, które są znacznie bardziej bolesne, bardziej czasochłonne i przede wszystkim kosztowne niż po prostu zapobiegnięcie im. To samo dotyczy konserwacji pompy próżniowej.
Już 29-30 września 2014r. w Warszawie odbędzie się wyjątkowe spotkanie profesjonalistów, efektywnie łączące cele ekologiczne z ekonomicznymi.
Już 500 wystawców zgłosiło swój udział w tegorocznej 26. edycji Targów Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL. Tegoroczne wydarzenie zapowiada się jako ważny punkt całej branży, nie tylko w Polsce, ale i na świecie.
Jedna z najważniejszych europejskich imprez poświęconych branży przetwórczej wraca w tradycyjnym, majowym terminie do Targów Kielce. XXVI Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL jak co roku skupią w sobie najnowsze zdobycze technologii i najciekawsze oferty rynkowe.
Zrównoważone działania Utz dzięki tradycji i naszej wizji przyszłości.
Jednym z wyzwań dla polskiej gospodarki staje się konieczność odchodzenia od wysokoemisyjnych źródeł energii i coraz ostrzejsza polityka klimatyczna Unii Europejskiej, do której Polska będzie musiała się dostosować. Oba te wyzwania można połączyć, a środkiem do celu może być budowanie innowacyjnej, neutralnej klimatycznie gospodarki.
Jednym z wyzwań dla polskiej gospodarki staje się konieczność odchodzenia od wysokoemisyjnych źródeł energii i coraz ostrzejsza polityka klimatyczna Unii Europejskiej, do której Polska będzie musiała się dostosować. Oba te wyzwania można połączyć, a środkiem do celu może być budowanie innowacyjnej, neutralnej klimatycznie gospodarki.
Przybywa firm rejestrujących się na XXVI Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL. Liczba rośnie z dnia na dzień, a obecnie organizatorzy mogą pochwalić się prawie 500 firmami z całego świata.
Trudno obecnie przeoczyć narastające problemy związane ze zmianami klimatycznymi i zanieczyszczeniem środowiska. Mają one wpływ zarówno na nasze codzienne funkcjonowanie, jak i na sytuację rynkową w biznesie, także w zakresie świadczenia usług. Przedsiębiorcy muszą respektować postanowienia dyrektywy unijne, które zaostrzają regulacje dotyczące produkcji, sprzedaży i użytkowania opakowań. Dodatkowo, w 2025 r. zacznie w Polsce obowiązywać system kaucyjny. O tym jak się przygotować do wprowadzanych zmian i wymogów rozmawiali eksperci podczas Konferencji Środowiskowej 2023 pt. „Odpady na wagę złota: kierunek system kaucyjny”, zorganizowanej przez Interzero w Polsce. Jakie wnioski i praktyczne wskazówki wypracowano?
Celem Konferencji jest wymiana doświadczeń w zakresie zrównoważonego gospodarowania odpadami oraz propagowanie społeczeństwa recyklingu, które efektywnie wykorzystuje dostępne zasoby, podejmuje świadome działanie zapobiegające powstawaniu odpadów i przekazuje do recyklingu odpady, których powstania nie dało się uniknąć.
Konferencja porusza problematykę efektywności surowcowej. Jej celem jest wymiana doświadczeń w zakresie zrównoważonego gospodarowania odpadami oraz propagowanie społeczeństwa recyklingu, które efektywnie wykorzystuje dostępne zasoby, podejmuje świadome działanie zapobiegające powstawaniu odpadów i przekazuje do recyklingu odpady, których powstania nie dało się uniknąć.
W związku z panującą sytuacją dotyczącą pandemii koronawirusa 10 edycja Konferencji Paliwa z odpadów odbędzie się w nowym terminie, tj. 23-25 czerwca br. w Hotelu Novotel Katowice Centrum.