Mimo spowolnienia gospodarczego i wysokiej inflacji, Grupa RAJA - europejski lider w dystrybucji opakowań, materiałów biurowych i urządzeń przemysłowych - wypracowała w 2022 roku przychody o 43 proc. wyższe względem poprzedniego roku. To m.in. efekt przejęcia firmy Viking. W 2023 roku Raja ma w planach dalszy rozwój biznesowy, także na polskim rynku, m.in. dzięki realizacji projektu RAJA market oraz działaniom z zakresu zrównoważonego rozwoju.
W dniach 9-10 kwietnia 2014 r. odbyła się IV edycja Międzynarodowej Konferencji Logistyka Odzysku. Po raz pierwszy Konferencja podzielona została na część teoretyczną i praktyczną.
Polski Ład, transformacja energetyczna, zrównoważona gospodarka zasobami wodnymi, ekoprojektowanie, a także rola samorządów w kontekście zmian klimatu to tylko niektóre zagadnienia, które zostaną poruszone podczas konferencji EkoSfera, organizowanej przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska, podczas targów POLECO.
Pierwsze partie napojów Pepsi oraz Mirinda rozlewane do butelek wykonanych w 100% z przetworzonego plastiku (rPET) opuszczają polskie zakłady produkcyjne PepsiCo w Michrowie i Żninie. Napoje w nowych opakowaniach będą pojawiać się sukcesywnie na sklepowych półkach jeszcze w grudniu 2021 r. Tym samym Pepsi staje się pierwszą tak dużą marką napojów gazowanych na polskim rynku dostępną w plastikowych butelkach pochodzących wyłącznie z recyklingu. W ten sposób firma przyczynia się do realizacji założeń gospodarki obiegu zamkniętego, w której surowce mogą być wykorzystywane wielokrotnie. To kolejny ważny krok do realizacji wizji świata PepsiCo, w którym plastik nigdy nie stanie się odpadem, a jednocześnie spełnienie przez firmę złożonego pod koniec 2020 roku zobowiązania.
Bydgoski Klaster Przemysłowy oraz Targi w Krakowie zapraszają w dniach 20-22 kwietnia 2021r. na Konferencję Branży Narzędziowo-Przetwórczej INNOFORM® w formule on-line. Pierwszego dnia odbędzie się międzynarodowa konferencja poświęcona niezwykle istotnym dla branży narzędziowej zagadnieniom ECO-DESIGN oraz Circular Economy. W centrum uwagi znajdą się zmiany w ustawodawstwie Unii Europejskiej, wprowadzające nowe podejście w gospodarowaniu materiałami – Gospodarki Obiegu Zamkniętego.
Wystartowała rekrutacja do Ogólnopolskiego Programu Edukacji Ekologicznej #rePETujemy skierowanego do świetlic szkolnych i uczęszczających do nich uczniów klas I-III szkół podstawowych.
Etykiety termiczne stanowią fundament w dziedzinie identyfikacji produktów, a ich zastosowanie obejmuje różnorodne branże. To podstawowy i jednocześnie jedno z najczęściej używanych rozwiązań etykietowania, należące do kategorii etykiet samoprzylepnych. Co je wyróżnia i kiedy warto je wybrać?
Serdecznie zapraszamy do udziału w 31. Konferencji Eksploatacja i rekultywacja składowisk odpadów - w imieniu firmy Abrys oraz Rady Programowej konferencji.
Zapraszamy do udziału w ósmej edycji dorocznej, międzynarodowej konferencji o wykorzystaniu biomasy i odpadów na cele energetyczne - VIII Forum Spalania Biomasy i Odpadów, które odbędzie się 12 czerwca 2019 roku w Chorzowie.
12. edycja Międzynarodowych Targów Materiałów, Technologii i Wyrobów Kompozytowych KOMPOZYT-EXPO® odbędzie się 4-5 października w EXPO Kraków. To najważniejsze wydarzenie branżowe w Europie Środkowo-Wschodniej i jedyne targi w Polsce poświęcone branży kompozytowej.
Targi Branży Opakowaniowej IN-PACK i towarzyszące im Międzynarodowe Targi Intralogistyki, Magazynowania i Łańcucha Dostaw IntraMag doczekały się swojego miejsca w kalendarzu Targów Kielce na 2024 rok. Od 13 do 15 lutego przyszłego roku specjaliści z obu branż zjadą do Kielc, by zaprezentować najnowsze trendy, rozwiązania i technologie oraz podzielić się doświadczeniem z innymi wystawcami i odbiorcami.
Recyklomaty, czyli automaty do zwrotu pojemników na napoje to prawdziwa rewolucja w branży recyklingu. System ten, przeznaczony do zbierania, segregowania i obsługi zwróconych plastikowych butelek oraz puszek, staje się nieodzownym elementem walki z rosnącą ilością odpadów.
Instytut Staszica przeanalizował zapowiedzi dotyczące ustawy wprowadzającej system kaucyjny dla opakowań plastikowych, a także szklanych wielokrotnego i jednorazowego użytku. Instytut pozytywnie ocenia projekt objęcia systemem kaucyjnym opakowań plastikowych czy metalowych dla napojów (butelki PET, puszki) jako tych surowców, które ze względu na specyfikę (małą masę, możliwość zgniatania) mogą być przyjmowane przez automaty w większości sklepów lub mogą być przez nie zbierane manualnie. Dodatkowo to one właśnie w ogromnym stopniu zanieczyszczają nasze ulice i środowisko – ich zbiórka i recykling są więc korzystne społecznie i ekologicznie, a także realne organizacyjnie.
Jako lider branży opakowań doskonale rozumiemy, że każdy krok ku zrównoważonemu rozwojowi ma kolosalne znaczenie. Nasze zaangażowanie potwierdza niedawno przyznany certyfikat J. S. Hamilton „Przydatny do Recyklingu”.
Zachodniopomorski Klaster Chemiczny „Zielona Chemia” został jednym z siedmiu pierwszych Krajowych Klastrów Kluczowych w Polsce.