Ekologiczne aspekty logistyki stopniowo przebijają się do naszej świadomości, nadal jednak wielu przedsiębiorców nie zauważa jej wartości w ostatecznym bilansie kosztów ponoszonych przez firmy.
W Polsce powoli spada ilość wytwarzanych odpadów: w 2012 roku na jednego mieszkańca przypadło 314 kg śmieci, czyli o jeden kilogram mniej niż w roku poprzednim.
Ministerstwo Środowiska oraz Ministerstwo Gospodarki udzieliły honorowego patronatu konferencji LOGISTYKA ODZYSKU. Na pierwszej w Polsce konferencji podejmującej zagadnienia nowych trendów w logistyce (logistyka odzysku i ekologistyka) zostaną poruszone m.in. takie tematy, jak znaczenie logistyki w systemie zagospodarowania odpadów, rozwijanie sektora recyklingu i tworzenie wartości dodanej z odzysku w sieciach dostaw oraz propagowanie społeczeństwa recyklingu.
W dzisiejszej rzeczywistości trudno sobie wyobrazić życie bez pojemników wielokrotnego użytku z tworzyw sztucznych.
Ball Corporation opublikował właśnie raport, podsumowujący osiągnięcia firmy w dziedzinie zrównoważonego rozwoju oraz wyznaczający kierunki działań na rok 2014 i 2015.
Obecna sytuacja geopolityczna i utrzymujące się ekonomiczne skutki pandemii koronawirusa odbijają się negatywnie na światowej gospodarce.
Ministerstwo Klimatu i Środowiska zdecydowało się w 2021 roku wprowadzić nowelizacje do ustaw dotyczących gospodarki odpadami w Polsce. Mówiąc „własne śmieci” coraz mniej mówimy w kontekście nas samych, a coraz bardziej mając na myśli społeczność, na przykład sąsiedzką.
Jeśli prowadzisz firmę i dysponujesz wielkopowierzchniowym magazynem, koniecznie sprawdź, czym jest wyposażenie magazynu wysokiego składowania. W jaki sposób wykorzystać potencjał wolnej przestrzeni i co można w niej przechowywać?
2010 okazał się dobrym rokiem dla polskiego oddziału Ball Packaging Europe: firma odnotowała znaczne sukcesy związane z osiągnięciem ambitnie założonych celów zrównoważonego rozwoju. W latach 2009-2010 Ball zainwestował w polskiej fabryce ponad 400 tysięcy euro w ochronę środowiska. Od roku 2005 producent puszek do napojów zmniejszył zużycie energii o 22%; w 2010 roku 55% wszystkich odpadów produkcyjnych zostało poddane recyklingowi lub ponownie użyte, a puszki produkowane w Radomsku są do 20% lżejsze niż te z roku 1992.
To już jutro! W środę, 19 października, rozpoczną się w Poznaniu Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska POLECO. W tym roku spodziewanych jest blisko 150 wystawców z dziewięciu krajów. Wielu z nich zaprezentuje podczas POLECO swoje nowości. Wręczone zostaną Złote Medale, a w programie także bogata propozycja konferencji i wydarzeń towarzyszących. Targi potrwają do piątku 21 października.
Co się stanie z plastikowymi opakowaniami dla kosmetyków? Czy mogą zniknąć całkowicie z rynku? Czy istnieje tworzywo, którym można skutecznie zastąpić plastik i zachować jego najlepsze cechy? Na te i inne pytania starają się odpowiadać producenci opakowań, którzy trzymają rękę na pulsie.
Merytoryczne konferencje i techniczne warsztaty, specjalne branżowe strefy, pokazy nowych maszyn i robotów – to wszystko czekać będzie na gości targowych w dniach 26-28 września podczas Targów Taropak. Warto przyjechać do Poznania!
Każdego roku na świecie produkuje się około 300 milionów ton papieru. Według różnych szacunków, duża część tej produkcji jest zużywana na cele nie zawsze przemyślane, czy konieczne.
Podczas tegorocznych targów Snackex, które odbędą się 6-7 lipca w Hamburgu w Niemczech, Ishida przedstawi swoje zautomatyzowane rozwiązania do pakowania przekąsek. Wyjątkowej klasy urządzenia, zapewniają najwyższy poziom wydajności operacyjnej i dają producentom możliwość zwiększenia sprawności i elastyczności działania, aby mogli szybko reagować na nowe wymagania rynku.
Ishida Europe, specjalista w tworzeniu kompletnych linii produkcyjnych, zapowiedziała, że będzie dążyć do jak najbardziej neutralnych pod względem emisji dwutlenku węgla stoisk wystawienniczych.