Pierwsze partie napojów Pepsi oraz Mirinda rozlewane do butelek wykonanych w 100% z przetworzonego plastiku (rPET) opuszczają polskie zakłady produkcyjne PepsiCo w Michrowie i Żninie. Napoje w nowych opakowaniach będą pojawiać się sukcesywnie na sklepowych półkach jeszcze w grudniu 2021 r. Tym samym Pepsi staje się pierwszą tak dużą marką napojów gazowanych na polskim rynku dostępną w plastikowych butelkach pochodzących wyłącznie z recyklingu. W ten sposób firma przyczynia się do realizacji założeń gospodarki obiegu zamkniętego, w której surowce mogą być wykorzystywane wielokrotnie. To kolejny ważny krok do realizacji wizji świata PepsiCo, w którym plastik nigdy nie stanie się odpadem, a jednocześnie spełnienie przez firmę złożonego pod koniec 2020 roku zobowiązania.
Prace związane ze zmianą strategii, wdrożeniem zmian opakowania lub etykiety, zmianą lub rozszerzeniem kanałów dystrybucyjnych zawsze są procesem kosztownym, związanym z dużym ryzykiem i często przyprawiającym właścicieli firm o ból głowy.
Jubileuszowa, X edycja Konferencji Środowiskowej Interzero odbędzie się w dniach 13-15 września 2023 roku w Krynicy-Zdrój. Wiodącymi tematami obrad i prelekcji będą zagadnienia związane z systemem kaucyjnym oraz dyrektywą SUP. Poruszone zostaną także tematy dotyczące recyklingu i zamykania obiegu tekstyliów, ekomodulacji i projektowania opakowań oraz ekourządzeń wykorzystywanych w Gospodarce Obiegu Zamkniętego.
Opakowania żywności stanowią ok. 65% rynku opakowań w Polsce. Zaś producenci żywności wprowadzając na rynek swoje produkty w opakowaniach ponoszą koszty „zagospodarowywania” wykorzystanych opakowań, traktowanych jako odpady opakowaniowe.
Targi Branży Opakowaniowej In-Pack oraz Międzynarodowe Targi Intralogistyki, Magazynowania i Łańcucha Dostaw IntraMag doczekały się swojego miejsca w kalendarzu Targów Kielce na 2024 rok. Od 13 do 15 lutego przyszłego roku specjaliści z obu branż zjadą do Kielc, by zaprezentować najnowsze trendy, rozwiązania i technologie oraz podzielić się doświadczeniem z innymi wystawcami i odbiorcami.
Czas na targach płynie szybciej – to jedno z najczęściej powtarzanych zdań podczas 14. Międzynarodowych Targów Packaging Innovations, które w dniach 31.05-01.06. odbyły się w EXPO XXI Warszawa. Słowa te nie dziwią, bowiem program wydarzenia był bardzo szeroki. Oprócz wystawy targowej składały się na niego liczne warsztaty i prezentacje w strefie workShops, spotkania z młodymi projektantami w Strefie Studenta i towarzysząca targom konferencja Packaging [R]evolution.
STARK Partner, spółka Grupy Plast Box, producenta opakowań z tworzyw sztucznych, poszerza swoją ofertę o nowości dedykowane branży spożywczej, w tym mleczarskiej. Jedną z nich jest wieczko z drewnianą łopatką, będące produktową odpowiedzią na unijną dyrektywę SUP. Kolejną – wieczko do lodów typu rożek, z opcją wyprodukowania z materiału rPET zawierającego recyklaty.
Zapewnienie właściwej jakości etykiet samoprzylepnych dla Twojej firmy jest kluczowe dla poprawy wizerunku marki i przyciągnięcia klientów. Wymaga to jednak wyboru odpowiedniego projektu, materiałów i technik druku. W tym artykule omówimy kroki, które należy podjąć, aby zaprojektować etykietę samoprzylepną o wysokiej jakości i dopasowaną do Twoich potrzeb.
W Polsce marnuje się rocznie 4,8 mln ton żywności. To ogromne obciążenie dla środowiska, m.in. w zakresie emisji CO2. Zjawisko to można ograniczyć poprzez edukację, zmianę nawyków oraz rozsądne stosowanie nowoczesnych opakowań.
Rekordowa frekwencja, 4 debaty i najważniejsze wyzwania branży – podsumowanie Konferencji Środowiskowej Interzero 2026
Puszka zupy Campbella, konturowa butelka Coca-Coli, tuba chipsów Pringles lub trójkątne pudełko czekoladek Toblerone – to opakowania, które znane są na całym świecie i z dużą dozą prawdopodobieństwa można stwierdzić, że to właśnie one wpłynęły na świetną sprzedaż tych produktów.
Opakowania na produkty do pielęgnacji włosów doskonale nadają się do niestandardowych, luksusowych opakowań, nadając produktowi wysokiej klasy i profesjonalnego wrażenia. Branża produktów do pielęgnacji włosów jest ogromna i naprawdę wiele potrzeba, aby się wyróżnić.
Od 1 października 2025 roku w Polsce wejdzie w życie nowy system kaucyjny, który całkowicie zmieni sposób rozliczania poziomów recyklingu odpadów komunalnych. Gminy stracą możliwość raportowania odzysku butelek PET i szkła, ponieważ od teraz ich recykling będzie rozliczany przez producentów i sieci handlowe. W efekcie samorządy muszą znaleźć nowe sposoby na spełnienie unijnych norm recyklingowych. Jakie działania mogą podjąć, by zapełnić powstałą lukę?
Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich, którzy chcą wziąć udział w Konkursie 11. Strefa Studenta, ale nie zdążyli jeszcze wypełnić formularzy.
Europejski Zielony Ład jest potrzebnym i ambitnym programem, na którym skorzystać mogą wszyscy mieszkańcy kontynentu. Warunkiem jego skutecznego wprowadzenia w życie jest uwzględnienie wiedzy naukowej, możliwości technologicznych oraz zdolności produkcyjnych firm - przekonuje stowarzyszenie Natureef.