Recyklomaty, czyli automaty do zwrotu pojemników na napoje to prawdziwa rewolucja w branży recyklingu. System ten, przeznaczony do zbierania, segregowania i obsługi zwróconych plastikowych butelek oraz puszek, staje się nieodzownym elementem walki z rosnącą ilością odpadów.
Z raportu „Nowe nawyki, nowe wyzwania. Jak Polacy postrzegają system kaucyjny?”, przygotowanego przez Biostat na zlecenie agencji doradczej 2PR, wynika jednoznacznie: klucz do sukcesu systemu kaucyjnego to wygoda. Aż 71,5% badanych wskazuje, że do częstszego zwracania opakowań zachęciłaby ich łatwa dostępność automatów zwrotnych.
Problem odpadów to temat od dawna podejmowany w Unii Europejskiej. O tym jak skomplikowane jest to wyzwanie mówi Sekretarz Generalny FEAD Europejskiego Stowarzyszenia Zarządzania Odpadami Paolo Campanella, który we wrześniu będzie gościem specjalnym tegorocznej XIV Międzynarodowej Konferencji Logistyka Odzysku.
15 marca br. poznamy laureatów konkursu Firma Roku 2011 w kategorii Opakowania/Maszyny. Certyfikaty najlepszym specjalistom w branży opakowaniowej zostaną wręczone podczas Targów Packaging Innovations 2012 w Warszawie.
W dniach 3-4 czerwca 2025 r. miała miejsce Konferencja Środowiskowa Interzero – najbardziej wyczekiwane wydarzenie w branży recyklingu i ochrony środowiska. XII edycja Konferencji obfitowała w inspirujące prelekcje i merytoryczne debaty, podczas których zaproszeni goście poruszali tematy zmian legislacyjnych, najgorętszych trendów środowiskowych oraz całej przyszłości gospodarki odpadami.
ALPLA rozbudowuje zakład PET Recycling Team w Radomsku, zwiększając wydajność produkcyjną fabryki z 30 000 do 54 000 ton materiału rPET przeznaczonego do kontaktu z żywnością. Przetwarzane w fabryce zużyte butelki PET w 95% pochodzą z naszego kraju, a odzyskane w procesie recyklingu tworzywo rPET trafia na rynek w Polsce, a także do krajów UE m.in. Niemiec, Włoch, Czech i Belgii.
Dyskusje o zarządzaniu, wiedza o trendach oraz możliwości rozszerzenia biznesu - FUTURE PRIVATE LABELS w Kielcach to pierwsze w Polsce i Europie Środkowo - Wschodniej wydarzenie w 100% poświęcone markom własnym. Warto odwiedzić Targi Kielce 25 – 26 października 2017.
ALPLA wystartowała z ogólnopolską kampanią edukacyjną #rePETujemy, której głównym celem jest zwiększanie świadomości społeczeństwa odnośnie tworzyw sztucznych, związanego z nimi wpływu na środowisko oraz odpowiedniego ich wykorzystywania i recyklingu.
Rozwiązania Ishida w zakresie urządzeń kontrolnych i kontroli jakości, pomagają zapewnić najwyższe standardy marki Soto. Wiodący, niemiecki producent organicznej wegetariańskiej żywności zdecydował się na maszyny od japońskiego dostawcy.
Wzrost świadomości ekologicznej pokazuje, że nadchodzi czas, aby automatyzację wykorzystać do przetwórstwa opakowań i tworzyw sztucznych. Jak zatem maksymalnie wykorzystać wszystkie surowce, produkty i odpady zwiększając tym samym oszczędność energii i zmniejszając emisję gazów cieplarnianych w całym cyklu życia produktu?
Szkło i opakowania szklane były gwiazdami stoiska firmy O-I na targach SIMEI. Celem stoiska, zaprojektowanego przez architekta Francesco Lucchese, było podniesienie świadomości szkła i jego potencjału, omówienie trendów w dziedzinie opakowań szklanych, or
W dniach 23 i 24 czerwca 2016 r. świat opakowań spotyka się w Hamburgu na targach „Packaging Innovations“. W Fischauktionshalle spotyka się ponad 2.000 przedstawicieli marketingu, wzornictwa opakowań, programistów opakowań, zaopatrzeniowców i dyrektorów z Niemiec i Europy, żeby wymienić informacje nt. najnowszych innowacji, trendów we wzornictwie i przyszłości opakowań.
Puszka zupy konserwowej Campbella Andy'ego Warhola uznawana jest za najsłynniejsze opakowanie świata.
Mamy szansę wyprzedzić Francję na fotelu wicelidera eksportu opakowań w Unii Europejskiej jeszcze w tym roku – nie wykluczają eksperci z Banku Pekao.
W dniach 20–21 maja 2026 r. w Grand Hotelu w Łodzi odbędzie się kolejna edycja Konferencji Środowiskowej – jednego z najważniejszych i najciekawszych wydarzeń w branży ochrony środowiska. Podobnie jak w latach ubiegłych, również w 2026 r. Konferencja Środowiskowa Interzero stworzy przestrzeń do rzeczowych dyskusji o zmieniającym się otoczeniu prawnym oraz o wyzwaniach, jakie stawia przed przedsiębiorcami polski i unijny regulator.