Sektor opakowań jest jedną z branż, która w pandemii radzi sobie nad wyraz dobrze. Zwiększyło się zapotrzebowanie na opakowania do wysyłki towarów zamawianych online, jedzenia na wynos czy środków czyszczących i higienicznych. O kondycji firm z sektora świadczy także ich niski poziom zadłużenia. Według danych Krajowego Rejestru Długów Informacji Gospodarczej zobowiązania te wynoszą prawie 50 mln zł, co stanowi zaledwie promil wartości tego rynku. W odróżnieniu od wielu innych sektorów kwota zadłużenia pozostała w pandemii na stabilnym poziomie.
- Już choćby ze względów przeciwpożarowych nie wolno składować drewna poużytkowego na wysypiskach, ani też ze względu na ochronę środowiska spalać w niekontrolowany sposób w zwykłych kotłach – mówił Bogdan Warchoł z firmy Pfleiderer w inauguracyjnym wystąpieniu na pierwszym FORUM DREWNA POUŻYTKOWEGO, które z inicjatywy powermeteings.eu, przy wsparciu firm Kronospan i Silva Recykling, Gospodarzy Honorowych, odbyło się 17-18 kwietnia 2023 w Warszawie. – Drewno poużytkowe, spełniające definicyjne warunki odpadu, którego nie można bezpośrednio wykorzystać ze względu na jego zużycie czy uszkodzenie, powinno jednak podlegać recyklingowi materiałowemu albo zostać unieszkodliwione przez termiczne przekształcenie w energię.
Tworzywa sztuczne są wszechobecne, jednak ze względu na wielkość ich konsumpcji i niestety stosunkowo niski poziom recyklingu stanowią one ogromny problem naszych czasów.
Nowa gama kubków DUOSMART® została wyróżniona w czasie targów PacTec 2010, które odbyły się w Helsinkach. Kubki zostały wybrane przez firmę Valio, największego przetwórcę mleka w Finlandii, jako opakowanie nowej gamy serów wprowadzonej na rynek w ubiegłym roku. Nagrodę otrzymały za walory estetyczne i promocyjne, spełniając wymogi konkursowe organizatora wystawy.
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Warsztatach Technicznych – Laser czyszczący rewolucja w Przetwórstwie Tworzyw Sztucznych oraz zastosowanie robotów współpracujących z laserem.
To już jutro! W środę, 19 października, rozpoczną się w Poznaniu Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska POLECO. W tym roku spodziewanych jest blisko 150 wystawców z dziewięciu krajów. Wielu z nich zaprezentuje podczas POLECO swoje nowości. Wręczone zostaną Złote Medale, a w programie także bogata propozycja konferencji i wydarzeń towarzyszących. Targi potrwają do piątku 21 października.
Złote dodatki od zawsze kojarzone są z luksusem. To dlaczego by nie umieścić odrobiny luksusu na etykiecie produktu!? Pozłacana etykieta dodatkowo podniesie prestiż Twojego produktu.
ALPLA, globalny lider produkcji opakowań i recyklingu, odpowiada za przetwarzanie w zakładach PET Recycling Team w Radomsku (PRT Radomsko) opakowań, które w pilotażowym projekcie „closed loop” sieci Żabka zostaną zebrane od jej klientów.
Producent opakowań z tworzyw sztucznych, Grupa Plast-Box, zakończyła projekt inwestycyjny związany z rozbudową bazy produkcyjnej w spółce zależnej Stark Partner w Urszulinie. Inwestycja obejmowała wydzielenie i budowę nowego wydziału produkcyjnego wraz z częścią socjalną i infrastrukturą towarzyszącą oraz wyposażenie w nowoczesną maszynę do termoformowania. Dzięki realizacji inwestycji możliwa jest istotna reorganizacja cyklu technologicznego, co zdecydowanie wpłynie na zwiększenie zdolności produkcyjnych spółki, co najmniej o 50%. W ramach przedsięwzięcia Grupa zainwestowała blisko 3,5 mln zł.
Grupa Plast-Box, producent opakowań z tworzyw sztucznych, po 3 miesiącach 2020 roku notuje zwiększone przychody ze sprzedaży osiągając poziom 54,7 mln zł (+ 2,8% r/r) oraz 8,3 mln zł zysku EBITDA (+ 33,3% r/r). Pierwszy kwartał roku przyniósł Grupie Kapitałowej 1,6 mln zł zysku netto przy jednoczesnym wzroście stopy EBITDA do 15,2%.
Firma ML Polyolefins, producent recyklatów PP, zaprezentowała nowe portfolio produktów, dostosowując swoją ofertę do oczekiwań klientów i grupując swoje tworzywa według sposobu przetwórstwa. Przygotowując nową ofertę, ML uzupełnia gamę tworzyw o premierowe materiały do wtrysku.
Konferencja odbędzie się 4 – 6 luty 2020 r. w Bielsko-Białej. Nadchodzący rok 2020 to wdrażanie kolejnego etapu zmian na rynku gospodarki odpadami komunalnymi. Jest to wymuszone ostatnimi nowelizacjami przepisów, dostosowaniem się do rosnących wymogów europejskich, zmaganiem się samorządu i przedsiębiorców z trudnościami z zagospodarowaniem czy dalszym zbytem sporej części frakcji odzyskanych odpadów, lawinowo rosnącymi kosztami.
Firma Brady, wiodący producent systemów i materiałów do druku, poinformowała o wprowadzeniu na rynek drukarki etykiet BBP™33. Ten nowy, łatwy w użytkowaniu system drukujący firmy Brady wyróżnia się prostą obsługą materiałów eksploatacyjnych, które można całkowicie wymienić w ciągu niecałych 20 sekund — bez konieczności korygowania i kalibrowania.
Podpisanie przedwstępnej umowy zakupu większościowego pakietu akcji spółki Fol-Plast S.A., decyzja o wprowadzeniu na rynek NewConnect spółki zależnej Bioerg SA, to obok wzrostu przychodów ze sprzedaży i rozszerzenia oferty handlowej najważniejsze wydarzenia w minionym roku.
Zysk netto Grupy Kapitałowej Plast-Box w I połowie 2020 roku wyniósł 5,5 mln zł i był wyższy w stosunku do wyniku w tym samym okresie 2019 roku o 27,6%, czyli o 1,2 mln zł. Skonsolidowana EBITDA sięgnęła 16,7 mln zł notując wzrost o 28,1% w ujęciu rok do roku. Bardzo dobre rezultaty na poziomie EBITDA jak i zysku netto zostały wypracowane przy niższych o 9,0% przychodach, które po dwóch kwartałach br. wyniosły 101,8 mln zł.