Początek nowego roku przynosi kluczowe zmiany w strukturze Zarządu Plast-Box S.A., czołowego producenta opakowań z tworzyw sztucznych.
Czy targi mogą być bezpieczne? – to jedno z najczęstszych pytań zadawanych przez wystawców jak i odwiedzających po ogłoszeniu przez Rząd kolejnego etapu odmrażania ograniczeń.
Serdecznie zapraszamy do udziału w 11. Konferencji Paliwa z Odpadów, która odbędzie się w dniach 8 – 9 czerwca 2021 r. w formule hybrydowej. W tym roku spotkamy się w formie stacjonarnej w Wiśle oraz online.
Opakowania żywności stanowią ok. 65% rynku opakowań w Polsce. Zaś producenci żywności wprowadzając na rynek swoje produkty w opakowaniach ponoszą koszty „zagospodarowywania” wykorzystanych opakowań, traktowanych jako odpady opakowaniowe.
…to wiodące wydarzenie w Polsce poświęcone najnowszym technologiom w służbie Przemysłowego Internetu Rzeczy, Big Data, bezpieczeństwa sieci i komputerów przemysłowych z danymi w chmurze.
Nadchodząca 12. edycja Targów Opakowań Packaging Innovations planowana była na czerwiec, jednak ze względu na obowiązujący na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stan epidemii i wprowadzenie przez Rząd licznych restrykcyjnych obostrzeń, organizatorzy podjęli decyzję o przełożeniu targów na wrzesień.
Georg Utz sp. z o.o. dostarczy 35 tys. pojemników wielokrotnego użytku z tworzywa sztucznego do nowego, wysoce zautomatyzowanego magazynu Frisco.pl - największego supermarketu internetowego w Polsce.
ALPLA, globalny lider w zakresie produkcji opakowań i recyklingu wraz z Vöslauer, wiodącą marką na austriackim rynku wód mineralnych, opracowali nową zwrotną butelkę PET. Dzięki unikatowemu projektowi emisja dwutlenku węgla podczas jej produkcji zmniejszona została aż o 30%, a wagę opakowania ograniczono o prawie 90% w porównaniu z alternatywą wielokrotnego użytku wykonaną ze szkła. Uroczysta odsłona butelki odbyła się w obecności austriackiej Minister Środowiska Leonore Gewessler i Alexandra Egita, Dyrektora Zarządzającego Greenpeace w Europie Środkowo-Wschodniej.
Propozycja systemu kaucyjnego zawarta w najnowszym projekcie przedstawionym przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska podzieliła interesariuszy. Reprezentowane przez Fundację RECAL środowisko przedsiębiorców opakowań aluminiowych postanowiło zabrać głos odnośnie propozycji objęcia aluminiowych puszek po napojach systemem kaucji, nad którym obecnie pracuje Ministerstwo Klimatu i Środowiska.
Nowe regulacje, takie jak system kaucyjny czy rozporządzenie PPWR, będą istotnie wpływać na przedsiębiorców z branży tworzyw sztucznych. Jak poradzić sobie z rosnącymi kosztami i oczekiwaniami rynku w zakresie zrównoważonego rozwoju, a jednocześnie pozostać konkurencyjnym?
Zeszłoroczna zima wyraźnie pokazała, że ceny nośników energii nie są niczym stałym i mogą w przyszłości nadal rosnąć. Skutecznym sposobem na uniknięcie wysokich kosztów ogrzewania budynku jest jego termoizolacja z użyciem sprawdzonych materiałów izolacyjnych, najlepiej o jak najlepszym stosunku ceny do jakości.
Tworzywa sztuczne to materiały składające się z polimerów syntetycznych lub zmodyfikowanych polimerów naturalnych oraz dodatków modyfikujących. W potocznym języku określane są zwykle jako plastik. Ten innowacyjny materiał towarzyszy nam w życiu codziennym już od drugiej połowy XIX wieku, ale to obecne czasy określane są przez naukowców „Erą Plastiku” — od lat 50 ubiegłego wieku wyprodukowano ponad 8 mld ton tworzyw sztucznych! Jaki wpływ na środowisko naturalne mają odpady z tworzyw sztucznych? 18 marca obchodzimy Światowy Dzień Recyklingu. Jest to dobra okazja nad zastanowieniem się rolą tworzyw sztucznych w naszym życiu.
Jak powinien być zbudowany system gospodarki odpadami, aby osiągać najlepsze wyniki? Jakie dobre praktyki w tym zakresie sprawnie funkcjonują w naszym kraju? Na czym polega holistyczne zarządzanie odpadami? Na te i inne pytania spróbują odpowiedzieć uczestnicy wydarzenia towarzyszącego targom POLECO, które w tym roku odbędą się w dniach 19-21 października.
W dniach 14-15 czerwca 2016 r. odbyła się VI Międzynarodowa Konferencja Logistyka Odzysku – Opakowania. Konferencja jest wydarzeniem cyklicznym. Tematem wiodącym szóstej edycji konferencji był „Odzysk i recykling odpadów opakowaniowych w Polsce – aspekty prawne, ekonomiczne i organizacyjne”.
To już jutro! W środę, 19 października, rozpoczną się w Poznaniu Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska POLECO. W tym roku spodziewanych jest blisko 150 wystawców z dziewięciu krajów. Wielu z nich zaprezentuje podczas POLECO swoje nowości. Wręczone zostaną Złote Medale, a w programie także bogata propozycja konferencji i wydarzeń towarzyszących. Targi potrwają do piątku 21 października.