W dniach 9-10 kwietnia 2014 r. odbyła się IV edycja Międzynarodowej Konferencji Logistyka Odzysku. Po raz pierwszy Konferencja podzielona została na część teoretyczną i praktyczną.
Kuwety warsztatowe stanowią fundament każdego sprawnie funkcjonującego zakładu. Gwarantują one organizację, bezpieczeństwo i efektywność pracowników. Czytając ten artykuł, dowiesz się, co to są kuwety warsztatowe, jakie są ich rodzaje oraz do czego można ich używać.
TAROPAK – targi przyszłości i tradycji w nowym wydaniu. Z nową datą, nową wizją i nową Dyrektor wydarzenie zyskuje świeży i mocny impuls do wzmocnienia swojej pozycji na mapie wydarzeń branżowych w Europie Środkowo-Wschodniej.
Szeroka oferta imprez targowych, nowe strefy tematyczne i liczne spotkania z ekspertami podczas planowanych konferencji — wszystko to już jesienią w Centrum Targowo-Kongresowym EXPO Kraków. – Z ogromną radością powracamy do wydarzeń stacjonarnych. Jesteśmy silniejsi, jeszcze bardziej ze sobą zżyci, mamy wiele pomysłów i energię, aby już we wrześniu odpowiedzieć na potrzeby wystawców oraz zwiedzających. – zapowiada Grażyna Grabowska, Prezes Targów w Krakowie.
Setki czołowych firm z Polski i zagranicy, uznani eksperci, najzdolniejsi młodzi projektanci, goście specjalni oraz tysiące uczestników, poszukujących najlepszych opakowań na rynku i innowacyjnych rozwiązań.
Zachodniopomorski Klaster Chemiczny „Zielona Chemia” został jednym z siedmiu pierwszych Krajowych Klastrów Kluczowych w Polsce.
Dnia 14 marca ML Polyolefins zawarł umowę z Politechniką Bydgoską im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich kontynuując tym samym wieloletnią współpracę. Jest to dobry przykład współdziałania sfery biznesowej ze światem nauki.
Obie firmy będą współpracować, aby dostarczyć na rynek rozwiązania o obiegu zamkniętym.
Priorytetowa inwestycja Targów Kielce wchodzi w fazę realizacji. W czwartek, 23 stycznia została podpisana umowa z firmą Strabag, która zaprojektuje i wybuduje nową halę wystawienniczą i przebuduje już istniejącą. Połączona przestrzeń obydwu obiektów to w sumie ponad 15 500 metrów kwadratowych powierzchni użytkowej w parterze i 3000 na antresoli. Nowy obiekt w infrastrukturze ośrodka będzie zatem czterokrotnie większy od obecnie największej hali nr 5. Prace mają ruszyć wiosną po największej wystawie sezonu – targach techniki rolniczej Agrotech.
ALPLA wystartowała z ogólnopolską kampanią edukacyjną #rePETujemy, której głównym celem jest zwiększanie świadomości społeczeństwa odnośnie tworzyw sztucznych, związanego z nimi wpływu na środowisko oraz odpowiedniego ich wykorzystywania i recyklingu.
WasteMaster, reagując na potrzeby rynku, poszerzył katalog odpadów w aplikacji o kolejne ich rodzaje – w tym specjalistyczne. Wśród nowości w aplikacji pojawiły się również raporty cenowe z najnowszymi danymi dla kluczowych frakcji. W planach spółki jest także ekspansja zagraniczna, przede wszystkim na rynek niemiecki.
Pierwsze partie napojów Pepsi oraz Mirinda rozlewane do butelek wykonanych w 100% z przetworzonego plastiku (rPET) opuszczają polskie zakłady produkcyjne PepsiCo w Michrowie i Żninie. Napoje w nowych opakowaniach będą pojawiać się sukcesywnie na sklepowych półkach jeszcze w grudniu 2021 r. Tym samym Pepsi staje się pierwszą tak dużą marką napojów gazowanych na polskim rynku dostępną w plastikowych butelkach pochodzących wyłącznie z recyklingu. W ten sposób firma przyczynia się do realizacji założeń gospodarki obiegu zamkniętego, w której surowce mogą być wykorzystywane wielokrotnie. To kolejny ważny krok do realizacji wizji świata PepsiCo, w którym plastik nigdy nie stanie się odpadem, a jednocześnie spełnienie przez firmę złożonego pod koniec 2020 roku zobowiązania.
Nadchodzi prawdziwa rewolucja legislacyjna w zakresie plastiku! Rzeczywistość biznesową zmieni nie tylko rozporządzenie UE w zakresie opakowań i odpadów opakowaniowych, ale również nadchodzące rozwiązania globalne – do końca 2024 roku powstanie pierwszy, prawnie wiążący dokument dot. zanieczyszczenia plastikiem, którego rangę porównuje się do Porozumienia Paryskiego.
Serdecznie zapraszamy do udziału w 31. Konferencji Eksploatacja i rekultywacja składowisk odpadów - w imieniu firmy Abrys oraz Rady Programowej konferencji.
W związku z panującą sytuacją dotyczącą pandemii koronawirusa 10 edycja Konferencji Paliwa z odpadów odbędzie się w nowym terminie, tj. 23-25 czerwca br. w Hotelu Novotel Katowice Centrum.