W dniu 16 maja br. Zarząd BSC Drukarnia Opakowań S.A. powołał na mocy uchwały Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy Spółki nowego członka Rady Nadzorczej. Został nim Pan Rafał Marcin Abratański, posiadający wieloletnie doświadczenie zawodowe z zakresu rynku kapitałowego oraz finansowego.
Specjalistyczne spotkania i nowości prezentowane przez liderów. Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych PLASTPOL to największa impreza dla branży tworzyw sztucznych w tej części Europy. Od kilku już lat w rankingu Polskiej Korporacji Targowej
Zakończyła się prywatna emisja akcji spółki BIOERG S.A. W emisji akcji serii D spółka zaoferowała inwestorom 1 milion akcji w cenie emisyjnej 40 groszy.
Rekordowa frekwencja, 4 debaty i najważniejsze wyzwania branży – podsumowanie Konferencji Środowiskowej Interzero 2026
ZTS "Ząbkowice-Erg" S.A., publikuje skonsolidowany raport roczny za rok 2005, korektę skonsolidowanego raportu rocznego za rok 2006r. oraz skonsolidowany raport za III kwartał 2007
Jak wynika z raportu „Global Deposit Book” przygotowanego przez organizację Reloop Platform, systemy kaucyjne działające w Europie osiągają poziomy zwrotu opakowań przekraczające nawet 90%. Jednocześnie wygoda oddawania opakowań staje się jednym z czynników wpływających na wybór miejsca codziennych zakupów. To wyraźny sygnał, że system kaucyjny coraz mocniej oddziałuje nie tylko na obszar gospodarki odpadami, ale również na konkurencyjność handlu detalicznego.
Europejskie centrum regionalne przedsiębiorstwa Kingfa Science & Technology jest już budowane w Polsce. Globalny lider w dziedzinie materiałów zaawansowanych, tworzyw modyfikowanych i biopolimerów, działania związane z nową fabryką zaprezentował podczas targów przetwórstwa tworzyw sztucznych Plastpol w Kielcach. Inwestycja warta ponad 60 milionów euro jest trzecią tej firmy w Europie.
W dniach 20–21 maja 2026 r. w Grand Hotelu w Łodzi odbędzie się kolejna edycja Konferencji Środowiskowej – jednego z najważniejszych i najciekawszych wydarzeń w branży ochrony środowiska. Podobnie jak w latach ubiegłych, również w 2026 r. Konferencja Środowiskowa Interzero stworzy przestrzeń do rzeczowych dyskusji o zmieniającym się otoczeniu prawnym oraz o wyzwaniach, jakie stawia przed przedsiębiorcami polski i unijny regulator.
Firma powstała z myślą o tworzeniu i wprowadzaniu na rynek innowacyjnych technologii w obszarze tworzyw biodegradowalnych i kompostowalnych, przede wszystkim w produkcji opakowań różnych zastosowań. Większościowym akcjonariuszem spółki pozostaje ERG S.A.
Choć 84% Polaków deklaruje gotowość do udziału w systemie kaucyjnym, dane pokazują, że sama akceptacja idei nie wystarczy, by system realnie zadziałał. Z raportu „Gotowość Polaków do systemu kaucyjnego. Indeks Gotowości Kaucja.pl 2025” wynika, że co trzeci z deklarujących udział stawia bowiem konkretne warunki, a dla 27% badanych kluczowym kryterium jest wygoda rozumiana bardzo praktycznie. Bliskość punktu zwrotu, krótki czas obsługi i jasne zasady, najlepiej bez konieczności okazywania paragonu. To właśnie te czynniki decydują o tym, czy system kaucyjny stanie się codzienną praktyką konsumencką, czy pozostanie rozwiązaniem funkcjonującym głównie na poziomie deklaracji.
Zarząd Zakładów Tworzyw Sztucznych "Ząbkowice-Erg" S.A. informuje, że sprzedaż Spółki za miesiąc lipiec 2007r. wyniosła około 4 912 000 złotych i była wyższa o około 13 % od sprzedaży w analogicznym okresie roku 2006.
Targi Kielce stały się centrum ekologicznych i nowoczesnych rozwiązań dla samorządów oraz firm z branży komunalnej za sprawą 25. jubileuszowych targów Ekotech. Wydarzenie przyciągnęło do kieleckiego ośrodka ponad 2 tys. zwiedzających i ponad 60 wiodących firmy z sektora gospodarki odpadami oraz ochrony środowiska.
Od 18 do 20 listopada 2009, odbyły się w Centrum EXPO Silesia w Sosnowcu, II Targi Przemysłu Tworzyw Sztucznych i Gumy – RubPlast EXPO.
Targi Ekotech, to wydarzenie dedykowane branży komunalnej, które już od ćwierć wieku odgrywa kluczową rolę w rozwoju całego sektora, a także polskich miast i samorządów. Swoje najnowsze rozwiązania i maszyny prezentują dziesiątki czołowych firm, oferując innowacyjne systemy zarządzania odpadami, które znacząco poprawiają efektywność gospodarowania zasobami. Dopełnieniem są liczne fora, konferencje i spotkania, stanowiące doskonałą okazję do inspiracji.
Targi Kielce znów staną się centrum ekologicznych innowacji, gospodarki cyrkularnej i nowoczesnych rozwiązań dla samorządów oraz firm z branży komunalnej. Od 8 do 10 kwietnia odbędą się Targi Ekotech – najważniejsze wydarzenie w Polsce poświęcone gospodarce odpadami i ochronie środowiska. To trzy dni spotkań, inspirujących debat, pokazów technologii i wymiany wiedzy, której wspólnym mianownikiem jest troska o ekologię i zrównoważony rozwój. Wstęp na targi jest bezpłatny po rejestracji.