W Norymberdze rozpoczęły się targi BrauBeviale 2014. Wśród wystawców znalazła się również firma Ball Packaging Europe, prezentująca szereg innowacji w dziedzinie puszek aluminiowych.
Podczas najbliższych Międzynarodowych Targów Technologii Spożywczych Polagra-Tech oraz Międzynarodowych Targów Ochrony Środowiska Poleko w Poznaniu, firma HSM Polska zaprezentuje, po raz pierwszy w swojej ofercie w Polsce, uniwersalną prasę odwadniającą do recyklingu opakowań jednorazowych PÜHLER - HSM typ URP.
Dbając również o środowisko naturalne wprowadziliśmy do naszej oferty nowe opakowania z folii biodegradowalnej. W tym zakresie współpracujemy z Instytutem Polimerów w Toruniu.
W dniach 14-15 czerwca 2016 r. w Łodzi, odbędzie się VI edycja organizowanej przez Eko Cykl Organizacja Odzysku Opakowań S.A. Międzynarodowej Konferencji Logistyka Odzysku - Opakowania.
21. edycja Międzynarodowych Targów Przemysłu Opakowań RosUpack odbędzie się w terminie 14 – 17 czerwca 2016 w Moskwie, w centrum wystawienniczym „Crocus Expo”.
Zapotrzebowanie na automatyzację procesów kontrolnych poprzez zastosowanie systemów wizyjnych rośnie, a najlepsze czasy zdają się dopiero nadchodzić. Dowodzą tego choćby wyniki raportu przygotowanego przez Allied Market Research. Według niego, w najbliższych latach rynek maszynowych systemów wizyjnych będzie rosnąć średnio o 11,3%, - do 74,9 mld USD w 2027. Jednak już dzisiaj firmy bardzo chętnie inwestują w systemy wizyjne. Dlaczego to robią? Oto 4 główne powody.
Poziom recyklingu odpadów w Polsce nadal jest na niewystarczającym poziomie.
Włoski producent oliwy z oliwek, firma Basso, zamówiła u wiodącego producenta opakowań szklanych, firmy O-I, projekt eleganckiej, ergonomicznej butelki szklanej do wysokiej jakości oliwy z pierwszego tłoczenia.
Targi FachPack 2012 – odbywające się w dniach od 25 do 27 września w Centrum Targowym w Norymberdze oczekują przybycia 1.400 wystawców reprezentujących dziedziny opakowań, techniki, uszlachetniania i logistyki.
W maju na odwiedzających platformę internetową www.rajapack.pl czekają nie tylko rabaty na bestsellerowe opakowania.
W obliczu rosnącej produkcji tworzyw sztucznych, która może osiągnąć 1 miliard ton rocznie do 2050 roku, wyzwania zrównoważonego rozwoju stają się coraz bardziej palące. Fundacja Ellen MacArthur alarmuje, że bez odpowiedzialnego wykorzystania i lepszego recyklingu materiałów, cel Unii Europejskiej dotyczący pierwszego klimatycznie neutralnego kontynentu może nie zostać osiągnięty.
W branżach, gdzie szczególnie istotna jest estetyka produktów, coraz częściej zastępuje się kartonowe lub polipropylenowe przekładki wkładami z tekstyliów. Zapewniają nie tylko ponadprzeciętną ochronę, ale również niebagatelne oszczędności.
Ishida podjęła się zaprojektowania systemu pakowania, który musiał zmieścić się na przestrzeni zaledwie 10,5 m x 2,2 m przy wysokości sufitu wynoszącej zaledwie 2,8 m.
O-I - wiodący na świecie producent opakowań szklanych zrealizował inwestycję o wartości 24 mln euro w fabrykę w Barcelonie. Do ulepszeń zrealizowanych w fabryce należy instalacja nowego pieca oraz nowej maszyny, która zwiększy produkcję katalońskiej fabryki o ponad 35%, co pozwoli firmie na utworzenie ok. 20 nowych miejsc pracy w ciągu najbliższych kilku miesięcy.
„Emil die Flasche®” ma kolejnego członka rodziny: odpowiadając na oczekiwania klientów, firma Emil Vertriebs-GmbH wprowadza do oferty szklaną butelkę na napoje w ochronnym kołnierzu, tym razem o objętości 600 ml. W zeszłym roku firma z Wittibreut w Bawarii (Niemcy) rozszerzyła linię o model 400 ml. Wszystkie butelki są produkowane przez O-I, jednego z czołowych producentów opakowań szklanych na świecie.