XXI Targi Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami odbywać się będą w Targach Kielce od 26 do 27 lutego 2020 roku. Cechować je będzie jeszcze bogatsza oferta.
Przed nami ważne wydarzenie - już za 2 godziny ruszamy z CLICK-WATCH-TALK KOMPOZYT-EXPO® - bezpłatnymi spotkaniami online dla branży materiałów kompozytowych.
DS Smith, wiodący dostawca ekologicznych opakowań, bada, w jaki sposób włókna wodorostów mogą być wykorzystywane jako surowiec w produktach papierniczych i opakowaniowych w obliczu rosnącego zapotrzebowania na ekologiczne towary zarówno ze strony klientów, jak i konsumentów.
Kilka czynników uzasadnia zaliczenie IV Kongresu Przemysłu Opakowań organizowanego przez Polską Izbę Opakowań do ważnych, o szczególnym znaczeniu dla branży, wydarzeń.
Konferencja EkoSfera była okazją do dyskusji o postępujących zmianach klimatu oraz wynikającej z nich konieczności transformacji energetycznej w Polsce. W ramach spotkania odbyły się cztery sesje tematyczne dotyczące wyzwań związanych z transformacją, adaptacją miast do zmian klimatu, gospodarowaniem zasobami wodnymi oraz ekoprojektowaniem.
XXI Targi Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami w Kielcach 26 i 27 lutego 2020 r. z jeszcze bogatszą ofertą.
Opakowania biodegradowalne, opakowania przyjazne środowisku – kierunek rozwoju opakowań
Butelki na wodę z tworzywa PET mają szereg zalet – są trwałe, lekkie i co najważniejsze, wbrew obiegowym opiniom, przyjazne środowisku naturalnemu.
We wszystkich sektorach przemysłowych zrównoważony rozwój stanowi coraz ważniejszy priorytet.
Nowoczesne przedsiębiorstwa skupiają się na podwyższaniu standardów nie tylko w zakresie obsługi klienta, ale również pracowników. Jedną z norm jest obecnie dbałość o sprawny przepływ informacji. W tym celu stworzono portal pracownika. Czym dokładnie jest ta platforma, jakie funkcje powinna oferować i kto powinien w nią zainwestować?
Z początkiem sierpnia przedstawiciele firm Jelenia Plast oraz ML Polyolefins, spotkali się w Jeleniej Górze, aby zakontraktować dostawy recyklatu polipropylenu w kolejnym sezonie współpracy. Umowę podpisali prezesi przedsiębiorstw – Jens Kröger w imieniu Jelenia Plast oraz Tomasz Mikulski, prezes ML Sp. z o.o.
Prócz widowiskowej wystawy, na XXI Targach Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami odbędą się konferencje prowadzone przez ekspertów z branży.
Podczas gdy Greta Thunberg, nastoletnia szwedzka aktywistka zostaje człowiekiem roku magazynu „TIME”, w Polsce dokonuje się nowelizacja ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, popularnie nazywanej ustawą śmieciową. Zwrot w „zielonym” kierunku jest silny, a firmy coraz bardziej świadomie podchodzą do ekologii w miejscu pracy. Jak w nowych realiach odnajduje się branża nieruchomości? Czy biuro zero waste to melodia przyszłości czy dzisiejsza rzeczywistość?
Już 26 i 27 lutego - XXI Targi Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH.
Już tylko tydzień pozostał do XXI Targów Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH.