Polska jest pierwszym krajem na trasie One DuPont Truck
Plastik kontra drewno. Nowoczesność kontra tradycja. Sztuczność kontra naturalność. Pojemnik kontra pojemnik.
Producent puszek do napojów, Ball Packaging Europe, spółka Ball Corporation, po raz kolejny potwierdziła swoją wiodącą pozycję producenta innowacyjnych opakowań napojów. W niemieckiej fabryce Ball Packaging Europe oficjalnie zaprezentowano system wielokr
Poziom recyklingu odpadów w Polsce nadal jest na niewystarczającym poziomie.
Prowadzenie biznesu wymagającego składowania większej ilości asortymentu stawia przedsiębiorcę przed koniecznością zadbania o przestrzeń magazynową i wyposażenie niezbędne do jej obsługi.
Aż 96% Polaków uważa, że opakowań jest za dużo a produkty powinny być pakowane inaczej
W trosce o bezpieczeństwo naszych gości i pracowników, na terenie kieleckiego ośrodka wystawienniczego wprowadzono poniższe zasady bezpieczeństwa obowiązujące podczas organizacji Międzynarodowych Targów Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL – 6-8 października.
Przed nami ważne wydarzenie - już za 2 godziny ruszamy z CLICK-WATCH-TALK KOMPOZYT-EXPO® - bezpłatnymi spotkaniami online dla branży materiałów kompozytowych.
Zapach farby drukarskiej, odgłos pracujących maszyn i urządzeń, rozmowy biznesowe prowadzone na stoiskach oraz kilkanaście tysięcy profesjonalistów zainteresowanych kompleksową ofertą poligraficzną – tak wyglądała tegoroczna edycja targów POLIGRAFIA
Ostatnie lata były czasem przebudowy polskiego systemu gospodarki odpadami wynikającej m.in. z potrzeby dostosowania systemu do najnowszych trendów i technologii oraz wymogów wynikających z dyrektyw Unii Europejskiej.
Od początku roku sukcesywnie zmieniane są opakowania zapraw, tynków i klejów marki SOLBET. Odświeżona szata graficzna opakowań tworzy wspólny wizerunek produktów chemii budowlanej z elementami murowymi z betonu komórkowego oraz firmowymi materiałami technicznymi. Nowe opakowania zostały wzbogacone o szczegółowe opisy produktów oraz nowy system ich znakowania.
Pierwsze partie napojów Pepsi oraz Mirinda rozlewane do butelek wykonanych w 100% z przetworzonego plastiku (rPET) opuszczają polskie zakłady produkcyjne PepsiCo w Michrowie i Żninie. Napoje w nowych opakowaniach będą pojawiać się sukcesywnie na sklepowych półkach jeszcze w grudniu 2021 r. Tym samym Pepsi staje się pierwszą tak dużą marką napojów gazowanych na polskim rynku dostępną w plastikowych butelkach pochodzących wyłącznie z recyklingu. W ten sposób firma przyczynia się do realizacji założeń gospodarki obiegu zamkniętego, w której surowce mogą być wykorzystywane wielokrotnie. To kolejny ważny krok do realizacji wizji świata PepsiCo, w którym plastik nigdy nie stanie się odpadem, a jednocześnie spełnienie przez firmę złożonego pod koniec 2020 roku zobowiązania.
Już za niecałe dwa tygodnie - 31.05 i 01.06.2022 r. w EXPO XXI Warszawa - spotkamy się podczas 14. edycji Międzynarodowych Targów Opakowań Packaging Innovations!
Ich dalsze funkcjonowanie nie musi oznaczać tylko ponoszenia kosztów. Gospodarcze wykorzystanie jest coraz częstszą formą ich dalszego zagospodarowania.
Kilka tysięcy zwiedzających, setka wystawców, kilkadziesiąt nowości – tak wyglądały Targi Taropak 2022! Targowi goście mieli okazję wzięcia udziału w kilku wydarzeniach branżowych. Ponadto mogli zwiedzić odbywającą się równolegle ekspozycję Targów Polagra.