Na tle rynku europejskiego polskie firmy z branży przetwórstwa tworzyw sztucznych prezentują się wyjątkowo dobrze. Według danych Stowarzyszenia PlasticsEurope zapotrzebowanie na tworzywa wzrosło w porównaniu z rokiem ubiegłym o ponad 3% i przekroczyło 2,9 mln ton.
Już od 10 do 11 kwietnia w Targach Kielce odbędzie się kolejna 24. edycja Targów Ekotech - miejsce spotkań przedstawicieli samorządów, pracowników administracji publicznej z wydziałów zajmujących się gospodarką komunalną oraz wiodących firm z tego sektora.
W Expo Silesia zakończyła się trzecia edycja Targów Przemysłu Tworzyw Sztucznych i Gumy RubPlast EXPO. Impreza i towarzyszące jej targi robotyki i automatyki HAPexpo oraz WIRTOTECHNOLOGIA łącznie zgromadziły ponad 230 Wystawców. W dniach 17 – 19 listopada, obok prezentacji wystawców, nie zabrakło również seminariów i konferencji branżowych. Wydarzeniem towarzyszącym RubPlast EXPO był 4. Kongres Przemysłu Gumy i Kauczuków w Polsce.
To już jutro! W środę, 19 października, rozpoczną się w Poznaniu Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska POLECO. W tym roku spodziewanych jest blisko 150 wystawców z dziewięciu krajów. Wielu z nich zaprezentuje podczas POLECO swoje nowości. Wręczone zostaną Złote Medale, a w programie także bogata propozycja konferencji i wydarzeń towarzyszących. Targi potrwają do piątku 21 października.
Targi Kielce po raz pierwszy zaprosiły wystawców na organizowaną na Węgrzech Środkowoeuropejską Wystawę Tworzyw Sztucznych i Gumy CEPLAST.
Przemysł opakowań dynamicznie się rozwija, dostosowując się do rosnących wymagań rynku oraz rosnącej świadomości ekologicznej. Jednym z kluczowych elementów wpływających na efektywność i bezpieczeństwo transportu jest zastosowanie nowoczesnych uchwytów transportowych. Innowacyjne rozwiązania w tym obszarze pozwalają na usprawnienie procesów logistycznych, zwiększenie bezpieczeństwa oraz optymalizację kosztów.
Georg Utz sp. z o.o. dostarczy 35 tys. pojemników wielokrotnego użytku z tworzywa sztucznego do nowego, wysoce zautomatyzowanego magazynu Frisco.pl - największego supermarketu internetowego w Polsce.
Na spotkanie liderów branży przetwórstwa tworzyw sztucznych i gumy zapraszamy do Targów Kielce od 29 maja do 1 czerwca 2012 roku.
Opakowania to jeden z najlepiej rozwijających się sektorów gospodarki – uważają eksperci DNB, którzy przeanalizowali główne trendy na tym rynku i potwierdzają pozytywną długoterminową prognozę dla branży.
Plastik czy drewno – oto jest pytanie. Przeróbka fragmentu słynnego monologu Makbeta może wydawać się nie na miejscu, bo czymże jest prozaiczny wybór lepszego materiału na skrzynki transportowe w porównaniu z kwestią być albo nie być tytułowego bohatera szekspirowskiego dramatu?
W wielu regionach na świecie ludzie głodują, a mimo to, jedzenie ciągle jest marnowane na ogromną skalę, co przyczynia się do zanieczyszczania środowiska i degradacji zasobów naturalnych.
Plast-Box S.A., jeden z liderów produkcji opakowań z tworzyw sztucznych, sprzedający swoje produkty do większości krajów w Europie, zdecydował się na zmianę znaku firmowego. Wraz z odnowieniem logo został odświeżony cały system identyfikacji wizualnej spółki.
Opakowania papierowe powinny być dla nas wyborem ostatecznym, jednak w zastosowaniu profesjonalnym występują sytuacje, gdy sprawdzą się one więcej, niż dobrze. Jeżeli nie mamy możliwości wykorzystania klasycznych kubków i innych naczyń, drugim najlepszym możliwym wyborem są produkty z papieru. Kiedy tego rodzaju kubki do kawy sprawdzą się w naszym biurze? Jak wybrać najlepszy produkt jednorazowy i dlaczego jest to ważne? W jaki sposób poprawnie zutylizować papierowe naczynia?
Targi Kielce zapraszają na spotkanie 600 firm branży tworzyw sztucznych i gumy od 7 do 10 maja. To najbardziej międzynarodowe targi w Polsce i jedne z najlepszych tego sektora w Europie. Goście po raz pierwszy skorzystają z nowoczesnego wielopoziomowego parkingu.
Cele Zrównoważonego Rozwoju (SDGs), Gospodarka Obiegu Zamkniętego (GOZ), zapobieganie marnotrawieniu żywności, jednorazowe torby foliowe i rozwój technologiczny branży recyklingu to pięć pojęć, na których skoncentrowane będą działania związane z gospodarowaniem odpadami w nadchodzącym roku.