W ostatnich latach branża spożywcza stanęła w obliczu wielu wyzwań. Jednocześnie, zrównoważony rozwój stał się kluczowym czynnikiem wielu decyzji zakupowych, zarówno w przypadku klientów, jak i konsumentów końcowych. Zapotrzebowanie na zautomatyzowane rozwiązania nigdy nie było większe, co ma swoje odzwierciedlenie także w targach Interpack. Ishida zapowiedziała już, że na jej stoisku będzie można zapoznać się z szeregiem innowacyjnych rozwiązań wspomagających wydajność linii.
Plast-Box S.A. po raz kolejny potwierdził, że stosuje rozwiązania zgodne z najbardziej wymagającymi światowymi normami jakościowymi dla producentów opakowań dedykowanych branży spożywczej.
Grupa Plast Box poszerza ofertę opakowań spożywczych o zestaw wyprodukowany przez markę STARK Partner, składający się z pojemnika 750 ml i szczelnej pokrywki.
Problem związany z przeprowadzaniem kompleksowych kontroli obecności ciał obcych oraz z kontrolą jakości małych, lekkich opakowań cukierniczych i piekarniczych na szybkich liniach pakujących został rozwiązany poprzez wprowadzenie najnowszego systemu kontroli rentgenowskiej Ishida.
Trzy dni ekspozycji, panele dyskusyjne, spotkania biznesowe i branżowe, a także Gala wręczenia nagród i Networking Party – znamy już program wydarzeń tegorocznej edycji Targów TAROPAK.
Cyfrowe rozwiązania są niezbędne w nowoczesnym biznesie. Plast-Box, czołowy producent opakowań z tworzyw sztucznych w Europie, proponuje swoim klientom skorzystanie z nowoczesnej platformy stworzonej na potrzeby firm z sektora B2B. Za pośrednictwem tego narzędzia kontrahenci mają możliwość składania zamówień online, w każdym miejscu i o dowolnej porze. Strona umożliwia również śledzenie historii, kontrolowanie i zarządzanie rozliczeniami, a także pobieranie potrzebnej dokumentacji. Dzięki temu klienci mają zdalny dostęp do kluczowych zasobów 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę.
Dzięki inwestycji w wagę kontrolną Ishida z detektorem metali, firmie ZPC Otmuchów udało się zwiększyć kontrolę jakości produktów.
Przewożenie „luzem” szklanych butelek to najkrótsza droga do straty cennego ładunku.
12. edycja Międzynarodowych Targów Materiałów, Technologii i Wyrobów Kompozytowych KOMPOZYT-EXPO® odbędzie się 4-5 października w EXPO Kraków. To najważniejsze wydarzenie branżowe w Europie Środkowo-Wschodniej i jedyne targi w Polsce poświęcone branży kompozytowej.
Producenci i dystrybutorzy z 6 krajów zaprezentowali swoje rozwiązania i nowoczesne technologie podczas Targów Branży Opakowaniowej IN-PACK EXPO w kieleckim ośrodku wystawienniczym. Pierwsza edycja imprezy zakończyła się wieloma podpisanymi umowami i mnóstwem przyszłościowych spotkań biznesowych!
Nadchodzi prawdziwa rewolucja legislacyjna w zakresie plastiku! Rzeczywistość biznesową zmieni nie tylko rozporządzenie UE w zakresie opakowań i odpadów opakowaniowych, ale również nadchodzące rozwiązania globalne – do końca 2024 roku powstanie pierwszy, prawnie wiążący dokument dot. zanieczyszczenia plastikiem, którego rangę porównuje się do Porozumienia Paryskiego.
Wzrost liczby przesyłek i wymagania współczesnych konsumentów sprawiają, że logistyka musi nieustannie dostosowywać swoje rozwiązania. Efektywność całego procesu nie zależy wyłącznie od szybkości dostaw, ale również od jakości opakowań, które muszą spełniać coraz wyższe standardy. Klienci oczekują przesyłek dostarczonych w stanie nienaruszonym, przy minimalnym wpływie na środowisko.
Nie wiemy, czy brytyjski wynalazca Alexander Parkes, który w 1855 r. jako pierwszy wyprodukował tworzywo sztuczne - celuloid – z naturalnego polimeru, spodziewał się, jak wielkiego przełomu dokonuje. Tymczasem zapoczątkował w ten sposób technologiczną rewolucję znaczoną pojawieniem się kolejnych rodzajów tworzyw o tysiącach zastosowań, których główna cecha – ponadprzeciętna trwałość – miała okazać się tyleż błogosławieństwem, co przekleństwem dla człowieka i środowiska.
Droga rozwoju spółki Georg Utz od 1947 do 2022 roku była długa, czasem żmudna i naznaczona wieloma kamieniami milowymi i wyzwaniami.
Pod Lublinem powstaje jedna z pierwszych w Polsce fabryk produkujących nakrętki przymocowane do plastikowych butelek. Wytwarzane tam produkty, będą zgodne z najnowszymi unijnymi wymaganiami, które wejdą w życie w lipcu 2024 roku, aby zoptymalizować recykling plastików. Przy projekcie pracuje Arup, firma specjalizująca się w zrównoważonej inżynierii, która współtworzyła takie obiekty, jak zakład PepsiCo pod Środą Śląską, nowy browar Carlsberg w Hamburgu czy fabryka Toyoty w tureckim Adapazari.