Konferencja porusza problematykę efektywności surowcowej. Jej celem jest wymiana doświadczeń w zakresie zrównoważonego gospodarowania odpadami oraz propagowanie społeczeństwa recyklingu, które efektywnie wykorzystuje dostępne zasoby, podejmuje świadome działanie zapobiegające powstawaniu odpadów i przekazuje do recyklingu odpady, których powstania nie dało się uniknąć.
Ishida prezentuje technologie zwiększające wydajność i rentowność
Firma Smurfit Kappa czyni znaczące postępy w dążeniu do tego, by stać się przedsiębiorstwem w pełni zrównoważonym i opartym na gospodarce o obiegu zamkniętym, zgodnie z jej najnowszym opublikowanym dzisiaj Raportem Zrównoważonego Rozwoju (SDR).
Smurfit Kappa połączyła siły z Plastic Soup Foundation, aby podkreślić rosnące zapotrzebowanie na zrównoważone opakowania.
W dniach 14-15 czerwca 2016 r. w Łodzi, odbędzie się VI edycja organizowanej przez Eko Cykl Organizacja Odzysku Opakowań S.A. Międzynarodowej Konferencji Logistyka Odzysku - Opakowania.
To już jutro! W środę, 19 października, rozpoczną się w Poznaniu Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska POLECO. W tym roku spodziewanych jest blisko 150 wystawców z dziewięciu krajów. Wielu z nich zaprezentuje podczas POLECO swoje nowości. Wręczone zostaną Złote Medale, a w programie także bogata propozycja konferencji i wydarzeń towarzyszących. Targi potrwają do piątku 21 października.
Każdego roku na świecie produkuje się około 300 milionów ton papieru. Według różnych szacunków, duża część tej produkcji jest zużywana na cele nie zawsze przemyślane, czy konieczne.
Podczas tegorocznych targów Snackex, które odbędą się 6-7 lipca w Hamburgu w Niemczech, Ishida przedstawi swoje zautomatyzowane rozwiązania do pakowania przekąsek. Wyjątkowej klasy urządzenia, zapewniają najwyższy poziom wydajności operacyjnej i dają producentom możliwość zwiększenia sprawności i elastyczności działania, aby mogli szybko reagować na nowe wymagania rynku.
Aż 4300 osób odwiedziło tegoroczne Targi Enex i Ekotech. Liczba Wystawców i Zwiedzających tegoroczne wydarzenie jest imponująca. To dowód na to, że bezpośrednie spotkania są bardzo potrzebne! Przed nami kolejny dzień spotkania branży.
Zgodnie z Dyrektywą Unii Europejskiej, Polska tak jak pozostałe Państwa członkowskie UE, najpóźniej do lipca 2024 roku jest zobowiązana do wdrożenia nakrętek trwale przymocowanych do butelek.
Ishida Europe, specjalista w tworzeniu kompletnych linii produkcyjnych, zapowiedziała, że będzie dążyć do jak najbardziej neutralnych pod względem emisji dwutlenku węgla stoisk wystawienniczych.
Zarząd Elemental Holding SA – wiodącej w Polsce grupy kapitałowej zarządzającej spółkami z branży recyklingu i obrotu surowcami wtórnymi – zamierza przeprowadzić publiczną emisję akcji i ubiegać się o dopuszczenie akcji do obrotu na rynku głównym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.
Branży DIY (Do It Yourself – Zrób to sam) przyświeca idea, która związana jest z wykonywaniem różnych rzeczy samodzielnie. Dlatego opakowanie produktów powinno być estetyczne, wytrzymałe i przyciągać uwagę klientów. By jednak dostarczać zestawy sprawnie i na czas, dostawcom w tym sektorze przydatna będzie sprawna logistyka wspierana przez partnera od automatyzacji konfekcjonowania. Firma Domino Polska z Dzierżoniowa, klient firmy Silny&Salamon, to przykład, który pokazuje jak sprostać oczekiwaniom dzisiejszych konsumentów i budować przewagę na rynku.
Tworzywa sztuczne są wszechobecne, jednak ze względu na wielkość ich konsumpcji i niestety stosunkowo niski poziom recyklingu stanowią one ogromny problem naszych czasów.
Dobiega końca międzynarodowy projekt badawczy, którego celem jest opracowanie opakowań, które pozwolą dłużej zachować świeżość delikatnej żywności i kwiatów. Jakie są jego rezultaty?