VI Konferencja POLIMER 2011 – „Innowacyjność w przetwórstwie tworzyw sztucznych – nauka we współpracy z przemysłem”
Inżynierowie, projektanci i producenci opakowań nie przestają pracować nad rozwiązaniami wpisującymi się w założenia gospodarki obiegu zamkniętego. Wysoki koszt kapitału i niższy popyt może jednak stanowić problemem dla producentów planujących inwestycje – zauważają eksperci NATUREEF – stowarzyszenia skupiającego firmy i ekspertów z branży opakowaniowej, recyklingowej i spożywczej.
Papier jest cennym surowcem, który nie powinien być marnowany. Seminarium, które odbyło się we wtorek, 29 października 2013 r. w Warszawie, poświęcone było ekoprojektowaniu papieru i wytwarzanych z niego opakowań, analizie cyklu życia wyrobów papierowych oraz strategiom recyklingu.
Produkcja wysokiej jakości, cienkiej folii rozdmuchiwanej jest możliwa dzięki wykorzystaniu zaawansowanych bimodalnych polietylenów o dużej gęstości (HDPE) oferowanych przez SABIC. Aktualnie dostępne są dwa typy tych tworzyw: SABIC® HDPE FI0644 oraz tworzywo o większej gęstości i wyższym współczynniku płynięcia, SABIC® HDPE FI1157.
Ten rok jest dla nas wyjątkowy, ponieważ mija 15 lat odkąd rozpoczęliśmy nasze działania na rzecz współpracy firm z branży narzędziowej i przetwórstwa tworzyw polimerowych, recyklerów oraz szeregu instytucji okołobiznesowych, w tym uczelni i jednostek badawczo-rozwojowych.
URP-S to modułowe urządzenie wspomagające proces recyklingu. Głównym celem maszyny jest opróżnianie oraz zgniatanie nieprawidłowo napełnionych lub przeterminowanych opakowań. Za pomocą odpowiednio skonfigurowanego wyposażenia zgniatarka firmy HSM URP-S znajduje zastosowanie w wielu branżach, zwiększając wydajność na przykład zakładów recyklingu.
Trudno obecnie przeoczyć narastające problemy związane ze zmianami klimatycznymi i zanieczyszczeniem środowiska. Mają one wpływ zarówno na nasze codzienne funkcjonowanie, jak i na sytuację rynkową w biznesie, także w zakresie świadczenia usług. Przedsiębiorcy muszą respektować postanowienia dyrektywy unijne, które zaostrzają regulacje dotyczące produkcji, sprzedaży i użytkowania opakowań. Dodatkowo, w 2025 r. zacznie w Polsce obowiązywać system kaucyjny. O tym jak się przygotować do wprowadzanych zmian i wymogów rozmawiali eksperci podczas Konferencji Środowiskowej 2023 pt. „Odpady na wagę złota: kierunek system kaucyjny”, zorganizowanej przez Interzero w Polsce. Jakie wnioski i praktyczne wskazówki wypracowano?
Firma COMAC z Włoch to renomowany producent dwuślimakowych wytłaczarek współbieżnych. Na ich bazie produkuje m.in. linie do compoundingu i produkcji koncentratów barwiących. Jest zaliczany do liderów w swojej branży a maszyny, które dostarcza do swoich klientów charakteryzują się wysoką jakością, innowacyjnością i trwałością.
Nowe wymagania ze strony klientów etykiet i zmieniająca się dynamika rynku wpłyną na wybór rodzaju drukowanej etykiety i wpłyną na nowe osiągnięcia w zakresie technologii etykiet w ciągu najbliższych pięciu lat.
Kathryn Fox, dyrektor ds. Marketingu globalnego w firmie Videojet Technologies, przygląda się ciągłemu wzrostowi wykorzystania opakowań metalowych, a także wyzwaniom związanym z kodowaniem i znakowaniem
ALPLA, globalny lider w zakresie produkcji opakowań i recyklingu wraz z Vöslauer, wiodącą marką na austriackim rynku wód mineralnych, opracowali nową zwrotną butelkę PET. Dzięki unikatowemu projektowi emisja dwutlenku węgla podczas jej produkcji zmniejszona została aż o 30%, a wagę opakowania ograniczono o prawie 90% w porównaniu z alternatywą wielokrotnego użytku wykonaną ze szkła. Uroczysta odsłona butelki odbyła się w obecności austriackiej Minister Środowiska Leonore Gewessler i Alexandra Egita, Dyrektora Zarządzającego Greenpeace w Europie Środkowo-Wschodniej.
Busch Vacuum Solutions wprowadza nowe suche kłowe pompy próżniowe MINK MM. Nowa generacja wyróżnia się minimalnymi kosztami eksploatacji, niskim zużyciem energii i zmniejszonym śladem CO2 dzięki ograniczonemu zapotrzebowaniu na surowce.
Dzisiaj Program REKARTON ogłosił wyniki swojej działalności za 2011 r.
W dniach 16-17 października 2012 r., w Warszawie, odbędzie się piąta już edycja Międzynarodowej Konferencji Naukowo-Technicznej PRZYSZŁOŚĆ OPAKOWAŃ Z BIOTWORZYW.
W dniach 16-17 października 2012 r., w Warszawie, odbyła się piąta Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Techniczna „Przyszłość opakowań z biotworzyw”, zorganizowana przez Centrum Materiałów Polimerowych i Węglowych Polskiej Akademii Nauk i Centralny Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Opakowań.