Kilka tysięcy zwiedzających, setka wystawców, kilkadziesiąt nowości – tak wyglądały Targi Taropak 2022! Targowi goście mieli okazję wzięcia udziału w kilku wydarzeniach branżowych. Ponadto mogli zwiedzić odbywającą się równolegle ekspozycję Targów Polagra.
Sukces zaczyna się od spotkań – takimi słowami wicemarszałek województwa kujawsko-pomorskiego Zbigniew Ostrowski otworzył 7. edycję targów INNOFORM®. To wyjątkowe wydarzenie, które na stałe wpisało się w kalendarz branży narzędziowo – przetwórczej nie tylko w Polsce, ale i w Europie, odbyło się w dniach 4-6 marca w Bydgoskim Centrum Targowo Wystawienniczym.
Codziennością największych polskich producentów opakowań oraz żywności, a także młodych firm tworzących innowacyjne, neutralne dla środowiska opakowania, są poszukiwania odpowiedzi na pytania związane ze zmieniającymi się przepisami, powstającymi technologiami i trendami konsumenckimi.
PLASTPOL to jedno z największych i najbardziej prestiżowych wydarzeń dla przemysłu przetwórstwa tworzyw sztucznych i gumy w Europie, a także liczące się na świecie forum innowacji i międzynarodowej wymiany doświadczeń. Tegoroczna edycja targów odbędzie się w dniach 20–23 maja 2025 roku w Targach Kielce, zamieniając siedem hal wystawienniczych w tętniącą życiem, nowoczesną „fabrykę” możliwości. Bilety już dostępna na plastpol.com
Za nami trzy intensywne dni targów Warsaw Food Expo 2025, które po raz kolejny udowodniły, że branża spożywcza ma ogromny potencjał i potrzebuje przestrzeni do rozwoju. Od 20 do 22 maja hale Ptak Warsaw Expo tętniły życiem – na Food Warsaw Expo 2025 pojawiło się 402 wystawców, ponad 16 100 odwiedzających i niemal nieprzerwane pasmo inspirujących wydarzeń uczyniły z tegorocznej edycji rekordową odsłonę.
W obliczu wyzwań, branża tworzyw sztucznych rozwija się i na poziomie globalnym, i w Polsce, która jest liderem przetwórstwa w Europie Środkowo-Wschodniej. Rośnie wartość rynku, zwiększane są inwestycje w innowacyjne technologie. Areną prezentacji światowych rozwiązań będą majowe targi Plastpol w Kielcach. Wydarzenie, stając się coraz bardziej międzynarodowe, odegra istotną rolę w tworzeniu nowych biznesów.
Wśród 500 najsilniejszych polskich marek znalazły się Targi Kielce, uplasowane w towarzystwie takich gigantów jak H&M, Philips, Visa czy MasterCard. To wynik corocznego badania medialności marek w Polsce, przygotowywanego przez magazyn „Press” we współpracy z PSMM Monitoring & More.
W czerwcu 2026 roku branża farmaceutyczna, kosmetyczna i suplementów diety spotka się ponownie w Warszawie podczas VII edycji Targów PCI Days.
Kolejna edycja Targów TAROPAK odbędzie się w dniach 23–25 września 2026 roku na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Podobnie jak podczas minionej edycji, wydarzenie będzie odbywać się równocześnie z Targami Polagra, co stanowi kontynuację udanej współpracy łączącej świat opakowań z branżą spożywczą. Synergia tych wydarzeń pozwala wystawcom zaprezentować innowacyjne rozwiązania jeszcze szerszemu gronu odbiorców i budować relacje międzysektorowe.
Nowy etap współpracy międzynarodowej kielecki ośrodek wystawienniczy rozpoczął w Niemczech, 10 czerwca, podczas Taiwan Expo 2024. Wydarzenie po raz pierwszy w Europie zorganizowała Tajwańska Rada Rozwoju Handlu Zewnętrznego (TAITRA), organizacja uznawana za jeden z głównych motorów napędowych tajwańskiego handlu międzynarodowego. Targi Kielce są jedynym polskim ośrodkiem, z którym TAITRA podpisała umowę.
W dniach 3–5 marca 2026 r. Bydgoskie Centrum Targowo-Wystawiennicze ponownie będzie miejscem, w którym spotkają się przedstawiciele branży narzędziowo-przetwórczej z Polski i Europy. Po 7. edycji, podczas której 2682 odwiedzających zapoznało się z ofertą 190 firm z całego świata, organizatorzy – Bydgoski Klaster Przemysłowy Dolina Narzędziowa oraz Targi w Krakowie – zapraszają na kolejną odsłonę wydarzenia.
Targi POLECO to kluczowe miejsce spotkań i wymiany technologicznych doświadczeń liderów ochrony klimatu. To w Poznaniu rozpoczyna się transfer wiedzy oraz innowacji do branży komunalnej. Tegoroczna edycja jeszcze precyzyjniej trafi w potrzeby samorządów i przemysłu szukającego innowacji z zakresu ochrony środowiska.
MODERNLOG Targi Logistyki, Magazynowania i Transportu to najważniejsze spotkanie sektora logistycznego w Polsce. To tutaj prezentowane są rozwiązania z zakresu automatyki, cyfryzacji danych, zarządzania centrum dystrybucyjnym, optymalizacji procesów logistycznych i nowoczesnego wyposażenia magazynu. Najbliższa edycja odbędzie się w dniach 3-5.06.2025 roku.
Niemal każdy przedsiębiorca wie, że zachowanie płynności finansowej w firmie nie należy do najprostszych zadań.
W dniach 7-8 czerwca 2022 r. w warszawskim centrum konferencyjnym Airport Hotel Okęcie odbędzie się konferencja „Design for Recycling”. Wydarzenie, organizowane przez lidera branży opakowaniowej – firmę ALPLA, skierowane jest do osób zawodowo związanych z sektorami przemysłu chemicznego, kosmetycznego i spożywczego.