Tegoroczna edycja targów EMBALLAGE & MANUTENTION, które miały miejsce od 17 do 20 listopada w Parku Ekspozycyjnym Paris Nord Villepinte spełniła oczekiwania profesjonalistów z branży.
Międzynarodowe Targi Opakowań Packaging Innovations, które odbyły się w dniach 2-3 kwietnia 2019 r. w EXPO XXI Warszawa udowodniły, że jedna rozmowa lub jedno spotkanie warte jest więcej niż setki wysłanych maili.
Nowy etap współpracy międzynarodowej kielecki ośrodek wystawienniczy rozpoczął w Niemczech, 10 czerwca, podczas Taiwan Expo 2024. Wydarzenie po raz pierwszy w Europie zorganizowała Tajwańska Rada Rozwoju Handlu Zewnętrznego (TAITRA), organizacja uznawana za jeden z głównych motorów napędowych tajwańskiego handlu międzynarodowego. Targi Kielce są jedynym polskim ośrodkiem, z którym TAITRA podpisała umowę.
Ubiegły rok był czasem, w którym zapadło kilka kluczowych zmian na rynku elektroodpadów. Dziś każdego z graczy obecnych w tym biznesie, a więc producentów i importerów sprzętu, zakłady przetwarzania, a także organizacje odzysku czeka konieczność podjęcia szeregu ważnych decyzji, dzięki którym będą mogli sprostać wyzwaniom na rok obecny, ale i kolejne lata.
Ekologistyka („zielona logistyka”) obejmuje cały cykl życia produktu, od momentu jego zaprojektowania, wyprodukowania i dystrybucji, aż po odbiór i koniec cyklu życia. Możliwości poprawy ekobilansu przez firmy jest wiele, a niebanalną rolę w tym procesie mogą odegrać również opakowania i pojemniki.
Stora Enso dołączyła do globalnego zobowiązania New Plastics Economy w celu wyeliminowania odpadów plastikowych i zanieczyszczeń u źródła.
Targi PCI Days to nie tylko wyjątkowa okazja do spotkania z czołowymi dostawcami surowców, opakowań, maszyn, urządzeń laboratoryjnych i firm kontraktowych, ale także bogaty program merytoryczny pełen praktycznych wskazówek, eksperckiej wiedzy i inspiracji. Jeśli chcesz być na bieżąco z najnowszymi trendami, wyzwaniami regulacyjnymi oraz innowacjami w branży farmaceutycznej, kosmetycznej i suplementów diety – nie może Cię tam zabraknąć!
W tym roku razem z MTP świętowaliśmy 25-lecie Międzynarodowych Targów Ochrony Środowiska POLEKO. Mimo swojego jubileuszu tegoroczna edycja wypadła jakby skromniej. Być może wpłynęła na to zmiana dotychczasowego terminu, w którym odbywały się te targi.
Pod Lublinem powstaje jedna z pierwszych w Polsce fabryk produkujących nakrętki przymocowane do plastikowych butelek. Wytwarzane tam produkty, będą zgodne z najnowszymi unijnymi wymaganiami, które wejdą w życie w lipcu 2024 roku, aby zoptymalizować recykling plastików. Przy projekcie pracuje Arup, firma specjalizująca się w zrównoważonej inżynierii, która współtworzyła takie obiekty, jak zakład PepsiCo pod Środą Śląską, nowy browar Carlsberg w Hamburgu czy fabryka Toyoty w tureckim Adapazari.
Styropian grafitowy w branży budowlanej cieszy się dużą popularnością, która wciąż stale rośnie. Nie dzieje się tak bez przyczyny, bowiem cechuje się on znakomitymi parametrami termoizolacyjności, które są w stanie zapewnić efektywniejsze ocieplenie budynku.
Po sukcesie targów EPLA 2011 tereny targów poznańskich po raz kolejny gościć będą dostawców surowców oraz przetwórców tworzyw i kauczuków.
W związku z przyjęciem przepisów przez Parlament UE dotyczących zakazu produkcji plastikowych przedmiotów jednorazowego użytku, mających wejść w życie w 2021 r., Międzynarodowe Targi Opakowań Packaging Innovations pragną przyłączyć się do akcji promującej nowe przepisy, które regulują produkcję opakowań
Politechnika Łódzka, Porozumienie Akademickich Centrów Transferu Technologii wraz z Ministerstwem Edukacji i Nauki mają zaszczyt zaprosić Państwa na organizowane w dniach 18-19 maja 2022 roku pierwsze w Polsce tego rodzaju wydarzenie pn. PACTT Science Business Innovation EXPO 2022.
Jubileuszowa, X edycja Konferencji Środowiskowej Interzero odbędzie się w dniach 13-15 września 2023 roku w Krynicy-Zdrój. Wiodącymi tematami obrad i prelekcji będą zagadnienia związane z systemem kaucyjnym oraz dyrektywą SUP. Poruszone zostaną także tematy dotyczące recyklingu i zamykania obiegu tekstyliów, ekomodulacji i projektowania opakowań oraz ekourządzeń wykorzystywanych w Gospodarce Obiegu Zamkniętego.
ALPLA rozbudowuje zakład PET Recycling Team w Radomsku, zwiększając wydajność produkcyjną fabryki z 30 000 do 54 000 ton materiału rPET przeznaczonego do kontaktu z żywnością. Przetwarzane w fabryce zużyte butelki PET w 95% pochodzą z naszego kraju, a odzyskane w procesie recyklingu tworzywo rPET trafia na rynek w Polsce, a także do krajów UE m.in. Niemiec, Włoch, Czech i Belgii.