We wrześniu kontynuowaliśmy rozpoczęty w ubiegłym roku projekt szkoleń produktowych dla naszych potencjalnych klientów. Podkreślić chcemy praktyczną stronę naszych szkolenie. To nie tylko suche dane i obrazki na ekranie, ale równie zajęcia w warsztacie firmy HSM Polska w Pyskowicach.
Ishida chce zdecydowanie zaznaczyć swoją obecność na tegorocznych targach Polagratech. W Poznaniu firma zaprezentuje przedsiębiorcom, w jaki sposób szeroka gama jej rozwiązań automatycznego ważenia, zgrzewania tacek i kontroli jakości może pomóc zmaksymalizować wydajność i efektywność, a także zredukować niepotrzebne straty i nadwyżki produktów.
Trudno obecnie przeoczyć narastające problemy związane ze zmianami klimatycznymi i zanieczyszczeniem środowiska. Mają one wpływ zarówno na nasze codzienne funkcjonowanie, jak i na sytuację rynkową w biznesie, także w zakresie świadczenia usług. Przedsiębiorcy muszą respektować postanowienia dyrektywy unijne, które zaostrzają regulacje dotyczące produkcji, sprzedaży i użytkowania opakowań. Dodatkowo, w 2025 r. zacznie w Polsce obowiązywać system kaucyjny. O tym jak się przygotować do wprowadzanych zmian i wymogów rozmawiali eksperci podczas Konferencji Środowiskowej 2023 pt. „Odpady na wagę złota: kierunek system kaucyjny”, zorganizowanej przez Interzero w Polsce. Jakie wnioski i praktyczne wskazówki wypracowano?
Pierwsze partie napojów Pepsi oraz Mirinda rozlewane do butelek wykonanych w 100% z przetworzonego plastiku (rPET) opuszczają polskie zakłady produkcyjne PepsiCo w Michrowie i Żninie. Napoje w nowych opakowaniach będą pojawiać się sukcesywnie na sklepowych półkach jeszcze w grudniu 2021 r. Tym samym Pepsi staje się pierwszą tak dużą marką napojów gazowanych na polskim rynku dostępną w plastikowych butelkach pochodzących wyłącznie z recyklingu. W ten sposób firma przyczynia się do realizacji założeń gospodarki obiegu zamkniętego, w której surowce mogą być wykorzystywane wielokrotnie. To kolejny ważny krok do realizacji wizji świata PepsiCo, w którym plastik nigdy nie stanie się odpadem, a jednocześnie spełnienie przez firmę złożonego pod koniec 2020 roku zobowiązania.
Prawie 300 wystawców z 22 krajów i ponad 4 tysiące m2 powierzchni wystawienniczej. Tak zapowiada się tegoroczna edycja Targów Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL. Będzie to jubileuszowa, 25. edycja wydarzenia organizowanego przez Targi Kielce.
18. Międzynarodowe Targi Analityki i Technik Pomiarowych EuroLab odbędą się w dniach 12-14 kwietnia 2016 roku w Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska przy ul. Marsa 56c w Warszawie.
Opakowania z tworzyw sztucznych są wykorzystywane niemalże w każdej branży ze względu na niewielką wagę, uniwersalność oraz praktyczność. Jakie są zalety opakowań z tworzyw sztucznych? Dlaczego recykling pełni tak istotną funkcję? Przeczytaj poniższy artykuł i spójrz na problem z szerszej perspektywy.
Tworzywa sztuczne bardzo często niesłusznie postrzegane są jako materiał nieekologiczny. Tymczasem na rynku dostępnych jest wiele innowacyjnych rozwiązań i produktów, które przyczyniają się do zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych, oszczędności energii, a tym samym ochrony klimatu.
18. Międzynarodowe Targi Analityki i Technik Pomiarowych EuroLab odbędą się w dniach 12-14 kwietnia 2016 roku w Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska przy ul. Marsa 56c w Warszawie.
Brenntag Polska z dniem 10 października 2016 roku uruchomiła w Kędzierzynie-Koźlu Laboratorium Aplikacyjne Wody i Ścieków – kolejny na mapie Polski specjalistyczny ośrodek rozwojowy firmy zapewniający wsparcie technologiczne dla klientów przemysłu technologii wody i ścieków.
Nowatorskie na światowym rynku maszyny do przetwórstwa tworzyw sztucznych już zajmują miejsca w Targach Kielce. Fachowcy ustawiają i montują całe linie produkcyjne. We wtorek, 21 maja zostaną uruchomione, by tysiące zwiedzających poznawało ich możliwości i podejmowało decyzje o zakupie. Przez cztery dni najnowsze technologie do przetwarzania tworzyw pokażą swoje możliwości, ekspresowo będą produkować m.in. kufle do piwa, butelki, tłoki do strzykawek i skrzynki warsztatowe.
Dyrektywa Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2019/904 w sprawie zmniejszenia wpływu niektórych produktów z tworzyw sztucznych na środowisko zobowiązuje państwa członkowskie do wprowadzenia rozwiązań umożliwiających do 2025 roku selektywną zbiórkę 77% wszystkich butelek jednorazowego użytku z tworzyw sztucznych o pojemności do 3 litrów, a do 2029 wskaźnik ten ma wzrosnąć do 90%.
Najnowocześniejsze wtryskarki i wytłaczarki, nowatorskie technologie wykorzystujące ogniwa fotowoltaiczne, najnowsze surowce i usługi z całego świata, a także dyskusje o wyzwaniach w branży przetwórstwa tworzyw sztucznych i gumy już od 21 do 24 maja w Targach Kielce. Warto już teraz zarejestrować swój udział w targach Plastpol i poznać rewolucyjne rozwiązania.
Wahania kursu złotego mocno uderzyły w sektor nieruchomości mieszkaniowych. Branża nieruchomości komercyjnych nie musi jednak obawiać się tak dużych zawirowań - zapewniają analitycy Agencji Jartom (www.jartom.pl).
To wydarzenie, na które każdego roku branża kompozytów czeka z wypiekami na twarzy. Tym razem będzie obchodzić swój mały jubileusz – odbędzie się po raz 5.