Tylko miesiąc dzieli nas od PLASTPOLU. Targi Kielce zapraszają od 29 maja do 1 czerwca.
W trakcie wystawy, od 29 maja do 1 czerwca, targowe eksponaty-giganty zużyją około 150 000 kWh, to tyle prądu ile statystyczna polska rodzina przez… 40 lat.
Wiosna to najbardziej pracowity okres dla producentów produktów rolnych i sadowniczych. Zbiory i handel sezonowymi warzywami i owocami już się rozpoczęły i potrwają do jesieni.
W 2018 r. mija 20 lat obecności na polskim rynku firmy Georg Utz sp. z o.o. - producenta pojemników i palet z tworzywa sztucznego dla logistyki i przemysłu, należącego do szwajcarskiej grupy Georg Utz Holding AG.
Plast-Box, jeden z wiodących producentów opakowań z tworzyw sztucznych, w ciągu 9 miesięcy 2017 roku zwiększył skonsolidowane przychody o blisko 6% r/r do poziomu 122,8 mln zł wobec 116,2 mln zł uzyskanych w roku ubiegłym. Ponadto po 3 kwartałach br. grupa zanotowała wynik EBITDA sięgający 14,4 mln zł oraz zysk netto w wysokości 5,3 mln zł.
W trakcie wystawy, od 29 maja do 1 czerwca, targowe eksponaty-giganty zużyły około 150 000 kWh, to tyle prądu ile statystyczna polska rodzina przez… 40 lat.
Bardzo serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w kolejnej konferencji poświęconej selektywnej zbiórce, segregacji i recyklingowi odpadów.
Wzrost liczby przesyłek i wymagania współczesnych konsumentów sprawiają, że logistyka musi nieustannie dostosowywać swoje rozwiązania. Efektywność całego procesu nie zależy wyłącznie od szybkości dostaw, ale również od jakości opakowań, które muszą spełniać coraz wyższe standardy. Klienci oczekują przesyłek dostarczonych w stanie nienaruszonym, przy minimalnym wpływie na środowisko.
Jubileuszowa, X edycja Konferencji Środowiskowej Interzero odbędzie się w dniach 13-15 września 2023 roku w Krynicy-Zdrój. Wiodącymi tematami obrad i prelekcji będą zagadnienia związane z systemem kaucyjnym oraz dyrektywą SUP. Poruszone zostaną także tematy dotyczące recyklingu i zamykania obiegu tekstyliów, ekomodulacji i projektowania opakowań oraz ekourządzeń wykorzystywanych w Gospodarce Obiegu Zamkniętego.
Plast-Box, jeden z czołowych producentów opakowań z tworzyw sztucznych, opublikował wstępne wyniki za pierwsze półrocze 2017 roku. Sprzedaż grupy kapitałowej w tym czasie urosła o 5,9 % w stosunku do ubiegłego roku, do wartości 80,8 mln zł. Wypracowana EBITDA wyniosła 8,7 mln zł, zysk netto 3,1 mln zł.
DS Smith, wiodący dostawca przyjaznych środowisku rozwiązań opakowaniowych, oraz Coca Cola HBC nawiązały współpracę, dzięki której plastikowe wielopaki butelek o pojemności 1,5 litra zostaną zastąpione kartonowymi uchwytami. Nowe rozwiązanie zastępujące jednorazowe plastikowe opakowania zostanie wprowadzone do supermarketów w Austrii we wrześniu 2023 r.
Traysealery, pakowarki, kartoniarki, różnorodne opakowania i etykiety oraz wiele innowacji z branży na premierowej edycji Targów IN-PACK! Swoje produkty zaprezentują firmy o europejskiej randze, jak Mitsubishi, Maszyny Pablo, czy Polpack. Przedsiębiorcy mogą jeszcze dołączyć do grona wystawców wydarzenia zaplanowanego od 13 do 15 lutego w Targach Kielce.
W Expo Silesia zakończyła się trzecia edycja Targów Przemysłu Tworzyw Sztucznych i Gumy RubPlast EXPO. Impreza i towarzyszące jej targi robotyki i automatyki HAPexpo oraz WIRTOTECHNOLOGIA łącznie zgromadziły ponad 230 Wystawców. W dniach 17 – 19 listopada, obok prezentacji wystawców, nie zabrakło również seminariów i konferencji branżowych. Wydarzeniem towarzyszącym RubPlast EXPO był 4. Kongres Przemysłu Gumy i Kauczuków w Polsce.
Wśród 500 najsilniejszych polskich marek znalazły się Targi Kielce, uplasowane w towarzystwie takich gigantów jak H&M, Philips, Visa czy MasterCard. To wynik corocznego badania medialności marek w Polsce, przygotowywanego przez magazyn „Press” we współpracy z PSMM Monitoring & More.
- Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL zgromadziły blisko 700 wystawców z 33 krajów całego świata.